2015 Tomahawk 2

TOMAHAWK 2 (CLUB TRACK/XC RACE)

November 13, 2015


Results by Victory Racing Company (www.victoryracingcompany.com) Victory Racing Company

Overall Finish List - Girls

JV Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

202

Zoe Simmons Mountain Vista

12:22.1

6:11/M

9

 

2

2

208

Lauren Soares Mountain Vista

12:22.8

6:11/M

11

 

3

3

161

Annemarie Nats Mountain Vista

12:24.0

6:12/M

9

 

4

4

195

Karyn Schwartzkopf Mountain Vista

12:39.7

6:20/M

11

 

5

5

84

Emily Gentry Palmer Ridge

12:54.1

6:27/M

9

 

6

6

98

Abby Hendren Mountain Vista

13:11.4

6:36/M

12

 

7

7

110

Anya Joyce Cheyenne Mountain

13:11.4

6:36/M

10

 

8

(< 5)

56

Alex Dubberly Mountain View

13:16.0

6:38/M

9

 

9

(< 5)

16

Delaney Bishop Mountain View

13:16.0

6:38/M

9

 

10

8

42

Emily Cook Palmer Ridge

13:21.6

6:41/M

11

 

11

(< 5)

159

LeaAnn Myers Mountain View

13:49.6

6:55/M

12

 

12

9

213

Sammy Spindler Palmer Ridge

13:52.8

6:56/M

10

 

13

10

211

Maya Souvinger Cheyenne Mountain

14:17.8

7:09/M

9

 

14

11

198

Katie Sheahan Cheyenne Mountain

14:19.5

7:10/M

12

 

15

12

55

Clara Drazak Palmer Ridge

14:27.4

7:14/M

10

 

16

13

144

Ahsley McCall Palmer Ridge

14:42.8

7:21/M

10

 

17

14

232

Jane Webber Cheyenne Mountain

14:44.3

7:22/M

12

 

18

15

107

Joyce Jones Cheyenne Mountain

14:44.3

7:22/M

9

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Girls Varsity (White Div)

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

172

Lauren Offerman Mountain View

11:26.1

5:43/M

11

 

2

2

118

Madison Lambros Cheyenne Mountain

11:41.4

5:51/M

12

 

3

3

28

Veronica Brtek Cheyenne Mountain

11:46.5

5:53/M

12

 

4

(< 5)

243

Ashley Polk Vista Ridge

11:55.3

5:58/M

11

 

5

4

74

Rachel Franklin Mountain View

12:17.5

6:09/M

12

 

6

(< 5)

207

Jenny Smith Vanguard

12:40.9

6:20/M

12

 

7

5

179

Alison Peters Mountain View

12:44.3

6:22/M

11

 

8

6

63

Hannah Ellis Frontier Academy

12:54.4

6:27/M

10

 

9

7

180

Taylor Petty Mountain View

12:56.7

6:28/M

9

 

10

8

196

Molly Sears Frontier Academy

13:07.2

6:34/M

11

 

11

9

21

Jen Bowles Frontier Academy

13:14.1

6:37/M

11

 

12

10

114

Brooke Kincaid Cheyenne Mountain

13:17.6

6:39/M

11

 

13

11

124

Emily Long Frontier Academy

13:21.1

6:41/M

11

 

14

12

13

Hadley Bell Cheyenne Mountain

13:24.1

6:42/M

11

 

15

13

137

Cecelia Martindale Cheyenne Mountain

13:26.1

6:43/M

12

 

16

14

216

Aleigha Street Frontier Academy

13:27.9

6:44/M

9

 

17

15

49

McKenna Dellinger Mountain View

13:35.7

6:48/M

11

 

18

(< 5)

236

Korey Winter Vanguard

14:12.1

7:06/M

9

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Girls Varsity (Green Div)

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

215

Chantae Steele TCA

11:37.2

5:49/M

9

 

2

2

57

Madison Easton Mountain Vista

11:40.7

5:50/M

11

 

3

3

30

Hannah Capek Palmer Ridge

11:41.5

5:51/M

12

 

4

4

26

Hannah Brown Mountain Vista

11:58.3

5:59/M

10

 

5

5

217

Abby Suntken Mountain Vista

11:58.9

5:59/M

12

 

6

6

160

Jessica Nats Mountain Vista

11:59.8

6:00/M

11

 

7

7

70

Mauren Fitzsimmons Mountain Vista

12:05.4

6:03/M

11

 

8

8

99

Ally Herebic Palmer Ridge

12:06.2

6:03/M

12

 

9

9

44

Emily Croft Palmer Ridge

12:07.3

6:04/M

12

 

10

10

205

Caroline Smetanka Mountain Vista

12:16.7

6:08/M

12

 

11

11

61

McKenzie Elliott TCA

12:17.1

6:09/M

10

 

12

12

34

Julia Chambers Mountain Vista

12:18.9

6:09/M

9

 

13

13

87

Casey Griggs TCA

12:21.2

6:11/M

12

 

14

14

71

Katie Flaherty TCA

12:26.5

6:13/M

9

 

15

15

166

Carly Nicholson TCA

12:27.8

6:14/M

9

 

16

16

134

Allison Marizza Arapahoe

12:36.5

6:18/M

11

 

17

17

82

Hannah Gaona TCA

12:37.1

6:19/M

11

 

18

18

11

Maddeliene Bonneau Palmer Ridge

12:38.3

6:19/M

10

 

19

(< 5)

14

Mathilde Bernard Rampart

12:38.7

6:19/M

11

 

20

19

116

Kirsten Kropkowski TCA

12:38.9

6:19/M

12

 

21

20

173

Catlin O'Grady Palmer Ridge

12:40.6

6:20/M

10

 

22

21

220

Erin Tirpak Palmer Ridge

12:46.2

6:23/M

11

 

23

22

45

Rachel Cunnef Palmer Ridge

12:51.6

6:26/M

10

 

24

(< 5)

187

Kyla Ramsey Rampart

13:00.7

6:30/M

10

 

25

(&gt 7)

178

Erin Percy TCA

13:15.5

6:38/M

10

 

26

(< 5)

240

Tori Zyla Rampart

13:17.0

6:39/M

11

 

27

23

176

Lindsay Parsons Arapahoe

13:46.7

6:53/M

11

 

28

24

230

Kelly Waugh Arapahoe

13:59.6

7:00/M

10

 

29

25

6

Annalise Baker Arapahoe

13:59.7

7:00/M

9

 

30

26

54

Kiley Dindinger Arapahoe

14:12.2

7:06/M

11

 

 

Overall Finish List - Boys

 

JV Boys

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

53

Carter Dillon Mountain Vista

10:18.8

5:09/M

10

 

2

2

19

Anerew Bluemel Palmer Ridge

10:18.9

5:09/M

9

 

3

3

12

Cameron Beal Mountain Vista

10:29.8

5:15/M

10

 

4

4

101

Brandon Hippe Palmer Ridge

10:40.3

5:20/M

9

 

5

5

175

Michael O'Sullivan Mountain Vista

10:41.0

5:21/M

12

 

6

6

177

Matt Pearson Rock Canyon

10:41.1

5:21/M

11

 

7

7

148

Abe Means Rock Canyon

10:50.2

5:25/M

12

 

8

8

191

Ethan Rouse Mountain Vista

10:51.4

5:26/M

9

 

9

9

141

Ryan Matson Palmer Ridge

10:54.0

5:27/M

10

 

10

10

76

Kyle Franklin Rock Canyon

10:54.2

5:27/M

11

 

11

11

127

Justin Lund Mountain Vista

10:55.4

5:28/M

10

 

12

12

64

Harrison Ellis Frontier Academy

10:55.5

5:28/M

12

 

13

13

201

Brian Shockley Mountain Vista

10:56.0

5:28/M

10

 

14

14

17

AJ Bishop Rock Canyon

11:05.7

5:33/M

10

 

15

15

104

Dylan Hudson Palmer Ridge

11:06.1

5:33/M

10

 

16

16

234

Luke Wilson Palmer Ridge

11:07.1

5:34/M

10

 

17

17

40

Aidan Clouse Palmer Ridge

11:08.1

5:34/M

10

 

18

18

223

Drew Vidano Palmer Ridge

11:08.1

5:34/M

10

 

19

(&gt 7)

194

Kendal Ruggies-Delgado Palmer Ridge

11:08.8

5:34/M

9

 

20

19

158

Brendan Myers Cheyenne Mountain

11:09.8

5:35/M

12

 

21

20

185

Jack Probst Mountain Vista

11:10.8

5:35/M

12

 

22

21

193

Walker Rudolph Cheyenne Mountain

11:11.4

5:36/M

10

 

23

(&gt 7)

50

Brody Dempsey Mountain Vista

11:11.6

5:36/M

9

 

24

(&gt 7)

5

Jensen Baade Mountain Vista

11:12.6

5:36/M

9

 

25

(&gt 7)

162

Kieran Nay Palmer Ridge

11:12.9

5:36/M

10

 

26

22

136

Sam Martin Rock Canyon

11:14.4

5:37/M

11

 

27

(< 5)

150

Miles Mena Widefield

11:16.4

5:38/M

9

 

28

23

36

Tim Chambers Frontier Academy

11:16.6

5:38/M

11

 

29

(&gt 7)

112

Micah Kelly Palmer Ridge

11:18.1

5:39/M

9

 

30

24

59

Wes Eick Cheyenne Mountain

11:19.5

5:40/M

10

 

31

(&gt 7)

209

Luke Socolofsky Palmer Ridge

11:22.6

5:41/M

11

 

32

25

231

Dillan Webb Frontier Academy

11:24.2

5:42/M

12

 

33

26

41

David Coale Cheyenne Mountain

11:25.4

5:43/M

12

 

34

(&gt 7)

83

Benjamin Geisler Mountain Vista

11:25.7

5:43/M

10

 

35

27

103

Jayden Howell Frontier Academy

11:25.7

5:43/M

10

 

36

(&gt 7)

186

Seth Radman Mountain Vista

11:26.9

5:43/M

12

 

37

(&gt 7)

163

Axel Nay Palmer Ridge

11:27.5

5:44/M

10

 

38

(&gt 7)

128

Brian Ma Mountain Vista

11:27.8

5:44/M

9

 

39

28

106

Ryne Johnson Cheyenne Mountain

11:29.0

5:45/M

10

 

40

(&gt 7)

62

Hunter Elliott Mountain Vista

11:31.1

5:46/M

9

 

41

(< 5)

235

Quinn Wilson Widefield

11:32.6

5:46/M

10

 

42

29

237

Wilson Young Frontier Academy

11:39.3

5:50/M

11

 

43

(&gt 7)

212

Victor Spalloni Palmer Ridge

11:39.6

5:50/M

10

 

44

30

9

Tristan Barnes Cheyenne Mountain

11:40.0

5:50/M

9

 

45

31

7

Augustus Balangtine Rock Canyon

11:40.3

5:50/M

11

 

46

(< 5)

241

Kage Walker Widefield

11:41.4

5:51/M

12

 

47

32

233

Blake Wickersham Cheyenne Mountain

11:43.2

5:52/M

10

 

48

(< 5)

152

Elijah Miller Mountain View

11:46.1

5:53/M

10

 

49

(< 5)

203

Paul Slagback Mountain View

11:46.4

5:53/M

9

 

50

(&gt 7)

3

Samuel Anderson Palmer Ridge

12:06.0

6:03/M

9

 

51

(&gt 7)

48

Lucas DeBiase Cheyenne Mountain

12:20.3

6:10/M

9

 

52

(&gt 7)

222

Adam Venable Mountain Vista

12:20.6

6:10/M

12

 

53

(&gt 7)

156

Jay Mohler Cheyenne Mountain

12:22.6

6:11/M

11

 

54

(< 5)

146

Jadden Mcdonald Widefield

12:23.3

6:12/M

11

 

55

(< 5)

151

Gabe Mendoza Widefield

12:32.3

6:16/M

10

 

56

(&gt 7)

33

Jack Chaffin Cheyenne Mountain

12:42.1

6:21/M

9

 

57

33

200

Beau Shenkenberg Frontier Academy

12:46.6

6:23/M

10

 

58

(&gt 7)

32

Mitch Carden Palmer Ridge

12:56.1

6:28/M

10

 

59

(< 5)

51

Manny Diaz Mountain View

13:00.8

6:30/M

9

 

60

(&gt 7)

125

Eric Lopushansky Mountain Vista

13:01.9

6:31/M

9

 

61

(&gt 7)

181

Kyle Poss Cheyenne Mountain

14:10.1

7:05/M

9

 

62

34

35

Peter Chambers Frontier Academy

19:56.2

9:58/M

9

 

DQ

DQ

95

Hunter Haskins Cheyenne Mountain

10:49.7

5:25/M

10

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys Varsity (White Div)

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

108

James Jones Cheyenne Mountain

9:51.1

4:56/M

12

 

2

(< 5)

138

Max Martinez Widefield

9:51.5

4:56/M

11

 

3

2

214

Thomas Staines Cheyenne Mountain

10:04.4

5:02/M

12

 

4

3

38

Thomas Chaston Cheyenne Mountain

10:13.7

5:07/M

10

 

5

4

188

Isaiah Remington Frontier Academy

10:15.0

5:08/M

12

 

6

(< 5)

157

Cole Munoz Widefield

10:24.2

5:12/M

10

 

7

(< 5)

133

Adam Marcus Mountain View

10:27.9

5:14/M

11

 

8

(< 5)

244

Matthew Arbegast Widefield

10:31.4

5:16/M

JR

 

9

5

2

Dhalton Akey Frontier Academy

10:32.8

5:16/M

12

 

10

6

109

Cody Jones Frontier Academy

10:33.9

5:17/M

11

 

11

(< 5)

75

Peter Franklin Mountain View

10:36.7

5:18/M

12

 

12

7

73

Matt Fox Cheyenne Mountain

10:38.8

5:19/M

12

 

13

8

229

Jake Watts Cheyenne Mountain

10:50.1

5:25/M

12

 

14

9

245

Michael Coale Cheyenne Mountain

10:56.6

5:28/M

12

 

15

(< 5)

88

Nathan Gustafson Mountain View

10:59.6

5:30/M

11

 

16

10

10

Jacob Baucom Cheyenne Mountain

11:00.5

5:30/M

11

 

17

(< 5)

1

Stephen Agenbroad Widefield

11:04.5

5:32/M

11

 

18

11

171

Chukwuzulum Nwizu Frontier Academy

11:10.8

5:35/M

12

 

19

(< 5)

58

Alexander Eccles Vanguard

11:14.5

5:37/M

12

 

20

(< 5)

4

George Araniga Widefield

11:20.6

5:40/M

11

 

21

12

47

Sawyer Davis Frontier Academy

11:32.6

5:46/M

11

 

22

(< 5)

25

Henry Brouwer Mountain View

11:33.3

5:47/M

11

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys Varsity (Green Div)

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

206

Paxton Smith Mountain Vista

9:44.4

4:52/M

12

 

2

2

121

Drew Lester Palmer Ridge

9:52.1

4:56/M

11

 

3

3

86

Steven Goldy Arapahoe

9:52.6

4:56/M

12

 

4

4

170

Tanner Norman TCA

9:53.1

4:57/M

11

 

5

5

147

Jeremy Meadows Palmer Ridge

9:54.4

4:57/M

11

 

6

6

24

Mason Brevig Arapahoe

9:55.9

4:58/M

12

 

7

7

81

Alex Fu Mountain Vista

9:57.7

4:59/M

12

 

8

8

46

Ryan Currie Mountain Vista

10:05.2

5:03/M

12

 

9

9

239

Shayan Zarrin Mountain Vista

10:05.3

5:03/M

10

 

10

10

192

Anerew Rudnicki Palmer Ridge

10:06.4

5:03/M

11

 

11

11

218

Cris Theodore Rock Canyon

10:07.6

5:04/M

10

 

12

12

142

Connor McCabe Rampart

10:10.5

5:05/M

10

 

13

13

43

Liam Cox Palmer Ridge

10:12.9

5:06/M

12

 

14

14

113

Kyle Kennedy Arapahoe

10:13.5

5:07/M

11

 

15

15

94

Weston Hart Mountain Vista

10:14.3

5:07/M

11

 

16

16

155

Ryan Moen TCA

10:14.9

5:07/M

10

 

17

17

68

James Espinoza Palmer Ridge

10:20.1

5:10/M

11

 

18

18

85

Robbie Gleeson Mountain Vista

10:23.0

5:12/M

12

 

19

19

52

Luke Dickinson Rock Canyon

10:23.7

5:12/M

11

 

20

20

219

Bailey Timmons Rock Canyon

10:26.7

5:13/M

11

 

21

21

197

Gerg Selinger Rampart

10:31.0

5:16/M

12

 

22

22

115

Keegan King Rock Canyon

10:38.1

5:19/M

12

 

23

23

189

Robert Richardson Rampart

10:42.2

5:21/M

12

 

24

24

149

Ryan Meisner Rock Canyon

10:43.3

5:22/M

11

 

25

25

123

James Logan Arapahoe

10:43.7

5:22/M

11

 

26

26

69

Sadio Fenner Rampart

10:51.1

5:26/M

10

 

27

27

122

Matt Loftin TCA

10:51.2

5:26/M

12

 

28

28

8

Josh Bardsley Arapahoe

11:05.2

5:33/M

12

 

29

29

31

John Carberry Rampart

11:06.7

5:33/M

11

 

30

30

102

Will Hook TCA

11:10.5

5:35/M

12

 

31

31

117

Canaan Lamberth TCA

11:13.5

5:37/M

10

 

32

32

66

Tyler Ervin Arapahoe

11:17.3

5:39/M

9

 

33

33

224

Gage Voss Arapahoe

11:17.5

5:39/M

9

 

34

34

20

Nathan Bone TCA

11:17.5

5:39/M

9

 

DQ

DQ

238

Robby Young Rampart

9:53.0

4:57/M

13

 

TOMAHAWK 2 (CLUB TRACK/XC RACE)

November 13, 2015


Results by Victory Racing Company (www.victoryracingcompany.com) Victory Racing Company

Final Team Results - Girls

JV Girls

Team - Mountain Vista Finish Position - 1
Team Score (places): 16 Team Score (times): 1:03:00.3 Ave Time:12:36.0
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

202

Zoe Simmons

9

1

1

12:22.1

12:22.1

0:00.0

2

208

Lauren Soares

11

2

3

12:22.8

24:45.0

0:00.7

3

161

Annemarie Nats

9

3

6

12:24.0

37:09.0

0:01.8

4

195

Karyn Schwartzkopf

11

4

10

12:39.7

49:48.8

0:17.6

5

98

Abby Hendren

12

6

16

13:11.4

1:03:00.3

0:49.3

 
Team - Palmer Ridge Finish Position - 2
Team Score (places): 47 Team Score (times): 1:09:18.9 Ave Time:13:51.7
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

84

Emily Gentry

9

5

5

12:54.1

12:54.1

0:00.0

2

42

Emily Cook

11

8

13

13:21.6

26:15.8

0:27.5

3

213

Sammy Spindler

10

9

22

13:52.8

40:08.6

0:58.7

4

55

Clara Drazak

10

12

34

14:27.4

54:36.0

1:33.3

5

144

Ahsley McCall

10

13

47

14:42.8

1:09:18.9

1:48.7

 
Team - Cheyenne Mountain Finish Position - 3
Team Score (places): 57 Team Score (times): 1:11:17.6 Ave Time:14:15.5
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

110

Anya Joyce

10

7

7

13:11.4

13:11.4

0:00.0

2

211

Maya Souvinger

9

10

17

14:17.8

27:29.3

1:06.3

3

198

Katie Sheahan

12

11

28

14:19.5

41:48.8

1:08.1

4

232

Jane Webber

12

14

42

14:44.3

56:33.2

1:32.9

5

107

Joyce Jones

9

15

57

14:44.3

1:11:17.6

1:32.9

 
Team - Mountain View Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

56

Alex Dubberly

9

Less Than 5

 

13:16.0

13:16.0

0:00.0

2

16

Delaney Bishop

9

Less Than 5

 

13:16.0

26:32.1

0:00.0

3

159

LeaAnn Myers

12

Less Than 5

 

13:49.6

40:21.8

0:33.5

 

Final Team Results - Girls

 

Girls Varsity (White Div)

 
 
Team - Mountain View Finish Position - 1
Team Score (places): 32 Team Score (times): 1:03:00.4 Ave Time:12:36.0
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

172

Lauren Offerman

11

1

1

11:26.1

11:26.1


2

74

Rachel Franklin

12

4

5

12:17.5

23:43.6


3

179

Alison Peters

11

5

10

12:44.3

36:27.9


4

180

Taylor Petty

9

7

17

12:56.7

49:24.6


5

49

McKenna Dellinger

11

15

32

13:35.7

1:03:00.4

0:19.7

 
Team - Cheyenne Mountain Finish Position - 2
Team Score (places): 40 Team Score (times): 1:03:35.9 Ave Time:12:43.1
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

118

Madison Lambros

12

2

2

11:41.4

11:41.4

0:00.0

2

28

Veronica Brtek

12

3

5

11:46.5

23:28.0

0:05.1

3

114

Brooke Kincaid

11

10

15

13:17.6

36:45.6

1:36.2

4

13

Hadley Bell

11

12

27

13:24.1

50:09.7

1:42.7

5

137

Cecelia Martindale

12

13

40

13:26.1

1:03:35.9

1:44.7

 
Team - Frontier Academy Finish Position - 3
Team Score (places): 48 Team Score (times): 1:06:04.8 Ave Time:13:12.9
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

63

Hannah Ellis

10

6

6

12:54.4

12:54.4

0:00.0

2

196

Molly Sears

11

8

14

13:07.2

26:01.6

0:12.7

3

21

Jen Bowles

11

9

23

13:14.1

39:15.7

0:19.6

4

124

Emily Long

11

11

34

13:21.1

52:36.8

0:26.6

5

216

Aleigha Street

9

14

48

13:27.9

1:06:04.8

0:33.5

 
Team - Vanguard Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

207

Jenny Smith

12

Less Than 5

 

12:40.9

12:40.9

0:00.0

2

236

Korey Winter

9

Less Than 5

 

14:12.1

26:53.0

1:31.2

 
Team - Vista Ridge Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

243

Ashley Polk

11

Less Than 5

 

11:55.3

11:55.3

0:00.0

 

Final Team Results - Girls

 

Girls Varsity (Green Div)

 
 
Team - Mountain Vista Finish Position - 1
Team Score (places): 24 Team Score (times): 59:43.3 Ave Time:11:56.6
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

57

Madison Easton

11

2

2

11:40.7

11:40.7

0:00.0

2

26

Hannah Brown

10

4

6

11:58.3

23:39.1

0:17.5

3

217

Abby Suntken

12

5

11

11:58.9

35:38.0

0:18.1

4

160

Jessica Nats

11

6

17

11:59.8

47:37.9

0:19.1

5

70

Mauren Fitzsimmons

11

7

24

12:05.4

59:43.3

0:24.6

6

205

Caroline Smetanka

12

(10)

(34)

12:16.7

1:12:00.1

0:35.9

7

34

Julia Chambers

9

(12)

(46)

12:18.9

1:24:19.0

0:38.1

 
Team - TCA Finish Position - 2
Team Score (places): 54 Team Score (times): 1:01:10.0 Ave Time:12:14.0
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

215

Chantae Steele

9

1

1

11:37.2

11:37.2

0:00.0

2

61

McKenzie Elliott

10

11

12

12:17.1

23:54.4

0:39.9

3

87

Casey Griggs

12

13

25

12:21.2

36:15.6

0:43.9

4

71

Katie Flaherty

9

14

39

12:26.5

48:42.2

0:49.3

5

166

Carly Nicholson

9

15

54

12:27.8

1:01:10.0

0:50.6

6

82

Hannah Gaona

11

(17)

(71)

12:37.1

1:13:47.2

0:59.9

7

116

Kirsten Kropkowski

12

(19)

(90)

12:38.9

1:26:26.1

1:01.6

8

178

Erin Percy

10

More Than 7

 

13:15.5

1:39:41.6

1:38.3

 
Team - Palmer Ridge Finish Position - 3
Team Score (places): 58 Team Score (times): 1:01:14.1 Ave Time:12:14.8
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

30

Hannah Capek

12

3

3

11:41.5

11:41.5

0:00.0

2

99

Ally Herebic

12

8

11

12:06.2

23:47.8

0:24.7

3

44

Emily Croft

12

9

20

12:07.3

35:55.1

0:25.8

4

11

Maddeliene Bonneau

10

18

38

12:38.3

48:33.5

0:56.8

5

173

Catlin O'Grady

10

20

58

12:40.6

1:01:14.1

0:59.0

6

220

Erin Tirpak

11

(21)

(79)

12:46.2

1:14:00.3

1:04.7

7

45

Rachel Cunnef

10

(22)

(101)

12:51.6

1:26:52.0

1:10.0

 
Team - Arapahoe Finish Position - 4
Team Score (places): 114 Team Score (times): 1:08:35.0 Ave Time:13:43.0
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

134

Allison Marizza

11

16

16

12:36.5

12:36.5

0:00.0

2

176

Lindsay Parsons

11

23

39

13:46.7

26:23.3

1:10.2

3

230

Kelly Waugh

10

24

63

13:59.6

40:23.0

1:23.1

4

6

Annalise Baker

9

25

88

13:59.7

54:22.7

1:23.2

5

54

Kiley Dindinger

11

26

114

14:12.2

1:08:35.0

1:35.7

 
Team - Rampart Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

14

Mathilde Bernard

11

Less Than 5

 

12:38.7

12:38.7

0:00.0

2

187

Kyla Ramsey

10

Less Than 5

 

13:00.7

25:39.5

0:22.0

3

240

Tori Zyla

11

Less Than 5

 

13:17.0

38:56.5

0:38.3


Comments