2013 CM Stampede Team Results

2013 Stampede

August 29, 2013


Results By Victory Racing Company VRC

Final Team Results

2A Girls

Team - Vanguard Finish Position - 1

Team Score (places): 25

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    410  Ariana Toland                                  F       4          4     24:13.2    24:13.2
      2    413  Jenny Smith                                    F       5          9     24:22.2    48:35.5
      3    412  Amanda Eubanks                                 F      16         25     25:58.6  1:14:34.2
      4    411  Jordyn Arcuri                                  F      18         43     26:25.5  1:40:59.8
      5    414  Lauren Woodward                                F      32         75     28:27.6  2:09:27.4

Team - Shining Mountain Finish Position - 2

Team Score (places): 28

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1190  Ginger Hutton                                  F       1          1     22:21.0    22:21.0
      2   1193  Paisley Sheehan                                F       7          8     24:48.5    47:09.6
      3   1199  Ella Baca                                      F      20         28     26:34.9  1:13:44.5
      4   1196  Miranda Seim                                   F      39         67     29:27.3  1:43:11.9
      5   1202  Inaya Shore                                    F      42        109     30:13.7  2:13:25.6

Team - Nederland Finish Position - 3

Team Score (places): 41

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    191  Bailey Kuechenmeister                          F       3          3     23:24.9    23:24.9
      2    197  Mackenzie Radandt                              F      13         16     25:43.4    49:08.4
      3    192  Sophia Lindenberger                            F      25         41     27:28.6  1:16:37.0

Team - Sargent Finish Position - 4

Team Score (places): 66

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     35  Makayla Garcia                                 F      12         12     25:24.5    25:24.5
      2     34  Sarah Storey                                   F      26         38     28:00.3    53:24.8
      3     32  Marissa Storey                                 F      28         66     28:10.4  1:21:35.3
      4     33  Grace Stults                                   F      31         97     28:21.7  1:49:57.0

Team - Skyview Finish Position - 5

Team Score (places): 68

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    162  Louise Wittenberg                              F      15         15     25:52.4    25:52.4
      2    163  Hannah Steller                                 F      19         34     26:33.4    52:25.8
      3    164  Mary Satkowski                                 F      34         68     28:33.9  1:20:59.8
      4    166  Cassie Unruh                                   F      35        103     28:39.6  1:49:39.4
      5    165  Cassie Lee                                     F      36        139     29:03.5  2:18:42.9

Team - Heritage Christian Finish Position - 6

Team Score (places): 75

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    512  Rebekah Rairdon                                F      10         10     25:09.1    25:09.1
      2    511  Rachel Rairdon                                 F      11         21     25:14.9    50:24.0
      3    513  Abby Bayer                                     F      54         75     34:33.5  1:24:57.6

Team - Lutheran Finish Position - 7

Team Score (places): 82

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1242  Kristen Vigil                                  F      14         14     25:52.0    25:52.0
      2   1240  Calli Benson                                   F      17         31     26:05.5    51:57.5
      3   1243  Grace Schechter                                F      51         82     33:09.3  1:25:06.9
      4   1241  Joanna Jones                                   F      57        139     37:04.5  2:02:11.4
      5   1244  Malorie De Vries                               F      61        200     38:50.4  2:41:01.8

Team - Rocky Ford Finish Position - 8

Team Score (places): 91

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    237  Shaylin White                                  F      23         23     27:09.7    27:09.7
      2    236  Emily Aragon                                   F      24         47     27:10.1    54:19.9
      3    238  Hannah Carey                                   F      44         91     30:38.7  1:24:58.6
      4    239  Kina Mora                                      F      45        136     31:00.1  1:55:58.7
      5    240  Sara Huff                                      F      55        191     34:48.4  2:30:47.2

Team - Alexander Dawson Finish Position - 9

Team Score (places): 92

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1      2  Maggie Berry                                   F      22         22     27:01.9    27:01.9
      2      6  Fiona Bell                                     F      33         55     28:33.1    55:35.0
      3      5  Molly Stoner                                   F      37         92     29:21.8  1:24:56.8
      4      4  Faith Rankin                                   F      43        135     30:38.2  1:55:35.0
      5      3  Claire Mcpeak                                  F      47        182     32:01.9  2:27:36.9

Team - Peyton Finish Position - 10

Team Score (places): 97

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    612  Mattie Hlatki                                  F       8          8     24:48.7    24:48.7
      2    613  Bethany Griffen                                F      41         49     30:08.4    54:57.1
      3    614  Mattie Rufenacht                               F      48         97     32:34.3  1:27:31.5

Team - Liberty Common Finish Position - 11

Team Score (places): 104

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     15  Olivia Couch                                   F      21         21     26:42.2    26:42.2
      2     12  Anna Davis                                     F      30         51     28:15.2    54:57.5
      3     14  Anna Garcia                                    F      53        104     34:28.4  1:29:25.9

Team - Mancos Finish Position - 12

Team Score (places): 118

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    127  Hannah Skinner                                 F      29         29     28:13.9    28:13.9
      2   1030  Kristin Adams                                  F      40         69     29:46.2    58:00.2
      3   1027  Emma Most                                      F      49        118     32:54.7  1:30:55.0
      4   1031  Maya Bonde                                     F      50        168     33:07.6  2:04:02.6
      5    126  Jessalyn Bay-Boit                              F      56        224     36:33.7  2:40:36.4

Team - Antonito Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1261  Sara Taketatsu                                 F      52         52     33:51.3    33:51.3
      2   1262  Sapphire Trujillo                              F      60        112     37:55.3  1:11:46.6

Team - Centennial Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    200  Samantha Carson                                F      27         27     28:05.9    28:05.9
      2    201  Elaiza Gallegos                                F      46         73     31:01.9    59:07.8

Team - Rye Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     27  Rachel Maroney                                 F      38         38     29:25.8    29:25.8
      2     28  Anna Slade                                     F      58         96     37:11.1  1:06:37.0

Team - Wiggins Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     43  Maggie Allen                                   F       6          6     24:37.9    24:37.9
      2     45  Lacey Eikenberg                                F      59         65     37:16.6  1:01:54.5

Team - Merino Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     16  Bailey Walser                                  F       9          9     24:58.6    24:58.6

Team - Telluride Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    967  Anna Fake                                      F       2          2     23:10.6    23:10.6

2013 Stampede

August 29, 2013


Results By Victory Racing Company VRC

Final Team Results

2A Boys

Team - Vail Ski and Snowboard Finish Position - 1

Team Score (places): 10

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1163  Ian Boucher                                    M       1          1     17:51.2    17:51.2
      2   1161  Callan Deline                                  M       2          3     17:55.6    35:46.8
      3   1162  Cully Brown                                    M       7         10     18:59.3    54:46.1

Team - Rocky Ford Finish Position - 2

Team Score (places): 38

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    231  Rhett Hinkle                                   M       6          6     18:46.5    18:46.5
      2    233  Mario George                                   M      15         21     20:11.4    38:58.0
      3    234  Adan Munoz                                     M      17         38     20:19.1    59:17.1
      4    232  Erik Rocha                                     M      20         58     20:34.4  1:19:51.5
      5    235  Derek Lucero                                   M      40         98     22:13.9  1:42:05.5

Team - Vanguard Finish Position - 3

Team Score (places): 39

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    401  Miles Hatton                                   M       8          8     19:12.0    19:12.0
      2    407  Alex Hawkins                                   M      13         21     19:53.1    39:05.1
      3    408  Josh Briar                                     M      18         39     20:22.9    59:28.1
      4    405  Jacob Evangelista                              M      25         64     20:52.5  1:20:20.6
      5    409  Tyler Gard                                     M      28         92     21:16.4  1:41:37.1

Team - Mancos Finish Position - 4

Team Score (places): 50

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1036  Justin Burton                                  M      10         10     19:19.4    19:19.4
      2   1039  Ro Paschal                                     M      11         21     19:37.5    38:56.9
      3   1040  Asa Kearns                                     M      29         50     21:33.2  1:00:30.1
      4   1042  Nic Archuleta                                  M      59        109     24:39.6  1:25:09.7

Team - Liberty Common Finish Position - 5

Team Score (places): 60

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1      7  Joe Caraway                                    M      12         12     19:44.1    19:44.1
      2      9  Christopher Martinez                           M      22         34     20:40.7    40:24.8
      3      8  William Werst                                  M      26         60     21:10.1  1:01:34.9
      4     10  Ryan Wessel                                    M      72        132     28:15.6  1:29:50.5
      5     11  Nicholas Hoyer                                 M      73        205     28:28.9  1:58:19.5

Team - Peyton Finish Position - 6

Team Score (places): 66

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    609  Tristan Heffner                                M       9          9     19:12.8    19:12.8
      2    610  Robby Schuemann                                M      27         36     21:11.5    40:24.3
      3    607  Layne Higgins                                  M      30         66     21:43.5  1:02:07.9
      4    611  Garhett Shaw                                   M      37        103     22:10.7  1:24:18.6
      5    608  Ryland Howard                                  M      66        169     25:52.5  1:50:11.2

Team - Telluride Finish Position - 7

Team Score (places): 71

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    970  Jack Plantz                                    M       4          4     18:24.1    18:24.1
      2    969  Brannon Cly                                    M      32         36     21:54.4    40:18.5
      3    968  Alfred Stauder                                 M      35         71     22:06.7  1:02:25.3
      4    971  Sylvan Bald                                    M      43        114     22:23.5  1:24:48.9

Team - Denver Academy Finish Position - 8

Team Score (places): 74

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    630  Andy O'Dell                                    M       5          5     18:39.1    18:39.1
      2    629  Zach Neal                                      M      19         24     20:28.6    39:07.8
      3    631  John Newton                                    M      50         74     23:24.7  1:02:32.5
      4    633  Sam DeLine                                     M      51        125     23:26.5  1:25:59.1
      5    632  Alex Crawford                                  M      54        179     23:31.4  1:49:30.5

Team - Rye Finish Position - 9

Team Score (places): 74

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     23  Faris Blackhurst                               M      14         14     20:10.9    20:10.9
      2     20  Sam Ambler                                     M      21         35     20:36.5    40:47.4
      3     21  Paul Slade                                     M      39         74     22:13.4  1:03:00.9
      4     24  Sam Wolyn                                      M      71        145     27:46.1  1:30:47.0

Team - Skyview Finish Position - 10

Team Score (places): 84

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    158  Ben Butler                                     M       3          3     17:56.5    17:56.5
      2    159  Isaac Holm                                     M      24         27     20:45.2    38:41.8
      3    160  Dylan Bonds                                    M      57         84     23:43.4  1:02:25.2
      4    161  John Blum                                      M      69        153     26:34.6  1:28:59.9

Team - Wiggins Finish Position - 11

Team Score (places): 113

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     38  Levi Shutts                                    M      23         23     20:43.3    20:43.3
      2     40  Luke Eikenberg                                 M      41         64     22:14.7    42:58.0
      3     39  Tryston Keefe                                  M      49        113     23:19.7  1:06:17.8
      4     41  Reid Ernst                                     M      55        168     23:32.3  1:29:50.2
      5     42  Pete Kammerzell                                M      65        233     25:17.2  1:55:07.4
      6     37  Caleb Cardwell                                 M      75        308     28:59.8  2:24:07.2

Team - Lutheran Finish Position - 12

Team Score (places): 122

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1236  Nathan Norby                                   M      33         33     21:59.1    21:59.1
      2   1235  Joe Dombro                                     M      44         77     22:39.9    44:39.0
      3   1237  Connor Barnes                                  M      45        122     22:40.3  1:07:19.4
      4   1239  Nick Runco                                     M      52        174     23:27.9  1:30:47.3
      5   1238  Aaron Clausen                                  M      60        234     24:55.1  1:55:42.5

Team - Sargent Finish Position - 13

Team Score (places): 138

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     29  Logan Sessums                                  M      31         31     21:53.9    21:53.9
      2     30  Josh Thompson                                  M      46         77     22:45.4    44:39.3
      3     31  Leighton Burt                                  M      61        138     25:00.2  1:09:39.6

Team - Alexander Dawson Finish Position - 14

Team Score (places): 142

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    139  Alec Timpe                                     M      42         42     22:23.4    22:23.4
      2    140  Connor O'Grady                                 M      47         89     22:59.1    45:22.6
      3    143  Nick Timpe                                     M      53        142     23:29.2  1:08:51.8
      4    144  Eddie Altman                                   M      62        204     25:04.4  1:33:56.3
      5    142  Noah Lorentzen                                 M      70        274     26:43.2  2:00:39.5

Team - Shining Mountain Finish Position - 15

Team Score (places): 155

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1204  Jordan Cherin                                  M      34         34     22:05.4    22:05.4
      2   1206  Jonah Baca                                     M      58         92     24:38.3    46:43.8
      3   1210  Howie Seim                                     M      63        155     25:11.0  1:11:54.8

Team - Denver Academy Torah Finish Position - 16

Team Score (places): 199

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    263  Shimon Alter                                   M      64         64     25:13.8    25:13.8
      2    264  Shmuel Michaels                                M      67        131     26:07.4    51:21.2
      3    262  Zev Narrowe                                    M      68        199     26:19.1  1:17:40.4

Team - Heritage Christian Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    506  Daniel Palmer                                  M      16         16     20:16.6    20:16.6
      2    508  Robbie Wagner                                  M      38         54     22:12.5    42:29.1

Team - Merino Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     17  Zach Pomeroy                                   M      74         74     28:57.8    28:57.8
      2     19  Adrian Loomis                                  M      76        150     30:03.8    59:01.6

Team - Nederland Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    194  James McNamara                                 M      48         48     23:02.5    23:02.5
      2    193  Kiernen McClish                                M      56        104     23:36.9    46:39.4

Team - Antonito Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    157  Gabriel Romero                                 M      36         36     22:06.9    22:06.9

2013 Stampede

August 29, 2013


Results By Victory Racing Company VRC

Final Team Results

3A Girls

Team - Holy Family Finish Position - 1

Team Score (places): 63

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    718  Lindsey Chavez                                 F       5          5     21:42.4    21:42.4
      2    719  Katie Chavez                                   F       8         13     22:03.7    43:46.1
      3    720  Olivia Bartoletti                              F      19         32     23:06.9  1:06:53.1
      4    722  Emma Stokes                                    F      31         63     23:57.8  1:30:50.9
      5    721  Emily Campbell                                 F      39        102     24:18.0  1:55:09.0
      6    723  Amanda Medearis                                F      50        152     24:52.7  2:20:01.7

Team - Colorado Academy Finish Position - 2

Team Score (places): 81

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    394  Ella Annest                                    F      11         11     22:27.3    22:27.3
      2    393  Jess Masinter                                  F      12         23     22:34.2    45:01.5
      3    395  Sammy Little                                   F      16         39     23:00.1  1:08:01.7
      4    396  Sophie Cannon                                  F      42         81     24:29.2  1:32:30.9
      5    397  Christina Bear                                 F      55        136     25:21.0  1:57:51.9
      6    398  Anna Gallagher                                 F      68        204     25:50.4  2:23:42.3

Team - Kent Denver Finish Position - 3

Team Score (places): 85

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    860  Julia Jaschke                                  F      13         13     22:45.3    22:45.3
      2    858  Caroline Kawula                                F      15         28     22:51.1    45:36.4
      3    862  Erica Seff                                     F      23         51     23:19.7  1:08:56.1
      4    868  Sam Schaffer                                   F      34         85     24:03.4  1:32:59.6
      5    866  Ilinca Birlea                                  F      44        129     24:38.7  1:57:38.3

Team - Estes Park Finish Position - 4

Team Score (places): 85

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     52  Kelsi Lasota                                   F       7          7     21:54.4    21:54.4
      2     53  Holli Holmes                                   F      10         17     22:16.3    44:10.7
      3     54  Lily Tomasula-Martin                           F      17         34     23:02.0  1:07:12.8
      4     55  Bizzy Palmer                                   F      51         85     24:52.7  1:32:05.6
      5     56  Laurel Todd                                    F      61        146     25:41.7  1:57:47.3
      6     57  Maddie Paul                                    F      83        229     27:12.8  2:25:00.1

Team - Peak to Peak Charter Finish Position - 5

Team Score (places): 102

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    521  Dallas Frisbie                                 F      22         22     23:19.4    23:19.4
      2    522  Mallory Oveson                                 F      25         47     23:31.4    46:50.9
      3    523  Alice Oveson                                   F      26         73     23:34.4  1:10:25.3
      4    579  Christina Hamerly                              F      29        102     23:47.0  1:34:12.4
      5    524  Amanda Brookover                               F      32        134     23:59.5  1:58:11.9
      6    525  Sophie Lehman                                  F      48        182     24:46.8  2:22:58.8

Team - Frontier Academy Finish Position - 6

Team Score (places): 105

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    869  Makayla Santos                                 F       2          2     21:15.9    21:15.9
      2    870  Taylor Bancroft                                F       9         11     22:08.5    43:24.4
      3    871  Emily Root                                     F      20         31     23:11.0  1:06:35.5
      4    872  Jennifer Bowles                                F      74        105     26:08.6  1:32:44.1
      5    873  Molly Sears                                    F     108        213     30:01.3  2:02:45.4

Team - Moffat County Finish Position - 7

Team Score (places): 155

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     64  Brenna Ciesco                                  F      18         18     23:03.1    23:03.1
      2     67  Emily Womble                                   F      40         58     24:20.5    47:23.7
      3     66  Katelyn Peroulis                               F      41         99     24:23.6  1:11:47.4
      4     68  Makayla Johnson                                F      56        155     25:32.3  1:37:19.7
      5     69  Delaney Baker                                  F      63        218     25:44.7  2:03:04.5
      6     65  Aubrey Campbell                                F      73        291     26:02.6  2:29:07.1

Team - Alamosa Finish Position - 8

Team Score (places): 170

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    572  Brianna Apodaca                                F      24         24     23:29.4    23:29.4
      2    573  Emily Sowards                                  F      27         51     23:36.3    47:05.8
      3    574  Nicole Broyles                                 F      57        108     25:37.1  1:12:43.0
      4    577  Katelyn Miller                                 F      62        170     25:43.0  1:38:26.0
      5    576  Paige DeGolyer                                 F      69        239     25:54.1  2:04:20.2
      6    575  Renee Myers                                    F      91        330     28:04.2  2:32:24.4

Team - Buena Vista Finish Position - 9

Team Score (places): 171

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    977  Whitney White                                  F       6          6     21:50.5    21:50.5
      2    972  Sarah Pascarelli                               F      36         42     24:04.9    45:55.5
      3    976  Madelyne Cope                                  F      47         89     24:46.2  1:10:41.8
      4    975  Cheyenne Hargrove                              F      82        171     27:08.2  1:37:50.0
      5    973  Mikayla Kavanagh                               F      87        258     27:48.8  2:05:38.8

Team - Aspen Finish Position - 10

Team Score (places): 177

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    666  Ryley Sutton                                   F      21         21     23:17.3    23:17.3
      2    668  Megan Woodrow                                  F      37         58     24:10.7    47:28.0
      3    667  Tierney Sutton                                 F      59        117     25:39.6  1:13:07.7
      4    665  Hannah Dodge                                   F      60        177     25:39.8  1:38:47.6
      5    670  Nina Beidleman                                 F      64        241     25:45.3  2:04:32.9
      6    669  Leigh Sandbach                                 F      71        312     25:59.3  2:30:32.2

Team - Bayfield Finish Position - 11

Team Score (places): 179

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    292  Eva-Lou Edwards                                F       1          1     19:59.1    19:59.1
      2    295  Aubree Lorenzen                                F      28         29     23:44.8    43:44.0
      3    296  Bridget Goddard                                F      45         74     24:41.3  1:08:25.3
      4    293  Maggie Zink                                    F     105        179     29:24.5  1:37:49.9
      5    294  Danielle Miller                                F     111        290     31:44.9  2:09:34.8

Team - Saint Mary's Finish Position - 12

Team Score (places): 190

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    471  Elena Slavoski                                 F       3          3     21:30.2    21:30.2
      2    473  Bailey Neppl                                   F      38         41     24:16.1    45:46.4
      3    474  Miranda Mitchell                               F      72        113     26:00.3  1:11:46.7
      4    475  Morgan Baldwin                                 F      77        190     26:46.9  1:38:33.7
      5    476  Sophie Rickey                                  F      79        269     26:56.0  2:05:29.7
      6    477  Anna Wahl                                      F      89        358     28:01.6  2:33:31.3

Team - Pagosa Springs Finish Position - 13

Team Score (places): 213

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    857  Emily Bryant                                   F       4          4     21:35.9    21:35.9
      2    861  Taylor Lee-Hammer                              F      46         50     24:45.9    46:21.8
      3    859  Olivia Reinhart                                F      65        115     25:46.1  1:12:07.9
      4    863  Delaney Khung                                  F      98        213     28:29.3  1:40:37.3
      5    865  Megan Ellis                                    F     110        323     30:48.4  2:11:25.7
      6    867  Andie Miller                                   F     116        439     33:10.4  2:44:36.2

Team - Gunnison Finish Position - 14

Team Score (places): 215

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time







      1    383  Kirstin Whiting                                F      33         33     24:00.4    24:00.4
      2    385  Michaela Butts                                 F      35         68     24:04.4    48:04.8
      3    382  Maddie Manning                                 F      43        111     24:37.7  1:12:42.6
      4    384  Akyla Mazzuca                                  F     104        215     29:20.2  1:42:02.8
      5    386  Annie Shoenmakers                              F     106        321     29:28.4  2:11:31.3

Team - Platt Valley Finish Position - 15

Team Score (places): 227

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1136  Victoria Zehnder                               F      30         30     23:57.2    23:57.2
      2   1141  Kajalina Thompson                              F      54         84     25:07.9    49:05.2
      3   1153  Darian Hale                                    F      67        151     25:46.6  1:14:51.8
      4   1137  Ellie Cannon                                   F      76        227     26:30.8  1:41:22.7
      5   1152  Sardina Chella                                 F      86        313     27:18.5  2:08:41.2
      6   1154  Cheyenne Amen                                  F      96        409     28:24.0  2:37:05.3

Team - University Finish Position - 16

Team Score (places): 268

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time

      1    539  Jenna Ptaschek                                 F      14         14     22:45.3    22:45.3

      2    540  Amie Bray                                      F      52         66     24:57.6    47:43.0
      3    542  Emily Coleman                                  F      93        159     28:20.7  1:16:03.7
      4    544  Morgan Eitemiller                              F     109        268     30:41.7  1:46:45.4

Team - Christian Academy Finish Position - 17

Team Score (places): 279

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1252  Laura-Li Gaide                                 F      53         53     25:03.5    25:03.5
      2   1251  Emily Fox                                      F      70        123     25:56.5    51:00.1
      3   1253  Audrey Barday                                  F      75        198     26:20.4  1:17:20.6
      4   1254  Kaila Rudiger                                  F      81        279     27:04.4  1:44:25.0
      5   1255  Madison Batug                                  F     100        379     28:35.9  2:13:01.0
      6   1256  Belle Cummings                                 F     114        493     32:46.9  2:45:47.9

Team - Jefferson Academy Finish Position - 18

Team Score (places): 289

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    371  Fiona Cavanaugh                                F      49         49     24:48.6    24:48.6
      2    372  Katherine Doyle                                F      58        107     25:37.2    50:25.9


      3    375  Jennifer Hesser                                F      85        192     27:18.0  1:17:43.9
      4    373  Samantha Spitz                                 F      97        289     28:25.0  1:46:08.9
      5    370  Heidi Wendt                                    F     102        391     29:00.3  2:15:09.3
      6    374  Samantha Holland                               F     107        498     29:53.4  2:45:02.7

Team - Centauri Finish Position - 19

Team Score (places): 343

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    128  Caitlin Babcock                                F      78         78     26:50.3    26:50.3
      2    130  Marissa Sorenson                               F      80        158     27:00.1    53:50.4
      3    129  Indica Mestas                                  F      84        242     27:14.6  1:21:05.1
      4    133  Alyssa Howsman                                 F     101        343     28:57.0  1:50:02.2
      5    131  Morgan Huffaker                                F     103        446     29:05.6  2:19:07.9

Team - Manitou Springs Finish Position - 20

Team Score (places): 358

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    338  Kaitlyn Vogel                                  F      66         66     25:46.5    25:46.5
      2    341  Jen Cole                                       F      88        154     27:59.6    53:46.2
      3    343  Madeline Dyer                                  F      92        246     28:06.7  1:21:53.0
      4    346  Holly Benight                                  F     112        358     32:00.1  1:53:53.1
      5    345  Allie Eastep                                   F     113        471     32:27.7  2:26:20.9
      6    339  Ashley Rodriguez                               F     115        586     32:47.9  2:59:08.8

Team - Lake County Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1125  Hannah Lufkin                                  F      90         90     28:01.8    28:01.8

Team - Ellicott Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    466  Ariel Drury                                    F      95         95     28:22.9    28:22.9

Team - James Irwin Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    962  Kiara Mattern                                  F      94         94     28:20.7    28:20.7

Team - Middle Park Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1176  Sophie Larson                                  F      99         99     28:35.3    28:35.3

2013 Stampede

August 29, 2013


Results By Victory Racing Company VRC

Final Team Results

3A Boys

Team - Lamar Finish Position - 1

Team Score (places): 52

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    909  Josh Davis                                     M       1          1     17:25.8    17:25.8
      2    910  Jake Rogers                                    M       4          5     18:22.0    35:47.8
      3    914  Kevin Gregg                                    M      21         26     19:12.0    54:59.9
      4    911  Matthew Hartshorn                              M      26         52     19:30.9  1:14:30.9
      5    912  Caleb Crum                                     M      34         86     19:51.3  1:34:22.2
      6    913  Ben Ludwig                                     M      84        170     21:32.5  1:55:54.7

Team - Peak to Peak Charter Finish Position - 2

Team Score (places): 67

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    516  Calvin Riss                                    M      10         10     18:40.0    18:40.0
      2    515  Liam Healy                                     M      17         27     18:57.3    37:37.4
      3    517  Alex Mowery                                    M      18         45     18:58.6    56:36.0
      4    519  Kyler Meehan                                   M      22         67     19:17.4  1:15:53.5
      5    518  Jhamal Fanning                                 M      35        102     19:53.5  1:35:47.0
      6    520  Eric Schirmer                                  M      40        142     20:02.7  1:55:49.8

Team - Frontier Academy Finish Position - 3

Team Score (places): 75

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    875  Drake Bytnar                                   M       7          7     18:37.2    18:37.2
      2    876  Sean Tyrrell                                   M      11         18     18:41.4    37:18.7
      3    877  Cody Jones                                     M      28         46     19:33.1    56:51.8
      4    879  Josiah Davis                                   M      29         75     19:35.7  1:16:27.5
      5    878  Josh Fogel                                     M      39        114     19:57.9  1:36:25.5
      6    881  Lance Stasinski                                M      82        196     21:24.4  1:57:50.0

Team - Holy Family Finish Position - 4

Team Score (places): 90

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    712  Erich Hixson                                   M       2          2     18:12.9    18:12.9
      2    713  Aaron Hillman                                  M      14         16     18:45.4    36:58.4

      3    714  Dillon Roddy                                   M      16         32     18:55.8    55:54.3
      4    715  Mark Bowles                                    M      58         90     20:33.3  1:16:27.6
      5    716  Ryan Wells                                     M      63        153     20:46.4  1:37:14.0
      6    717  Joe Marcia                                     M      70        223     20:58.8  1:58:12.9

Team - Estes Park Finish Position - 5

Team Score (places): 98

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     47  Russ Hall                                      M       3          3     18:19.0    18:19.0
      2     46  Jeff Switzer                                   M       8         11     18:38.6    36:57.7
      3     50  Rhett Dacaug                                   M      42         53     20:07.3    57:05.0
      4     49  Eric Todd                                      M      45         98     20:13.2  1:17:18.3
      5     48  Garrett Murray                                 M      51        149     20:24.9  1:37:43.2
      6     51  Dylan Zurfluh                                  M      92        241     21:46.4  1:59:29.6

Team - Alamosa Finish Position - 6

Team Score (places): 118

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    566  Jericho Ulibarri                               M       5          5     18:28.4    18:28.4
      2    567  Isiah DeLaCerda                                M      12         17     18:42.5    37:10.9
      3    571  Austin Chavez                                  M      49         66     20:19.8    57:30.8
      4    569  Oscar Martinez                                 M      52        118     20:25.2  1:17:56.1
      5    570  Chance Canty                                   M      76        194     21:12.1  1:39:08.2

Team - Saint Mary's Finish Position - 7

Team Score (places): 136

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    457  Joe Van Sant                                   M      31         31     19:49.5    19:49.5
      2    461  Andy Tapparo                                   M      32         63     19:50.4    39:40.0
      3    462  Matt Telli                                     M      36         99     19:53.7    59:33.8
      4    465  Connor Gosselin                                M      37        136     19:54.5  1:19:28.4
      5    467  Andrew Maal                                    M     103        239     22:42.4  1:42:10.8
      6    469  Nathaniel Bodnar                               M     116        355     24:05.6  2:06:16.4

Team - Christian Academy Finish Position - 8

Team Score (places): 138

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1245  Luke Yeager                                    M      15         15     18:46.1    18:46.1
      2   1246  Andrew Renfrow                                 M      20         35     19:10.3    37:56.5
      3   1247  Alex Fox                                       M      47         82     20:17.7    58:14.2

      4   1250  Josh Marquardt                                 M      56        138     20:28.5  1:18:42.7
      5   1248  Matthew Judson                                 M      64        202     20:47.6  1:39:30.4
      6   1249  Matt Payne                                     M      97        299     21:57.2  2:01:27.6

Team - Buena Vista Finish Position - 9

Team Score (places): 174

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    980  Ethan Greiner                                  M      19         19     19:00.4    19:00.4
      2    978  Chaz Tipton                                    M      38         57     19:57.1    38:57.6
      3    979  Evan Walters                                   M      55        112     20:27.2    59:24.9
      4    981  Sawyer Huffman                                 M      62        174     20:42.9  1:20:07.8
      5    982  Colton Walters                                 M      88        262     21:37.0  1:41:44.9
      6    983  Michael Goetsch                                M     121        383     24:52.0  2:06:36.9

Team - Kent Denver Finish Position - 10

Team Score (places): 175

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    839  James Hueston                                  M      13         13     18:42.6    18:42.6
      2    840  Jim Giltner                                    M      27         40     19:31.9    38:14.5
      3    843  Blaine Brophy                                  M      46         86     20:13.6    58:28.2
      4    845  Aidan Thomas                                   M      89        175     21:40.2  1:20:08.4

      5    856  Ben Melvin                                     M     107        282     23:08.6  1:43:17.1
      6    854  Ethan Ayari                                    M     109        391     23:18.7  2:06:35.9

Team - Aspen Finish Position - 11

Team Score (places): 190

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    662  Taggart Salomon                                M      33         33     19:50.6    19:50.6
      2    661  Ben Moscona                                    M      48         81     20:17.8    40:08.4
      3    659  Seamus Crowley                                 M      50        131     20:21.0  1:00:29.4
      4    660  Mikey George                                   M      59        190     20:35.8  1:21:05.3
      5    663  Alex Wells                                     M      75        265     21:10.9  1:42:16.3
      6    664  Hudson McNamee                                 M      85        350     21:32.7  2:03:49.0

Team - Bayfield Finish Position - 12

Team Score (places): 208

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    298  Luke Webb                                      M       6          6     18:29.6    18:29.6
      2    297  Trevor Gabbard                                 M      30         36     19:45.1    38:14.8
      3    300  Caleb Sapa                                     M      66        102     20:53.6    59:08.4
      4    299  Alex Knight                                    M     106        208     23:08.0  1:22:16.4
      5    302  Justis Herrera                                 M     118        326     24:10.1  1:46:26.6
      6    301  Joey Sandrey                                   M     120        446     24:30.6  2:10:57.3

Team - Jefferson Academy Finish Position - 13

Team Score (places): 221

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    376  Austin Fisher                                  M      23         23     19:17.4    19:17.4
      2    378  Josiah Raso-Valdez                             M      61         84     20:40.9    39:58.3
      3    377  Joe Raff                                       M      65        149     20:49.6  1:00:48.0
      4    379  Zeke Trujillo                                  M      72        221     21:00.5  1:21:48.5
      5    381  Brendan Lynch                                  M      79        300     21:16.9  1:43:05.4
      6    380  Nathan Moore                                   M      83        383     21:30.3  2:04:35.8

Team - Gunnison Finish Position - 14

Team Score (places): 230

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    387  Branden Huisman                                M      41         41     20:03.4    20:03.4
      2    389  Caleb Mueller                                  M      44         85     20:12.6    40:16.0
      3    388  Cooper Wiens                                   M      71        156     20:58.9  1:01:15.0
      4    391  DeAndre Adamich                                M      74        230     21:08.5  1:22:23.5

      5    390  Will Powell                                    M      77        307     21:14.7  1:43:38.3
      6    392  Matt Howard                                    M      96        403     21:55.2  2:05:33.5

Team - University Finish Position - 15

Team Score (places): 249

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    533  Robert Schreibman                              M      53         53     20:25.7    20:25.7
      2    532  Daniel Coles                                   M      54        107     20:26.4    40:52.2
      3    535  Nathan Coleman                                 M      69        176     20:56.1  1:01:48.3
      4    536  Bridger Menlove                                M      73        249     21:02.2  1:22:50.5
      5    537  Uriah Little Owl                               M      99        348     22:01.9  1:44:52.5
      6    529  Isaiah Dilka                                   M     105        453     23:03.5  2:07:56.0

Team - Centauri Finish Position - 16

Team Score (places): 296

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    134  Dylan Sowards                                  M      25         25     19:30.7    19:30.7
      2    136  Juanito Romero                                 M      67         92     20:53.6    40:24.4
      3    135  Jake Sorenson                                  M      81        173     21:21.0  1:01:45.4
      4    138  Jacob Wood                                     M     123        296     25:46.9  1:27:32.4
      5    137  Ben Sowards                                    M     126        422     26:31.1  1:54:03.5

Team - Manitou Springs Finish Position - 17

Team Score (places): 310

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    331  Marcus Rodholm                                 M      24         24     19:17.5    19:17.5
      2    337  Sam Weiss                                      M      90        114     21:42.7    41:00.2
      3    332  Jake Bartlett                                  M      95        209     21:52.3  1:02:52.5
      4    334  Bryce Vanderveer                               M     101        310     22:32.6  1:25:25.1
      5    335  James Kilroy                                   M     113        423     23:44.9  1:49:10.1

Team - Moffat County Finish Position - 18

Team Score (places): 332

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     58  Jarrett Johnson                                M      60         60     20:36.8    20:36.8
      2     61  Ashley Suits                                   M      78        138     21:15.1    41:51.9
      3     59  Steven Walls                                   M      86        224     21:33.6  1:03:25.5
      4     62  Andrew Keiss                                   M     108        332     23:17.9  1:26:43.5
      5     63  Remmy Kohpay                                   M     110        442     23:32.7  1:50:16.3
      6     60  Isaac Chacon                                   M     114        556     23:45.5  2:14:01.8



Team - Pagosa Springs Finish Position - 19

Team Score (places): 342

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    838  Tyler Greenly                                  M      43         43     20:10.3    20:10.3
      2    848  Chris Archuleta                                M      93        136     21:49.0    41:59.3
      3    853  Mikael Iverson                                 M     102        238     22:41.7  1:04:41.1
      4    842  Mason Chronowski                               M     104        342     22:52.3  1:27:33.5
      5    855  Ben Miller                                     M     122        464     25:24.2  1:52:57.7

Team - Middle Park Finish Position - 20

Team Score (places): 371

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1164  Steve Simmons                                  M      57         57     20:31.8    20:31.8
      2   1166  Logan Miaychi                                  M      87        144     21:36.7    42:08.5
      3   1169  Andre Law                                      M     112        256     23:35.7  1:05:44.3
      4   1168  Mark Simmons                                   M     115        371     23:55.7  1:29:40.0
      5   1170  Mark Knight                                    M     117        488     24:09.2  1:53:49.3

Team - James Irwin Finish Position - 21

Team Score (places): 422

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    959  Josiah Silbernagel                             M      94         94     21:49.0    21:49.0
      2    957  Kevin Graves                                   M      98        192     21:57.7    43:46.8
      3    958  Eduardo Panecatl                               M     111        303     23:33.0  1:07:19.9
      4    960  Jonas Helvie                                   M     119        422     24:26.5  1:31:46.4

Team - Colorado Academy Finish Position - 22

Team Score (places): 425

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    399  Eric Masinter                                  M      68         68     20:55.2    20:55.2
      2    402  Noah Mushkin                                   M     100        168     22:19.2    43:14.4
      3    403  Finn Mahoney                                   M     125        293     26:17.1  1:09:31.5
      4    404  Jonathan Rockford                              M     132        425     27:22.8  1:36:54.4

Team - Platt Valley Finish Position - 23

Team Score (places): 461

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1155  Clark Jett                                     M      80         80     21:20.7    21:20.7
      2   1158  Dane Corliss                                   M     124        204     25:51.3    47:12.0
      3   1157  Austin Vieyra                                  M     128        332     26:42.8  1:13:54.8
      4   1156  Colton Ivy                                     M     129        461     26:51.1  1:40:46.0
      5   1159  James Cozad                                    M     131        592     27:13.9  2:07:59.9
      6   1160  Kordell Carmin                                 M     133        725     30:39.4  2:38:39.4

Team - Lake County Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1128  Robert Tekansik                                M       9          9     18:38.9    18:38.9
      2   1129  Terrell Sandoval                               M     130        139     27:07.3    45:46.2

Team - Ellicott Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    458  Alex Hilton                                    M      91         91     21:45.2    21:45.2
      2    460  Micah Pacot                                    M     127        218     26:36.9    48:22.2

2013 Stampede

August 29, 2013


Results By Victory Racing Company VRC

Final Team Results

4A Girls

Team - Windsor Finish Position - 1

Team Score (places): 74

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    350  Ally Bronson                                   F       3          3     22:07.7    22:07.7
      2    353  Tori Thomas                                    F       5          8     22:39.4    44:47.2
      3    352  Britney Robertson                              F      16         24     24:02.8  1:08:50.0
      4    349  Yasmeen Bierwirth                              F      22         46     24:40.0  1:33:30.0
      5    351  Baillie Fetzer                                 F      28         74     25:03.9  1:58:34.0
      6    355  Lauren Walters                                 F      36        110     25:30.8  2:24:04.8
      7    354  Meaghan Tufts                                  F     103        213     33:56.3  2:58:01.2

Team - Valor Christian Finish Position - 2

Team Score (places): 93

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    437  Taylor Spieker                                 F       6          6     22:46.8    22:46.8
      2    436  Lauren Ogg                                     F       9         15     23:04.3    45:51.1
      3    439  Morgan McDonald                                F      21         36     24:32.0  1:10:23.1
      4    438  Grace Moore                                    F      25         61     24:49.3  1:35:12.5
      5    441  Megan Willson                                  F      32         93     25:18.4  2:00:30.9
      6    440  Caroline Fuschino                              F      44        137     25:58.1  2:26:29.0
      7    442  Gabby Marchino                                 F      46        183     26:02.0  2:52:31.1

Team - Canon City Finish Position - 3

Team Score (places): 97

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     74  Aubrey Till                                    F       1          1     20:53.1    20:53.1
      2     75  Katie Till                                     F       2          3     21:57.9    42:51.0
      3     70  Elinor Enderle                                 F      12         15     23:40.6  1:06:31.7
      4     76  Riley Valentine                                F      29         44     25:05.5  1:31:37.2
      5     72  Anna Goodin                                    F      53         97     26:17.6  1:57:54.8
      6     71  Cassandra Giammo                               F      74        171     27:59.5  2:25:54.4
      7     73  Amy Solis                                      F      89        260     29:58.3  2:55:52.8

Team - Erie Finish Position - 4

Team Score (places): 139

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    552  Amelia Sease                                   F       8          8     23:03.4    23:03.4
      2    553  Kaitlyn Clark                                  F      17         25     24:12.0    47:15.4
      3    554  Haley Gallagher                                F      34         59     25:26.9  1:12:42.3
      4    556  Kyleen Newman                                  F      38         97     25:32.6  1:38:15.0
      5    557  Lauren Powell                                  F      42        139     25:48.1  2:04:03.2
      6    558  Jaime Hogan                                    F      43        182     25:55.8  2:29:59.0

Team - Silver Creek Finish Position - 5

Team Score (places): 140

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    543  Allison Howlett                                F      11         11     23:39.4    23:39.4
      2    547  Taylor Stinson                                 F      15         26     23:51.1    47:30.5
      3    548  Haylie Call                                    F      30         56     25:07.3  1:12:37.8
      4    550  Sage Madden                                    F      37         93     25:31.5  1:38:09.4
      5    549  Helena Scarf                                   F      47        140     26:04.5  2:04:14.0
      6    551  Sierra Juvonen                                 F      76        216     28:09.3  2:32:23.3

Team - Ponderosa Finish Position - 6

Team Score (places): 148

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1110  Abby Eustace                                   F      18         18     24:13.6    24:13.6
      2   1113  Elise Wardrobe                                 F      23         41     24:46.4    49:00.1
      3   1112  Carly Bennett                                  F      27         68     24:56.3  1:13:56.5
      4   1116  Marley Nahum                                   F      31         99     25:13.0  1:39:09.5
      5   1114  Maddie Merritt                                 F      49        148     26:06.6  2:05:16.1
      6   1117  Madison O'Brien                                F      56        204     26:24.7  2:31:40.8
      7   1115  Kim Laverty                                    F      73        277     27:42.7  2:59:23.6

Team - Pueblo Centennial Finish Position - 7

Team Score (places): 185

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    422  Emily Perez                                    F       7          7     22:47.2    22:47.2
      2    426  Lizzy Manguso                                  F      35         42     25:27.1    48:14.3
      3    424  Rikki Falsetto                                 F      40         82     25:43.1  1:13:57.5
      4    428  Lavinia Bispo                                  F      41        123     25:43.2  1:39:40.8
      5    425  Devon Medina                                   F      62        185     26:44.0  2:06:24.8
      6    423  Jorie Anaya                                    F      69        254     27:13.5  2:33:38.4

Team - Vista Ridge Finish Position - 8

Team Score (places): 195

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    998  Ashley Polk                                    F       4          4     22:32.4    22:32.4
      2   1003  Brittney Wells                                 F      19         23     24:18.5    46:51.0
      3   1000  Ana Ortega                                     F      33         56     25:25.0  1:12:16.0
      4   1007  Erin Bobinski                                  F      59        115     26:28.4  1:38:44.4
      5   1006  Tori Woods                                     F      80        195     28:34.1  2:07:18.6
      6   1004  Brittany Sutton                                F      81        276     28:36.5  2:35:55.2

Team - Fort Morgan Finish Position - 9

Team Score (places): 199

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    184  Sarena Wells                                   F      13         13     23:46.6    23:46.6
      2    185  Adrianna Miller                                F      26         39     24:52.4    48:39.0
      3    186  Jolanna Ohr                                    F      45         84     25:59.5  1:14:38.5
      4    187  Mea Escabedo                                   F      57        141     26:25.8  1:41:04.4
      5    190  Allie Reagan                                   F      58        199     26:28.0  2:07:32.4
      6    189  Soraya Yanez                                   F      65        264     26:55.5  2:34:27.9
      7    188  Kinsey Brashears                               F      72        336     27:40.1  3:02:08.0

Team - Falcon Finish Position - 10

Team Score (places): 250

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    741  Kayla Cisneros                                 F      14         14     23:50.5    23:50.5
      2    745  Hannah Diaz                                    F      51         65     26:08.9    49:59.4
      3    746  Leslie Hardy                                   F      55        120     26:17.7  1:16:17.2
      4    742  Kaycee Koenlinger                              F      60        180     26:28.4  1:42:45.6
      5    747  Abby D'Anna                                    F      70        250     27:30.2  2:10:15.8
      6    744  Melissa Budd                                   F      78        328     28:24.7  2:38:40.6

Team - Skyline Finish Position - 11

Team Score (places): 268

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    276  Pricilla Aguirre Jimenez                       F      48         48     26:05.6    26:05.6
      2    274  Jenna Wilson                                   F      50         98     26:07.2    52:12.9
      3    273  Emily Jarvis                                   F      52        150     26:15.5  1:18:28.5
      4    278  Edie Gilbert                                   F      54        204     26:17.7  1:44:46.2
      5    275  Avynne Trembly                                 F      64        268     26:49.5  2:11:35.7
      6    277  Maddie Wilson                                  F      93        361     31:03.1  2:42:38.8

Team - Mullen Finish Position - 12

Team Score (places): 324

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1005  Sarah Deline                                   F      39         39     25:39.9    25:39.9
      2   1008  Emily Burgess                                  F      61        100     26:34.2    52:14.2
      3   1009  Quincey Gilbert                                F      67        167     27:05.5  1:19:19.7
      4   1010  Laura Stateler                                 F      75        242     28:00.4  1:47:20.2
      5   1011  Ingrid Cherry                                  F      82        324     28:39.4  2:15:59.6
      6   1001  Cali Edgar                                     F      98        422     31:44.1  2:47:43.7

Team - Elizabeth Finish Position - 13

Team Score (places): 342

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    763  Cori Small                                     F      24         24     24:47.3    24:47.3
      2    760  Caya Bahr                                      F      63         87     26:45.8    51:33.2
      3    770  Moriah Lee                                     F      77        164     28:21.7  1:19:54.9
      4    774  Caelyn Rittenhouse                             F      86        250     29:21.6  1:49:16.5
      5    775  Marianne Hughes                                F      92        342     30:53.1  2:20:09.6
      6    773  Meron Sandy                                    F      94        436     31:17.5  2:51:27.2

Team - Frederick Finish Position - 14

Team Score (places): 387

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    364  Maddie Ellis                                   F      68         68     27:08.7    27:08.7
      2    369  Nikayta Neu                                    F      71        139     27:40.1    54:48.8
      3    363  Steffani Ruiz                                  F      79        218     28:32.1  1:23:20.9
      4    367  Samantha Garcia                                F      84        302     29:12.9  1:52:33.9
      5    368  Angie Mugia                                    F      85        387     29:19.1  2:21:53.1
      6    366  Kirsten Kochieser                              F      96        483     31:26.1  2:53:19.2

Team - Sand Creek Finish Position - 15

Team Score (places): 432

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1127  Velia Colunga                                  F      66         66     26:57.6    26:57.6
      2   1126  Grace Jiang                                    F      83        149     29:07.5    56:05.2
      3   1132  Michaela Sadiarin                              F      91        240     30:22.9  1:26:28.1
      4   1130  Kaitlin Vyvlecka                               F      95        335     31:24.5  1:57:52.7
      5   1133  Kiana Maldonado                                F      97        432     31:40.5  2:29:33.2
      6   1131  Melissa Medina                                 F     101        533     32:29.8  3:02:03.0

Team - Mesa Ridge Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    634  Tierra Allen                                   F      20         20     24:29.3    24:29.3
      2    637  Becca McFarlan                                 F      90        110     30:18.8    54:48.1
      3    636  Raina Lopez                                    F     100        210     32:18.8  1:27:07.0


      4    635  Samantha Czosnyka                              F     102        312     33:24.5  2:00:31.5

Team - Sierra Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    691  Nayda Benitez                                  F      88         88     29:55.0    29:55.0
      2    690  Syra Austria                                   F     104        192     34:30.9  1:04:26.0

Team - Steamboat Springs Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1226  Meg OConnell                                   F      10         10     23:18.2    23:18.2
      2   1227  Tempus Techarukpong                            F      87         97     29:40.0    52:58.2

Team - Pueblo County Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1086  Dakota Purkey                                  F      99         99     31:53.7    31:53.7

2013 Stampede

August 29, 2013


Results By Victory Racing Company VRC

Final Team Results

4A Girls INVITE

Team - Thompson Valley Finish Position - 1

Team Score (places): 88

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    116  Emily Leidig                                   F      11         11     21:02.6    21:02.6
      2    112  Kendra Larson                                  F      12         23     21:03.9    42:06.5
      3    114  Hayley Berg                                    F      13         36     21:08.9  1:03:15.4
      4    115  Kacie Kaufman                                  F      23         59     21:34.2  1:24:49.7
      5    125  Helena Ernst                                   F      29         88     21:47.1  1:46:36.8
      6    113  Megan Irvine                                   F      31        119     21:55.6  2:08:32.4
      7    117  Ellie Colpitts                                 F      38        157     22:20.7  2:30:53.1

Team - Durango Finish Position - 2

Team Score (places): 137

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    946  Hannah Peterson                                F       6          6     20:46.6    20:46.6
      2    948  Shannon Maloney                                F       9         15     20:50.2    41:36.8
      3    954  Marley Weaver Gabel                            F      35         50     22:17.8  1:03:54.6
      4    951  Sarah Bates                                    F      37         87     22:20.2  1:26:14.9
      5    956  Katarina Seibert                               F      50        137     22:45.6  1:49:00.5
      6    955  Emily Fogel                                    F      55        192     22:51.4  2:11:51.9
      7    952  Maggie Wigton                                  F      77        269     23:34.6  2:35:26.6

Team - Battle Mountain Finish Position - 3

Team Score (places): 149

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    895  Valerie Constien                               F       3          3     20:25.6    20:25.6
      2    896  Sydney Gaylord                                 F      19         22     21:22.3    41:48.0
      3    899  Anabel Johnson                                 F      41         63     22:30.3  1:04:18.3
      4    901  Hannah Gaylord                                 F      42        105     22:31.2  1:26:49.6
      5    900  Rychelle Denardo                               F      44        149     22:38.9  1:49:28.6
      6    897  Christina Shearon                              F      54        203     22:48.9  2:12:17.5

Team - Salida Finish Position - 4

Team Score (places): 158

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    880  Taryn Ceglowski                                F      14         14     21:11.3    21:11.3
      2    886  Phoebe Powell                                  F      25         39     21:38.6    42:50.0
      3    883  Sydney Fesenmeyer                              F      27         66     21:42.5  1:04:32.5
      4    882  Bari Beasley                                   F      33         99     22:04.1  1:26:36.7
      5    884  Olivia Lowe                                    F      59        158     22:57.2  1:49:33.9
      6    885  Lauren McDonald                                F      66        224     23:18.0  2:12:51.9
      7    887  Kaitlyn Moltz                                  F      75        299     23:30.9  2:36:22.9

Team - Niwot Finish Position - 5

Team Score (places): 164

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    939  Christa Boettiger                              F       2          2     20:23.9    20:23.9
      2    950  Jenna McCaffery                                F      16         18     21:15.6    41:39.6
      3    947  Kela Fetters                                   F      46         64     22:42.0  1:04:21.6
      4    944  Katie Gillett                                  F      47        111     22:43.3  1:27:05.0
      5    941  Emily Cranny                                   F      53        164     22:47.0  1:49:52.0
      6    949  Megan Tatusko                                  F      78        242     23:44.9  2:13:36.9
      7    953  Emily Mercier                                  F      97        339     24:34.7  2:38:11.7

Team - Cheyenne Mountain Finish Position - 6

Team Score (places): 179

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     84  Greta Sloan                                    F       5          5     20:42.4    20:42.4
      2     85  Madison Lambros                                F      26         31     21:40.6    42:23.1
      3     86  Nell Crosby                                    F      40         71     22:26.4  1:04:49.5
      4     89  Hailey Gelzer                                  F      51        122     22:46.2  1:27:35.7
      5     90  Veronica Brtek          Colorado Springs  C    F      57        179     22:54.7  1:50:30.4
      6     88  Hannah Van Horn                                F      62        241     23:03.5  2:13:34.0
      7     87  Sierra Kenyon           Colorado springs  C    F      63        304     23:07.5  2:36:41.5

Team - Evergreen Finish Position - 7

Team Score (places): 187

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1023  Camille Morales                                F      21         21     21:31.7    21:31.7
      2   1018  Caitlin Schmitt                                F      22         43     21:32.6    43:04.3
      3   1024  Jane Jensen                                    F      32         75     22:00.1  1:05:04.4
      4   1025  Emily Schulz                                   F      48        123     22:43.5  1:27:48.0
      5   1026  Cat Moss                                       F      64        187     23:09.5  1:50:57.5
      6   1028  Hannah Chamberlain                             F      82        269     24:01.5  2:14:59.1
      7   1029  Kate Gibson                                    F      86        355     24:05.6  2:39:04.7

Team - Palmer Ridge Finish Position - 8

Team Score (places): 200

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    224  Alison Deitsch                                 F       1          1     20:19.7    20:19.7
      2    226  Kaitlin Ramsey                                 F      30         31     21:49.9    42:09.7
      3    227  Audree Furst                                   F      43         74     22:38.8  1:04:48.6
      4    225  Claire Wilson                                  F      56        130     22:53.0  1:27:41.6
      5    230  Hannah Capek                                   F      70        200     23:23.5  1:51:05.1
      6    228  Erin Tirpak                                    F      76        276     23:33.3  2:14:38.5
      7    229  Ally Herebic                                   F      96        372     24:28.1  2:39:06.7

Team - Wheat Ridge Finish Position - 9

Team Score (places): 210

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1053  Sophia Fernald                                 F      18         18     21:20.4    21:20.4
      2   1055  Eliza Van Wetter                               F      36         54     22:20.1    43:40.5
      3   1056  Amy Leasure                                    F      39         93     22:24.6  1:06:05.2
      4   1054  Nyla Chamberlin                                F      49        142     22:43.9  1:28:49.1
      5   1059  Nikki Strickler                                F      68        210     23:20.7  1:52:09.9
      6   1058  Hannah Livingston                              F      81        291     23:49.5  2:15:59.4

Team - Discovery Canyon Finish Position - 10

Team Score (places): 223

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1101  Beth DeLaurell                                 F      10         10     20:56.9    20:56.9
      2   1111  Arianna Ross                                   F      24         34     21:36.7    42:33.7
      3   1100  Yana Brown                                     F      45         79     22:39.7  1:05:13.4
      4   1106  Courtney McCann                                F      65        144     23:11.8  1:28:25.2
      5   1108  Rylee McCone                                   F      79        223     23:45.3  1:52:10.6
      6   1104  Sydney Hosey                                   F      89        312     24:08.5  2:16:19.1
      7   1103  Samantha Hee                                   F     107        419     25:04.0  2:41:23.2

Team - Mountain View Finish Position - 11

Team Score (places): 225

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    478  Riley Cooney                                   F       4          4     20:41.0    20:41.0
      2    480  Lauren Offerman                                F      20         24     21:22.6    42:03.6
      3    481  Abbi Stratton                                  F      61         85     23:01.8  1:05:05.5
      4    483  Katie Benner                                   F      69        154     23:22.5  1:28:28.0
      5    479  Rachel Franklin                                F      71        225     23:24.1  1:51:52.2
      6    482  Caroline Foster                                F      88        313     24:08.3  2:16:00.6
      7    484  Makenzie Ross                                  F     116        429     26:30.0  2:42:30.7

Team - Berthoud Finish Position - 12

Team Score (places): 297

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    241  Kiah Leonard                                   F       8          8     20:48.6    20:48.6
      2    243  Emma Degnan                                    F      34         42     22:10.8    42:59.4
      3    242  Josie Spitz                                    F      52         94     22:46.3  1:05:45.8
      4    244  Annika Jessen                                  F     101        195     24:54.4  1:30:40.2
      5    246  Joanna Pyles                                   F     102        297     24:56.4  1:55:36.6
      6    245  Ally Klaes                                     F     110        407     25:24.4  2:21:01.1
      7    254  Sonya Schuppan                                 F     112        519     25:28.4  2:46:29.6

Team - Pueblo West Finish Position - 13

Team Score (places): 299

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    106  Ava Barrier                                    F      28         28     21:43.0    21:43.0
      2    105  Darby Spence                                   F      58         86     22:55.8    44:38.9
      3    107  Bailie Jones                                   F      60        146     22:58.4  1:07:37.3
      4    109  Christen Leedom                                F      73        219     23:27.1  1:31:04.4
      5    108  Susan Marshall                                 F      80        299     23:46.6  1:54:51.1
      6    110  Jordan Foster                                  F     104        403     24:58.4  2:19:49.5
      7    111  Reilly Spence                                  F     119        522     27:19.8  2:47:09.4

Team - Summit Finish Position - 14

Team Score (places): 315

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    833  Katherine Pappas                               F      15         15     21:12.2    21:12.2
      2    832  Ruthie Boyd                                    F      17         32     21:18.9    42:31.1
      3    837  Christa Gutzel                                 F      72        104     23:25.2  1:05:56.3
      4    834  Emily Pappas                                   F      98        202     24:49.0  1:30:45.4
      5    835  Jessica Horii                                  F     113        315     25:43.5  1:56:28.9
      6    836  Megan McDonnell                                F     114        429     26:10.6  2:22:39.5
      7    831  Tessa Peihl                                    F     126        555     30:22.7  2:53:02.2

Team - Pueblo South Finish Position - 15

Team Score (places): 360

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    748  Jessica Kleven                                 F       7          7     20:47.6    20:47.6
      2    777  Tanisha Day                                    F      85         92     24:05.0    44:52.6
      3    793  Kayleigh Shinn                                 F      87        179     24:06.4  1:08:59.1
      4    782  Kaylene Khosla                                 F      90        269     24:11.1  1:33:10.2
      5    791  Courtney Mascarenas                            F      91        360     24:12.4  1:57:22.6
      6    785  Lauren Kleven                                  F     103        463     24:57.3  2:22:20.0
      7    778  Kaitlyn George                                 F     117        580     26:53.9  2:49:14.0

Team - Montrose Finish Position - 16

Team Score (places): 431

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    304  Lindi Congour                                  F      67         67     23:19.6    23:19.6
      2    307  Taylor McBee                                   F      83        150     24:03.4    47:23.0
      3    306  Weldyn Allen                                   F      84        234     24:03.6  1:11:26.6
      4    303  Kendall Cox                                    F      92        326     24:14.1  1:35:40.8
      5    305  Brenna Gaber                                   F     105        431     24:58.7  2:00:39.5
      6    308  Kasandra Miller                                F     111        542     25:28.4  2:26:08.0

Team - Palisade Finish Position - 17

Team Score (places): 534

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1077  Brier Youngfleish                              F      93         93     24:20.9    24:20.9
      2   1080  Maya Hilty                                     F      99        192     24:50.0    49:10.9
      3   1074  Bailey McCall                                  F     106        298     25:03.5  1:14:14.4
      4   1078  Kate Richards                                  F     115        413     26:27.6  1:40:42.0
      5   1079  Kyauna Martinez                                F     121        534     27:38.9  2:08:20.9
      6   1075  Melita Pawlowski                               F     123        657     27:56.0  2:36:17.0

Team - Centaurus Finish Position - 18

Team Score (places): 538

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    653  Olivia Rogers                                  F      94         94     24:25.9    24:25.9
      2    652  Maggie Moline                                  F      95        189     24:26.0    48:51.9
      3    654  Meghan Davinroy                                F     109        298     25:22.8  1:14:14.7
      4    656  Nicole Rosen                                   F     118        416     27:11.8  1:41:26.6
      5    655  Sabrina Stern                                  F     122        538     27:41.8  2:09:08.4
      6    658  Almut Herzfeld-Mayer                           F     124        662     29:13.9  2:38:22.4
      7    657  Amy Offerle                                    F     125        787     29:14.1  3:07:36.5

Team - Woodland Park Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    781  Anne Fisher                                    F      74         74     23:28.0    23:28.0
      2    787  Kelly Johnson                                  F     100        174     24:51.1    48:19.2
      3    789  Brianna Austin                                 F     108        282     25:14.0  1:13:33.3
      4    783  Erin Babinski                                  F     120        402     27:35.1  1:41:08.4

2013 Stampede

August 29, 2013


Results By Victory Racing Company VRC

Final Team Results

4A Boys

Team - Pueblo South Finish Position - 1

Team Score (places): 91

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    798  Charlie Lucero                                 M       3          3     17:49.0    17:49.0
      2    802  Dominick Sena                                  M      12         15     19:08.0    36:57.0
      3    803  Scott Wright                                   M      19         34     19:26.1    56:23.2
      4    814  Jacob Cody                                     M      27         61     19:47.6  1:16:10.8
      5    809  Jake Weakly                                    M      30         91     19:52.0  1:36:02.9
      6    812  JD King                                        M      76        167     22:15.2  1:58:18.1
      7    810  Josh Morgan                                    M      83        250     22:36.7  2:20:54.9

Team - Vista Ridge Finish Position - 2

Team Score (places): 108

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    984  Seth Woodring                                  M       9          9     18:42.0    18:42.0
      2    986  Anthony Peters                                 M      11         20     18:57.2    37:39.2
      3    987  Josh Rogerson                                  M      25         45     19:42.5    57:21.8
      4    988  Joey Villafan                                  M      28         73     19:49.8  1:17:11.6
      5    989  Braden Virdell                                 M      35        108     20:21.0  1:37:32.6
      6    991  Tyler Laberteaux                               M      36        144     20:21.1  1:57:53.7
      7    995  Tristian Hinkley                               M      53        197     21:15.3  2:19:09.0

Team - Skyline Finish Position - 3

Team Score (places): 131

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    266  Sam Berg                                       M       4          4     17:56.9    17:56.9
      2    265  Chris Meduna                                   M      10         14     18:55.9    36:52.9
      3    267  Hayden Falkinburg                              M      16         30     19:23.7    56:16.6
      4    268  Jordan Wright                                  M      49         79     21:02.0  1:17:18.6
      5    271  John Davis                                     M      52        131     21:12.6  1:38:31.2
      6    270  Tanner Brohm                                   M      69        200     21:54.0  2:00:25.3
      7    269  Cody Wathen                                    M      91        291     22:52.3  2:23:17.6

Team - Ponderosa Finish Position - 4

Team Score (places): 138

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1107  Luke Veltrie                                   M      20         20     19:28.7    19:28.7
      2   1099  Sean Wilcox                                    M      22         42     19:32.9    39:01.7
      3   1105  Nick Rodriquez                                 M      31         73     19:54.5    58:56.2
      4   1091  JT Mason                                       M      32        105     19:57.2  1:18:53.5
      5   1096  Liam McCoy                                     M      33        138     20:04.4  1:38:57.9
      6   1102  Sam Koranda                                    M      38        176     20:27.1  1:59:25.0
      7   1109  Luke Stewart                                   M      58        234     21:33.2  2:20:58.3

Team - Montrose Finish Position - 5

Team Score (places): 143

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    310  Mark Allen                                     M      13         13     19:11.1    19:11.1
      2    311  Hayden Cook                                    M      14         27     19:18.3    38:29.5
      3    312  Ian Meek                                       M      24         51     19:40.6    58:10.1
      4    313  Ryan Reich                                     M      44         95     20:50.2  1:19:00.4
      5    314  Isaac Richmond                                 M      48        143     21:01.1  1:40:01.5
      6    315  Logan Crim                                     M      90        233     22:52.3  2:02:53.8
      7    316  Mitchell Neal                                  M      96        329     23:06.6  2:26:00.4

Team - Canon City Finish Position - 6

Team Score (places): 178

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     79  Alexander Knoedler                             M       8          8     18:37.4    18:37.4
      2     83  Brandon Trujillo                               M      23         31     19:38.5    38:16.0
      3     80  Brett Kraft                                    M      43         74     20:41.3    58:57.3
      4     77  Logan Green                                    M      45        119     20:55.1  1:19:52.4
      5     81  Kyle O'Rourke                                  M      59        178     21:33.7  1:41:26.2
      6     82  Alex Skerjanec                                 M      74        252     22:08.4  2:03:34.6
      7     78  Michael Katchmar                               M      77        329     22:21.1  2:25:55.8

Team - Pueblo Centennial Finish Position - 7

Team Score (places): 194

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    415  Michael Duran                                  M       2          2     17:35.4    17:35.4
      2    416  Brady Moore                                    M      18         20     19:25.8    37:01.2
      3    417  Josiah Martinez                                M      39         59     20:28.0    57:29.2
      4    420  Darian Manzanares                              M      41        100     20:35.3  1:18:04.6
      5    421  Travis Trujillo                                M      94        194     22:59.9  1:41:04.5
      6    419  Cameron Collins                                M      97        291     23:14.7  2:04:19.3
      7    418  Kyle Espinoza                                  M     112        403     25:37.6  2:29:56.9

Team - Summit Finish Position - 8

Team Score (places): 223

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    841  Liam Meirow                                    M       1          1     17:17.1    17:17.1
      2    844  Robert Koegel                                  M      26         27     19:44.8    37:01.9
      3    846  Skylar Drakos                                  M      57         84     21:32.2    58:34.2
      4    851  Alex Mason                                     M      67        151     21:41.2  1:20:15.4
      5    847  Kevin Curnutte                                 M      72        223     22:02.2  1:42:17.7
      6    852  Colin McGrew                                   M      88        311     22:47.5  2:05:05.2
      7    849  Tristan Hopper                                 M      89        400     22:49.8  2:27:55.1

Team - Sand Creek Finish Position - 9

Team Score (places): 239

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1118  Hugo Lara                                      M       7          7     18:12.7    18:12.7
      2   1119  Jon Farmer                                     M      42         49     20:37.0    38:49.8
      3   1120  Clayton Chase                                  M      47         96     20:59.2    59:49.0
      4   1121  Julio Ruiz                                     M      63        159     21:38.7  1:21:27.7
      5   1123  Gabe Byers                                     M      80        239     22:26.0  1:43:53.8
      6   1122  Nick Pasley                                    M      86        325     22:44.8  2:06:38.6
      7   1124  Michael Thuis                                  M      99        424     23:19.6  2:29:58.3

Team - Woodland Park Finish Position - 10

Team Score (places): 241

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    800  David Higgins                                  M      34         34     20:16.4    20:16.4
      2    804  Neil Oppedal                                   M      37         71     20:24.5    40:41.0
      3    811  Sam Hopfe                                      M      50        121     21:08.6  1:01:49.6
      4    808  Charley Schoenberger                           M      56        177     21:22.6  1:23:12.2
      5    815  Jack Fisher                                    M      64        241     21:39.4  1:44:51.7
      6    813  Brent Vervalin                                 M      73        314     22:08.3  2:07:00.0
      7    816  Cody Williams                                  M      78        392     22:22.0  2:29:22.1

Team - Silver Creek Finish Position - 11

Team Score (places): 249

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    528  Brendon Naftel                                 M      21         21     19:32.7    19:32.7
      2    526  Connor Christoffersen                          M      40         61     20:33.1    40:05.8
      3    527  Bronson Thomas-Garcia                          M      46        107     20:58.3  1:01:04.1
      4    531  Austin Maydew                                  M      61        168     21:35.2  1:22:39.4
      5    538  Mitchell Long                                  M      81        249     22:31.2  1:45:10.6
      6    530  Kelvin Duval                                   M      92        341     22:52.8  2:08:03.4
      7    534  Patrick Murray                                 M     117        458     26:18.6  2:34:22.1

Team - Frederick Finish Position - 12

Team Score (places): 278

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    356  Chris Erwin                                    M       5          5     18:04.8    18:04.8
      2    357  Matt Entriken                                  M      62         67     21:37.7    39:42.6
      3    362  Zion Perez                                     M      66        133     21:40.8  1:01:23.4
      4    358  Chance Atkins                                  M      70        203     21:59.2  1:23:22.7
      5    359  Ryker Burnham                                  M      75        278     22:13.5  1:45:36.2
      6    360  Brock Conover                                  M     101        379     23:30.9  2:09:07.2
      7    361  Kyle Charleton                                 M     113        492     25:51.1  2:34:58.3

Team - Mullen Finish Position - 13

Team Score (places): 323

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    985  Cooper Dow                                     M      29         29     19:51.7    19:51.7
      2    990  Harrison Olivieri                              M      54         83     21:17.8    41:09.5
      3    993  Austin Bryan                                   M      71        154     22:01.3  1:03:10.9
      4    992  Spencer Destito                                M      84        238     22:37.7  1:25:48.7
      5    996  Ian Goulding                                   M      85        323     22:37.8  1:48:26.6
      6    994  Joey Simmons                                   M      87        410     22:47.2  2:11:13.8
      7    997  Raymond Lin                                    M     104        514     23:39.4  2:34:53.2

Team - Mesa Ridge Finish Position - 14

Team Score (places): 331

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    638  Jordan Jones                                   M      15         15     19:21.4    19:21.4
      2    639  Taurus Frederick                               M      55         70     21:18.2    40:39.6
      3    643  Giovanni Jackson                               M      79        149     22:23.5  1:03:03.1
      4    644  Khayree White                                  M      82        231     22:34.2  1:25:37.4
      5    641  John Hill-Fisher                               M     100        331     23:29.5  1:49:06.9
      6    640  Chase Frankford                                M     106        437     24:46.6  2:13:53.6

Team - Steamboat Springs Finish Position - 15

Team Score (places): 389

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1233  Zach Sperry                                    M      51         51     21:09.2    21:09.2
      2   1229  Ben Lingle                                     M      60        111     21:34.0    42:43.3
      3   1234  Charlie Tisch                                  M      68        179     21:42.9  1:04:26.2
      4   1231  Sam Scully                                     M     103        282     23:37.4  1:28:03.7
      5   1230  Erik Rudolph                                   M     107        389     24:54.4  1:52:58.1
      6   1232  Harrison Smith                                 M     109        498     25:00.5  2:17:58.6

Team - Windsor Finish Position - 16

Team Score (places): 427

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    348  Dillon Starck                                  M      17         17     19:25.2    19:25.2
      2    344  Cale Englert                                   M      65         82     21:39.7    41:04.9
      3    342  Christian Cox                                  M     108        190     24:54.8  1:05:59.7
      4    340  Carter Campbell                                M     118        308     26:27.4  1:32:27.2
      5    347  Halen Hartley                                  M     119        427     26:40.7  1:59:08.0
      6    336  Jacob Burke                                    M     120        547     26:54.2  2:26:02.2

Team - Sierra Finish Position - 17

Team Score (places): 511

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    681  Julio Lopez                                    M      93         93     22:56.8    22:56.8
      2    686  Brennan Norris                                 M      95        188     23:00.3    45:57.1
      3    687  Matthew Medina                                 M     102        290     23:36.5  1:09:33.7
      4    689  DeQuan Yon                                     M     105        395     24:36.5  1:34:10.2
      5    688  Marc Smith                                     M     116        511     26:18.4  2:00:28.7

Team - Pueblo County Finish Position - 18

Team Score (places): 548

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1085  Matthew Niichel                                M      98         98     23:18.7    23:18.7
      2   1083  Brently Winkler                                M     110        208     25:15.4    48:34.2
      3   1084  Denton Deitrich                                M     111        319     25:23.9  1:13:58.1
      4   1082  Eustice Zacher                                 M     114        433     25:59.3  1:39:57.4
      5   1088  Samuel Nitka                                   M     115        548     26:04.4  2:06:01.8
      6   1081  David Rodriguez                                M     121        669     27:02.7  2:33:04.5

Team - Widefield Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    762  Shao Jun Liu                                   M       6          6     18:10.1    18:10.1

2013 Stampede

August 29, 2013


Results By Victory Racing Company VRC

Final Team Results

4A Boys INVITE

Team - Pueblo West Finish Position - 1

Team Score (places): 70

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     98  Corban Pagnotta                                M       7          7     17:49.0    17:49.0
      2     99  Zack Retzlaff                                  M       8         15     17:49.1    35:38.2
      3    100  Wyatt Swanson                                  M       9         24     17:50.2    53:28.4
      4    101  Jacob Sloan                                    M      12         36     18:02.0  1:11:30.4
      5    104  Justus Bernal                                  M      34         70     18:41.6  1:30:12.0
      6    103  Brandon Lytle                                  M      58        128     19:12.2  1:49:24.3
      7    102  Ben McInnis                                    M     138        266     22:14.0  2:11:38.3

Team - Durango Finish Position - 2

Team Score (places): 101

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    929  Nicholas Turco                                 M      10         10     17:54.3    17:54.3
      2    926  Gordon Gianniny                                M      13         23     18:02.5    35:56.8
      3    920  Alastair McMillan                              M      22         45     18:16.8    54:13.7
      4    940  Trent Andrews                                  M      24         69     18:26.1  1:12:39.8
      5    932  Joe Crawford                                   M      32        101     18:38.5  1:31:18.3
      6    937  Benji Lachelt                                  M      42        143     18:53.5  1:50:11.9
      7    943  Seamus Millett                                 M      59        202     19:12.4  2:09:24.3

Team - Niwot Finish Position - 3

Team Score (places): 140

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    921  Jake Fisk                                      M       2          2     17:24.2    17:24.2
      2    936  Will Krebs                                     M      25         27     18:28.8    35:53.1
      3    923  Austin Schuler                                 M      33         60     18:40.1    54:33.2
      4    925  Isaac Flores                                   M      37         97     18:45.3  1:13:18.6
      5    931  Tom Plunkett                                   M      43        140     18:54.8  1:32:13.4
      6    928  Niels Snow                                     M      62        202     19:17.7  1:51:31.2
      7    934  Joe Plunkett                                   M     139        341     22:14.6  2:13:45.8

Team - Palmer Ridge Finish Position - 4

Team Score (places): 153

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    217  Eric Hamer                                     M       1          1     17:13.3    17:13.3
      2    218  Tommy Herebic                                  M      20         21     18:08.2    35:21.5
      3    220  Liam Cox                                       M      35         56     18:42.1    54:03.7
      4    219  Zach Blehm                                     M      47        103     18:59.2  1:13:02.9
      5    221  Andrew Rudnicki                                M      50        153     19:04.6  1:32:07.5
      6    223  Josh Bethany                                   M      55        208     19:11.2  1:51:18.8
      7    222  Brendan Rudnicki                               M      64        272     19:23.3  2:10:42.1

Team - Cheyenne Mountain Finish Position - 5

Team Score (places): 166

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1     92  Tristan Myers           Colorado Springs  C    M       3          3     17:29.9    17:29.9
      2     91  Tristan Pelto                                  M       5          8     17:43.5    35:13.4
      3     94  James Jones                                    M      41         49     18:51.8    54:05.2
      4     96  Matt Fox                                       M      48         97     19:01.5  1:13:06.8
      5     95  Matt Klepfer                                   M      69        166     19:30.7  1:32:37.6
      6     97  Brady Smith                                    M      71        237     19:31.9  1:52:09.6
      7     93  Brendan Myers                                  M      92        329     19:50.4  2:12:00.0

Team - Mountain View Finish Position - 6

Team Score (places): 233

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    486  Peter Franklin                                 M      17         17     18:06.6    18:06.6
      2    487  Bryce Strohecker                               M      18         35     18:07.7    36:14.4
      3    485  Julian Von Holten                              M      23         58     18:17.7    54:32.1
      4    488  Chad Riggenbach                                M      86        144     19:42.9  1:14:15.1
      5    489  Alex Strohecker                                M      89        233     19:45.3  1:34:00.4
      6    492  Noah Sisson                                    M     115        348     21:08.3  1:55:08.8
      7    490  Thomas Lane                                    M     126        474     21:34.3  2:16:43.2

Team - Falcon Finish Position - 7

Team Score (places): 257

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    730  Alex Haberkorn          Falcon  CO             M      15         15     18:06.4    18:06.4
      2    738  Bradley Sain                                   M      51         66     19:05.0    37:11.4
      3    736  Mickey Sarafin                                 M      60        126     19:12.7    56:24.2
      4    737  Joshua Brungardt                               M      65        191     19:26.4  1:15:50.6
      5    735  Aleks Wallin                                   M      66        257     19:27.1  1:35:17.7
      6    739  Danny Watts                                    M      76        333     19:35.9  1:54:53.7
      7    740  Cameron MacAleese                              M      83        416     19:40.1  2:14:33.8

Team - Battle Mountain Finish Position - 8

Team Score (places): 267

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    904  Josh Braun                                     M      31         31     18:37.9    18:37.9
      2    903  Cameron Moore                                  M      40         71     18:49.1    37:27.1
      3    905  Ricardo Arreola                                M      56        127     19:11.8    56:38.9
      4    902  Ethan Cotton                                   M      68        195     19:30.3  1:16:09.3
      5    907  Jake Borel                                     M      72        267     19:32.9  1:35:42.2
      6    906  Ethan Pence                                    M      88        355     19:43.6  1:55:25.9

Team - Valor Christian Finish Position - 9

Team Score (places): 283

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    429  Zac Petrie                                     M      27         27     18:30.9    18:30.9
      2    432  Ashton Grissom                                 M      30         57     18:36.2    37:07.1
      3    430  Aidan Cusick                                   M      54        111     19:07.0    56:14.2
      4    431  Luke Bruns                                     M      61        172     19:13.0  1:15:27.3
      5    433  Will Wixson                                    M     111        283     20:58.9  1:36:26.3
      6    434  Vito Marchino                                  M     133        416     21:56.3  1:58:22.7
      7    435  Andrew Wixson                                  M     142        558     24:38.4  2:23:01.1

Team - Evergreen Finish Position - 10

Team Score (places): 287

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1033  Matt Kline                                     M      29         29     18:35.9    18:35.9
      2   1032  Alex Aafedt                                    M      36         65     18:43.2    37:19.1
      3   1037  Will Michener                                  M      67        132     19:27.1    56:46.2
      4   1041  Eric Temple                                    M      77        209     19:37.0  1:16:23.3
      5   1034  Wes Johnson                                    M      78        287     19:37.0  1:36:00.3
      6   1038  Aaron Wald                                     M      87        374     19:43.2  1:55:43.5
      7   1035  Daniel Hassel                                  M     118        492     21:12.4  2:16:56.0

Team - Erie Finish Position - 11

Team Score (places): 288

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    559  Shane Mathis                                   M      11         11     17:57.8    17:57.8
      2    561  Andrew Yurko                                   M      39         50     18:48.5    36:46.3
      3    560  Dylan Larkin                                   M      46         96     18:56.1    55:42.5          
      5    564  Richard Ostrander                              M      94        190     19:51.4  1:15:34.0
      4    562  Kyle Leahy                                     M      70         70     19:31.4    19:31.4

      5    563  Kyle TRUE                                      M      98        288     19:57.0  1:35:31.0
      6    565  Matthew Sease                                  M     101        389     20:08.7  1:55:39.8

Team - Eagle Valley Finish Position - 12

Team Score (places): 301

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1061  Nathan Maddox                                  M      26         26     18:29.6    18:29.6
      2   1060  Gino Giovagnoli                                M      49         75     19:04.1    37:33.7
      3   1066  Michael Niemeyer                               M      57        132     19:12.2    56:45.9
      4   1062  Rafael Gurule                                  M      73        205     19:35.6  1:16:21.6
      5   1065  Brandon Sheard                                 M      96        301     19:56.2  1:36:17.8
      6   1063  Domonic Patterson                              M      99        400     19:59.5  1:56:17.4
      7   1064  Will Thrasher                                  M     113        513     21:06.7  2:17:24.2

Team - Salida Finish Position - 13

Team Score (places): 354

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    888  Taylor Stack                                   M       6          6     17:47.0    17:47.0
      2    889  Avery Martinez                                 M      28         34     18:31.3    36:18.3
      3    892  Russell Orris                                  M      91        125     19:49.6    56:07.9
      4    891  Evan Smith                                     M     104        229     20:23.9  1:16:31.8
      5    893  Kelly Cannon                                   M     125        354     21:30.5  1:38:02.4
      6    894  Gunnar Shore                                   M     131        485     21:48.2  1:59:50.6

Team - Discovery Canyon Finish Position - 14

Team Score (places): 362

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1094  Jericho Simmons                                M      21         21     18:11.7    18:11.7
      2   1097  Andrew Wireman                                 M      53         74     19:06.9    37:18.7
      3   1090  Matthew Beck                                   M      75        149     19:35.9    56:54.6
      4   1092  Nico Gonzalez                                  M     105        254     20:35.9  1:17:30.6
      5   1095  Julius Simmons                                 M     108        362     20:54.5  1:38:25.1
      6   1093  Caleb Kimble                                   M     109        471     20:57.9  1:59:23.1
      7   1098  Nick Wylie                                     M     110        581     20:58.0  2:20:21.2

Team - Fort Morgan Finish Position - 15

Team Score (places): 368

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    177  Tola Walio                                     M      14         14     18:05.9    18:05.9
      2    179  Trevor Link                                    M      79         93     19:37.7    37:43.6
      3    178  Conner Shaver                                  M      80        173     19:37.8    57:21.4
      4    181  Drew Gerken                                    M      95        268     19:52.5  1:17:14.0
      5    180  Michael Lauck                                  M     100        368     20:00.0  1:37:14.0
      6    182  Carlitto Urquieta                              M     135        503     22:05.8  1:59:19.9
      7    183  Kolter Quick                                   M     141        644     24:23.9  2:23:43.8

Team - Berthoud Finish Position - 16

Team Score (places): 416

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    255  Luke Spitz                                     M      16         16     18:06.6    18:06.6
      2    257  Daniel Raak                                    M      81         97     19:38.8    37:45.5
      3    256  Elijah Grewal                                  M      90        187     19:48.1    57:33.6
      4    258  Gabe Conde                                     M     106        293     20:43.8  1:18:17.4
      5    259  Zac Marquardt                                  M     123        416     21:28.8  1:39:46.3
      6    261  Heath Pirkey                                   M     127        543     21:34.4  2:01:20.8
      7    260  Jason VanHare                                  M     140        683     22:17.9  2:23:38.7

Team - Elizabeth Finish Position - 17

Team Score (places): 430

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    749  Augustus Terry                                 M      44         44     18:55.7    18:55.7
      2    750  Jake Thompson                                  M      82        126     19:39.7    38:35.4
      3    751  Zach Rodriguez                                 M      85        211     19:42.1    58:17.6
      4    752  Gav Houston                                    M     102        313     20:15.8  1:18:33.4
      5    755  Alex Burns                                     M     117        430     21:11.6  1:39:45.1
      6    754  Jake Boss                                      M     119        549     21:18.5  2:01:03.7
      7    757  Jake Vanderlinden                              M     130        679     21:40.9  2:22:44.6

Team - Palisade Finish Position - 18

Team Score (places): 444

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1068  Jake Erickson                                  M       4          4     17:39.0    17:39.0
      2   1071  Anders VanCalcar                               M      97        101     19:56.3    37:35.3
      3   1069  Gary Honda                                     M     107        208     20:49.9    58:25.2
      4   1070  Monty Metzler                                  M     114        322     21:06.8  1:19:32.0
      5   1067  Keino Davis                                    M     122        444     21:27.2  1:40:59.2
      6   1072  Ben Tarman                                     M     129        573     21:35.6  2:02:34.8
      7   1073  Connor Dillon                                  M     134        707     22:00.7  2:24:35.6

Team - Wheat Ridge Finish Position - 19

Team Score (places): 475

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1047  Chris Gardner                                  M      52         52     19:05.7    19:05.7
      2   1046  Parker McVey                                   M      84        136     19:41.2    38:47.0
      3   1048  Michael Coyne                                  M     103        239     20:16.5    59:03.6
      4   1049  Andrew Miller                                  M     112        351     21:00.4  1:20:04.0
      5   1052  David Boggs                                    M     124        475     21:30.2  1:41:34.3
      6   1050  Walker Denton                                  M     128        603     21:34.7  2:03:09.0
      7   1051  Grant Cozart                                   M     136        739     22:06.6  2:25:15.6

Team - Centaurus Finish Position - 20

Team Score (places): 513

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    645  Jake Link                                      M      63         63     19:22.1    19:22.1
      2    646  Brooks Macdonald                               M      93        156     19:51.4    39:13.5
      3    648  Sam McCallum                                   M     116        272     21:10.7  1:00:24.3
      4    649  Shane Beuning                                  M     120        392     21:18.7  1:21:43.1
      5    647  Brady Tobin                                    M     121        513     21:20.5  1:43:03.6
      6    650  John Garrels                                   M     132        645     21:50.5  2:04:54.2
      7    651  Warren Harris                                  M     137        782     22:10.7  2:27:04.9

Team - Thompson Valley Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    121  Jarrett Thollot                                M      19         19     18:07.9    18:07.9
      2    119  Evan Rudolph                                   M      38         57     18:47.5    36:55.4
      3    118  Kaleb Simington                                M      45        102     18:55.9    55:51.3
      4    120  Joey Castaneda                                 M      74        176     19:35.6  1:15:27.0

Team - Heritage Christian Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    562  Kyle Leahy                                     M      70         70     19:31.4    19:31.4

2013 Stampede

August 29, 2013


Results By Victory Racing Company VRC

Final Team Results

5A Girls

Team - Cherry Creek Finish Position - 1

Team Score (places): 42

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    167  Jordyn Colter                                  F       1          1     18:55.4    18:55.4
      2    173  Peterson Devon                                 F       7          8     20:37.3    39:32.7
      3    169  Emily Cutter                                   F      10         18     20:44.3  1:00:17.1
      4    170  Carrie Plank                                   F      11         29     20:55.0  1:21:12.1
      5    171  Lillian Markusch                               F      13         42     20:59.3  1:42:11.5
      6    172  Mary Plomondon                                 F      21         63     21:36.7  2:03:48.2
      7    168  Samantha Bremner                               F      27         90     21:51.0  2:25:39.3

Team - Rock Canyon Finish Position - 2

Team Score (places): 112

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    676  Phoebe Schneider                               F       9          9     20:40.3    20:40.3
      2    672  MacKenna Balman                                F      12         21     20:55.9    41:36.2
      3    671  Gabby Alcala                                   F      17         38     21:14.1  1:02:50.4
      4    677  Kendall Smith                                  F      33         71     22:15.2  1:25:05.6
      5    673  Lindsey Hulett                                 F      41        112     22:31.7  1:47:37.4
      6    675  Chloe Arbuckle                                 F      52        164     22:58.5  2:10:35.9
      7    674  Allison Janedis                                F      59        223     23:10.5  2:33:46.5

Team - Grandview Finish Position - 3

Team Score (places): 144

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    779  Erin Norton                                    F       4          4     20:02.9    20:02.9
      2    784  Melanie Jenkins                                F      19         23     21:20.3    41:23.2
      3    786  Nicole Mundy                                   F      24         47     21:46.1  1:03:09.3
      4    788  Vallin Kayla                                   F      39         86     22:28.9  1:25:38.3
      5    790  Rachel Shaw                                    F      58        144     23:08.7  1:48:47.0
      6    792  Lindsay Robinson                               F      69        213     23:32.6  2:12:19.7
      7    794  Marissa Welsh                                  F      90        303     24:44.3  2:37:04.0

Team - Legacy Finish Position - 4

Team Score (places): 158

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    317  Emma Gee                                       F       2          2     19:45.7    19:45.7
      2    318  Devyn Palm-Trujillo                            F      15         17     21:07.4    40:53.2
      3    320  Abby Cohen                                     F      30         47     22:05.4  1:02:58.6
      4    322  Rachel Gonzales                                F      31         78     22:10.1  1:25:08.7
      5    321  Ashlyn Stott                                   F      80        158     24:02.6  1:49:11.4
      6    319  Brittney Kocman                                F      91        249     24:47.4  2:13:58.9
      7    323  Logan Sandman                                  F      99        348     25:08.7  2:39:07.6

Team - Boulder Finish Position - 5

Team Score (places): 159

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    203  Erin McLaughlin                                F       3          3     19:52.3    19:52.3
      2    206  Laura Dissly                                   F      23         26     21:45.8    41:38.1
      3    204  Ali O'Donnell                                  F      36         62     22:18.3  1:03:56.4
      4    208  Bre Clements                                   F      48        110     22:54.7  1:26:51.2
      5    205  Rachel Roderick                                F      49        159     22:54.8  1:49:46.0
      6    209  Maddie Moore                                   F      76        235     23:54.0  2:13:40.1
      7    207  Ann Marie Parsons                              F      85        320     24:27.9  2:38:08.1

Team - Regis Jesuit Finish Position - 6

Team Score (places): 182

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    916  Madalyn Somer                                  F      28         28     21:59.4    21:59.4
      2    919  Julia Vitella                                  F      29         57     22:04.4    44:03.8
      3    917  Anna Rafalski                                  F      40         97     22:29.8  1:06:33.7
      4    918  Lindsey Koch                                   F      42        139     22:32.6  1:29:06.4
      5    915  Hannah Feehan                                  F      43        182     22:32.7  1:51:39.1
      6    924  Katherine Kelso                                F      66        248     23:24.5  2:15:03.6
      7    922  Catie Bierne                                   F      79        327     23:58.9  2:39:02.5

Team - Cherokee Trail Finish Position - 7

Team Score (places): 202

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    622  Amy McConnell                                  F      18         18     21:17.3    21:17.3
      2    623  Breanna Wheeler                                F      38         56     22:25.6    43:42.9
      3    624  Lynsie Roper                                   F      45        101     22:37.0  1:06:19.9
      4    628  Tori Rodriguez                                 F      50        151     22:54.9  1:29:14.9
      5    627  Savanah Nesvold                                F      51        202     22:55.3  1:52:10.3
      6    626  Maria Redman                                   F      53        255     23:02.9  2:15:13.2
      7    625  Samantha Steele                                F      61        316     23:14.0  2:38:27.2

Team - Smoky Hill Finish Position - 8

Team Score (places): 213

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    450  Chloe Andrie                                   F      14         14     21:06.4    21:06.4
      2    452  Brynell Yount                                  F      26         40     21:48.9    42:55.4
      3    451  Jamie Jezier                                   F      37         77     22:23.6  1:05:19.1
      4    454  Lesley Fatica                                  F      63        140     23:20.9  1:28:40.0
      5    453  Lana Yeager                                    F      73        213     23:48.7  1:52:28.8
      6    455  Maddie Munns                                   F      89        302     24:41.8  2:17:10.6
      7    456  Rhonda Patrom                                  F      98        400     25:06.0  2:42:16.7

Team - Heritage Finish Position - 9

Team Score (places): 218

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1182  Annika Reuter                                  F      16         16     21:10.5    21:10.5
      2   1183  Katie Potts                                    F      44         60     22:35.2    43:45.7
      3   1187  Morgan Cassell                                 F      47        107     22:54.5  1:06:40.3
      4   1191  Audrey Cordova                                 F      55        162     23:05.1  1:29:45.4
      5   1185  Lauren Linscott                                F      56        218     23:05.3  1:52:50.8
      6   1188  Nicole Giesen                                  F      65        283     23:23.9  2:16:14.7
      7   1195  Jordan Allen                                   F      78        361     23:58.2  2:40:13.0

Team - Poudre Finish Position - 10

Team Score (places): 226

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1219  Allysa Warling                                 F      20         20     21:24.3    21:24.3
      2   1220  Marisa Rudolph                                 F      22         42     21:45.3    43:09.6
      3   1221  Annelise Sherman                               F      32         74     22:13.6  1:05:23.3
      4   1225  Lindsey Deringer                               F      70        144     23:40.4  1:29:03.7
      5   1222  Eileen Kirby                                   F      82        226     24:11.8  1:53:15.6
      6   1224  Shea Anderson                                  F      83        309     24:16.9  2:17:32.5
      7   1223  Ellie Manning                                  F      84        393     24:22.1  2:41:54.7

Team - Loveland Finish Position - 11

Team Score (places): 280

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    499  Katy East                                      F       8          8     20:38.9    20:38.9
      2    502  Kristina Ritschard                             F      25         33     21:47.3    42:26.3
      3    500  Gina Grainda                                   F      64         97     23:21.7  1:05:48.0
      4    505  Mckenzie Strait                                F      87        184     24:36.8  1:30:24.9
      5    501  Kayla Smith                                    F      96        280     25:01.6  1:55:26.5
      6    504  DeeAnn Papineau                                F     104        384     25:18.8  2:20:45.4
      7    503  Morgan Simianer                                F     115        499     27:17.4  2:48:02.8

Team - Brighton Finish Position - 12

Team Score (places): 343

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    587  Leonela Solano                                 M       1          1     23:16.5    23:16.5
      2    586  Kaila Green                                    F      34         35     22:15.4    45:31.9
      3    589  Ashley Mercure                                 F      92        127     24:49.4  1:10:21.4
      4    592  Destiny Chacon                                 F     107        234     25:54.9  1:36:16.4
      5    588  Abigail Smidt                                  F     109        343     26:02.7  2:02:19.1
      6    591  Caitlin Cunningham                             F     110        453     26:08.9  2:28:28.1
      7    590  Kailey Hansen                                  F     111        564     26:15.7  2:54:43.9

Team - Pomona Finish Position - 13

Team Score (places): 354

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    707  Alaina Anderson                                F       5          5     20:19.8    20:19.8
      2    708  Cami Kennedy                                   F      35         40     22:16.3    42:36.1
      3    711  Mallie Bruce                                   F      86        126     24:30.5  1:07:06.7
      4    710  Bailey Mossey                                  F     106        232     25:53.9  1:33:00.7
      5    709  Sally Filatova                                 F     122        354     29:30.4  2:02:31.1

Team - Horizon Finish Position - 14

Team Score (places): 403

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1201  Natalie Platil                                 F      62         62     23:15.1    23:15.1
      2   1200  Lauren Knight                                  F      72        134     23:47.3    47:02.5
      3   1207  Taylor Bakel                                   F      75        209     23:52.6  1:10:55.2
      4   1205  Lizzie Atwood                                  F      81        290     24:05.7  1:35:01.0
      5   1203  Delaney Good                                   F     113        403     26:36.9  2:01:38.0
      6   1198  Megan Mooney                                   F     114        517     26:50.2  2:28:28.2
      7   1209  Jordan Crouch                                  F     116        633     27:52.0  2:56:20.2

Team - Fruita Monument Finish Position - 15

Team Score (places): 440

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    286  MacKennea Broyles                              F      71         71     23:45.5    23:45.5
      2    287  Micheala Hoffman                               F      77        148     23:55.2    47:40.7
      3    288  Lyndsy Johnson                                 F      94        242     24:55.7  1:12:36.4
      4    289  Karen Rico                                     F      97        339     25:05.1  1:37:41.6
      5    290  Taylor Valentine                               F     101        440     25:12.4  2:02:54.0
      6    291  Katie Werman                                   F     102        542     25:12.6  2:28:06.7

Team - Liberty Finish Position - 16

Team Score (places): 451

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    824  Cloe Ross                                      F      46         46     22:51.4    22:51.4
      2    828  Haley Zinchik                                  F      93        139     24:54.1    47:45.5
      3    829  Ashley Delaney                                 F      95        234     24:57.7  1:12:43.2
      4    826  Meghan Gifford                                 F     105        339     25:20.3  1:38:03.6
      5    827  Emilie Carroll                                 F     112        451     26:22.4  2:04:26.0
      6    825  Madison Kniesche                               F     119        570     28:11.5  2:32:37.5

Team - Thornton Finish Position - 17

Team Score (places): 484

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1138  Kasha Strong                                   F      68         68     23:29.6    23:29.6
      2   1135  Catherine Lundstrom                            F      88        156     24:39.3    48:09.0
      3   1143  Miranda Hunter                                 F     103        259     25:15.5  1:13:24.5
      4   1139  Nyssa Mora                                     F     108        367     26:01.8  1:39:26.4
      5   1142  Kendra Welch                                   F     117        484     28:05.3  2:07:31.8
      6   1140  Eryn Silva                                     F     118        602     28:05.5  2:35:37.3
      7   1144  Beatrice Walsh                                 F     120        722     28:25.4  3:04:02.7

Team - Fountain Ft. Carson Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    593  Neva Archuleta                                 F      54         54     23:04.0    23:04.0
      2    595  Emri Trainor                                   F      57        111     23:06.0    46:10.0
      3    594  Kayla Baumgartner                              F     100        211     25:09.2  1:11:19.2
      4    596  Shiann Taylor                                  F     121        332     28:31.0  1:39:50.2

Team - George Washington Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    693  Darby Gilfillan                                F       6          6     20:25.9    20:25.9
      2    694  Sarah Nick                                     F      60         66     23:11.8    43:37.8
      3    696  Megan Hill                                     F      67        133     23:28.4  1:07:06.2
      4    695  Sara Hill                                      F      74        207     23:51.7  1:30:58.0

2013 Stampede

August 29, 2013


Results By Victory Racing Company VRC

Final Team Results

5A Boys

Team - Cherry Creek Finish Position - 1

Team Score (places): 97

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    248  Daniel Book                                    M       2          2     17:16.8    17:16.8
      2    247  Shane Rhodes                                   M       7          9     17:31.6    34:48.5
      3    249  Noah Westfall                                  M      11         20     17:36.8    52:25.3
      4    250  Connor Mackey                                  M      29         49     18:25.9  1:10:51.2
      5    251  Matthew Odum                                   M      48         97     18:48.4  1:29:39.7
      6    252  Zach Steffen                                   M      49        146     18:49.5  1:48:29.2
      7    253  Lars Hultgren                                  M      94        240     20:33.6  2:09:02.8

Team - Boulder Finish Position - 2

Team Score (places): 98

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    210  Kyle Lewis                                     M       9          9     17:33.6    17:33.6
      2    211  Satchel Caldwell                               M      10         19     17:35.9    35:09.5
      3    212  David Rieder                                   M      14         33     17:58.0    53:07.6
      4    213  Sam Long                                       M      27         60     18:25.1  1:11:32.7
      5    215  Torin McDonald                                 M      38         98     18:36.0  1:30:08.8
      6    216  Brian Long                                     M      39        137     18:39.0  1:48:47.8
      7    214  Naataanii Todea                                M      59        196     19:05.5  2:07:53.3

Team - Pomona Finish Position - 3

Team Score (places): 115

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    706  Marcelo Laguera                                M       1          1     16:41.8    16:41.8
      2    702  Michael Berthold                               M      15         16     18:04.9    34:46.7
      3    703  Gavin Mason                                    M      16         32     18:05.3    52:52.0
      4    701  Ernest Frannsen                                M      37         69     18:35.9  1:11:28.0
      5    705  Stephen May                                    M      46        115     18:47.2  1:30:15.2
      6    704  Isaiah Ybarra                                  M      51        166     18:53.4  1:49:08.7
      7    700  Reid Fowler                                    M      64        230     19:21.1  2:08:29.9

Team - Heritage Finish Position - 4

Team Score (places): 122

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1167  Jeremy Romero                                  M      19         19     18:09.9    18:09.9
      2   1173  Mahoney Ben                                    M      22         41     18:18.9    36:28.9
      3   1180  Matthew Berberick                              M      24         65     18:22.0    54:50.9
      4   1175  Richard Weigang                                M      26         91     18:24.2  1:13:15.2
      5   1171  Zach Polonsky                                  M      31        122     18:29.3  1:31:44.5
      6   1177  John Lundy                                     M      34        156     18:33.7  1:50:18.3
      7   1181  Landon Baird                                   M      35        191     18:34.2  2:08:52.5

Team - Rock Canyon Finish Position - 5

Team Score (places): 159

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    678  Jake Blackburn                                 M       8          8     17:32.2    17:32.2
      2    679  Adam Wendel                                    M      21         29     18:17.1    35:49.3
      3    680  Conner Skoglund                                M      32         61     18:30.1    54:19.4
      4    683  Seth Huber                                     M      43        104     18:40.6  1:13:00.1
      5    684  Paul Bisesi                                    M      55        159     18:56.1  1:31:56.2
      6    682  Bryce Vrabel                                   M      56        215     18:59.5  1:50:55.7
      7    685  Ryan Meisner                                   M      60        275     19:08.6  2:10:04.3

Team - Smoky Hill Finish Position - 6

Team Score (places): 175

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    444  Blake Yount                                    M      12         12     17:44.1    17:44.1
      2    443  Ryan Parker                                    M      18         30     18:08.8    35:52.9
      3    446  Philipp Coen                                   M      42         72     18:40.6    54:33.6
      4    448  Amir Kassahun                                  M      50        122     18:52.1  1:13:25.7
      5    445  Cody Miller                                    M      53        175     18:55.0  1:32:20.8
      6    449  Scott Schubert                                 M      78        253     19:56.3  1:52:17.2
      7    447  Spencer Bradshaw                               M      79        332     19:56.9  2:12:14.1

Team - Poudre Finish Position - 7

Team Score (places): 202

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1212  Paul Miller                                    M       4          4     17:25.1    17:25.1
      2   1214  Henry Raymond                                  M      20         24     18:15.0    35:40.1
      3   1213  Nick Hodges                                    M      23         47     18:20.5    54:00.7
      4   1216  Chris Kniegge                                  M      69        116     19:33.7  1:13:34.4
      5   1217  Bjorn Hoffman                                  M      86        202     20:14.2  1:33:48.7
      6   1215  Cameron Rogowski                               M     101        303     20:48.3  1:54:37.0
      7   1218  Patrick Donovan                                M     109        412     21:25.8  2:16:02.9

Team - Cherokee Trail Finish Position - 8

Team Score (places): 263

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    619  Cody Jones                                     M      25         25     18:22.8    18:22.8
      2    615  Duncan Barnhill                                M      28         53     18:25.8    36:48.6
      3    620  Kyle Jones                                     M      41         94     18:40.1    55:28.8
      4    621  Nate Thomas                                    M      71        165     19:40.2  1:15:09.1
      5    617  Jackson Cowley                                 M      98        263     20:37.3  1:35:46.4
      6    618  Simon Holloway                                 M      99        362     20:45.5  1:56:31.9
      7    616  Brandon Bullock                                M     100        462     20:45.5  2:17:17.4

Team - Grandview Finish Position - 9

Team Score (places): 267

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    795  Craig Kinney                                   M      17         17     18:05.9    18:05.9
      2    805  Sam Ehrhard                                    M      57         74     19:00.1    37:06.1
      3    799  Mick Norton                                    M      62        136     19:11.1    56:17.3
      4    801  Pravan Kalaga                                  M      65        201     19:21.3  1:15:38.6
      5    807  Grayson Abele                                  M      66        267     19:29.6  1:35:08.2
      6    806  Mitchell Horton                                M      76        343     19:56.1  1:55:04.4

Team - Fruita Monument Finish Position - 10

Team Score (places): 268

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    279  Chuck Bisbee                                   M      13         13     17:51.8    17:51.8
      2    280  Keaton Brown                                   M      45         58     18:46.8    36:38.6
      3    281  J.T. McLaughlin                                M      52        110     18:53.5    55:32.2
      4    282  Tim Chandler                                   M      74        184     19:51.2  1:15:23.4
      5    284  Marshall Gore                                  M      84        268     20:10.8  1:35:34.3
      6    283  Matt Steele                                    M      87        355     20:17.1  1:55:51.4
      7    285  Brett Johnson                                  M      97        452     20:37.1  2:16:28.5

Team - Thornton Finish Position - 11

Team Score (places): 288

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1146  Joshua Joseph                                  M       3          3     17:21.2    17:21.2
      2   1145  Sean Paiz                                      M       6          9     17:27.5    34:48.8
      3   1148  Jake Keithley                                  M      67         76     19:30.0    54:18.8
      4   1149  Roger Rodriguez-Perez                          M      90        166     20:27.9  1:14:46.7
      5   1150  Arturo Gonzalez                                M     122        288     23:02.5  1:37:49.2

Team - Loveland Finish Position - 12

Team Score (places): 303

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    498  Marcus Quere                                   M      33         33     18:30.5    18:30.5
      2    495  Dylan Dunham                                   M      44         77     18:44.9    37:15.5
      3    491  Patrick O'Brien                                M      58        135     19:04.0    56:19.5
      4    493  Reid Maynard                                   M      73        208     19:41.0  1:16:00.5
      5    496  Kyle Brinkman                                  M      95        303     20:34.6  1:36:35.2
      6    497  Michael Kelly                                  M     114        417     21:42.9  1:58:18.1
      7    494  Mickey Veit                                    M     118        535     22:20.6  2:20:38.7

Team - Liberty Finish Position - 13

Team Score (places): 309

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    817  Ben Schneiderman                               M       5          5     17:25.6    17:25.6
      2    820  Josh Daum                                      M      70         75     19:39.5    37:05.2
      3    819  Cameron Rathmell                               M      75        150     19:52.6    56:57.8
      4    818  Jack Quinn                                     M      77        227     19:56.1  1:16:54.0
      5    821  Mitch Dickinson                                M      82        309     20:03.5  1:36:57.5
      6    823  Brandon Poulos                                 M      83        392     20:08.9  1:57:06.5
      7    822  Gabe Lawrence                                  M      92        484     20:31.6  2:17:38.1

Team - Legacy Finish Position - 14

Team Score (places): 361

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    325  Daniel Diaz                                    M      40         40     18:39.7    18:39.7
      2    327  Chris Carroll                                  M      68        108     19:31.2    38:11.0
      3    330  Nick Gonzales                                  M      80        188     19:58.8    58:09.8
      4    326  Cory Van Duyne                                 M      85        273     20:13.1  1:18:22.9
      5    324  Eddie Decrescenzo                              M      88        361     20:19.7  1:38:42.6
      6    328  Dylan McLeod                                   M     111        472     21:28.5  2:00:11.1
      7    329  Andrew Otterson                                M     115        587     21:43.6  2:21:54.8

Team - Fountain Ft. Carson Finish Position - 15

Team Score (places): 374

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    600  Dylan Day                                      M      30         30     18:27.7    18:27.7
      2    602  Sam Jones                                      M      72        102     19:40.3    38:08.1
      3    601  Phillip Thomas                                 M      81        183     20:02.5    58:10.6
      4    603  Ben Jones                                      M      89        272     20:20.0  1:18:30.7
      5    604  Christain Williams                             M     102        374     20:48.7  1:39:19.4
      6    605  Matthew Schramm                                M     104        478     20:52.6  2:00:12.1
      7    606  Jake Lazich                                    M     112        590     21:29.3  2:21:41.5

Team - Regis Jesuit Finish Position - 16

Team Score (places): 380

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    927  John O'Hagan                                   M      47         47     18:47.8    18:47.8
      2    930  Matt Hearley                                   M      61        108     19:08.7    37:56.5
      3    933  Robert Iryie                                   M      63        171     19:20.3    57:16.8
      4    935  Parker Churchill                               M      96        267     20:37.0  1:17:53.9
      5    945  Donovan Brucker                                M     113        380     21:35.2  1:39:29.1
      6    938  Owen Brown                                     M     117        497     21:59.6  2:01:28.8

Team - Brighton Finish Position - 17

Team Score (places): 461

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1    578  Dan Mordecai                                   M      54         54     18:55.8    18:55.8
      2    584  Zach Polliard                                  M      93        147     20:32.8    39:28.7
      3    580  Juan Martinez                                  M     103        250     20:51.6  1:00:20.4
      4    581  Christian Lloyd                                M     105        355     20:55.3  1:21:15.7
      5    582  Bryce Gelok                                    M     106        461     20:55.3  1:42:11.0
      6    585  Kaleb Taylor                                   M     107        568     21:19.5  2:03:30.6
      7    583  Ricky Friedly                                  M     108        676     21:21.1  2:24:51.7

Team - Horizon Finish Position - 18

Team Score (places): 472

                                                                   Gnder      Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend  Place      Place      Time   Cum. Time
      1   1179  Luk Platil                                     M      36         36     18:35.1    18:35.1
      2   1184  Tanner Reid                                    M      91        127     20:29.5    39:04.6
      3   1189  Brandon Sundahl                                M     110        237     21:26.5  1:00:31.2
      4   1194  Isaac Barela                                   M     116        353     21:49.1  1:22:20.3
      5   1186  Scott Lachermeier                              M     119        472     22:22.7  1:44:43.1
      6   1197  Fritz Padilla                                  M     120        592     22:23.0  2:07:06.1
      7   1192  Alex Seymour                                   M     121        713     22:40.9  2:29:47.1
Comments