2017 PPAC Results

PPAC 2017

October 04, 2017


Results by Victory Racing Company (www.victoryracingcompany.com) Victory Racing Company

Table of Contents

Finish List - Girls - Varsity Girls - Division 4A
Team Summary - Girls - Varsity Girls - Division 4A
Team Detail - Girls - Varsity Girls - Division 4A
Finish List - Boys - Varsity Boys - Division 4A
Team Summary - Boys - Varsity Boys - Division 4A
Team Detail - Boys - Varsity Boys - Division 4A
Top

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

Division 4A

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1491  Chaston Thomas        Cheyenne Mountain                       16:38.0  5:22/M        
    2      2   1681  Ryan Matson           Palmer Ridge                            16:43.2  5:24/M        
    3      3   1410  Cal Banta             Air Academy                             16:51.6  5:26/M        
    4      4    940  Max Bolke             Vista Ridge                             17:05.1  5:31/M        
    5      5    945  Jake Morton           Vista Ridge                             17:08.8  5:32/M        
    6      6   1673  Andrew Bluemel        Palmer Ridge                            17:11.0  5:33/M        
    7      7   1431  Luke Thurman          Air Academy                             17:17.3  5:35/M        
    8      8   1696  Drew Vidano           Palmer Ridge                            17:17.5  5:35/M        
    9      9   1532  Joseph Dicke          Discovery Canyon                        17:17.7  5:35/M        
   10     10   1469  Montross Christopher  Cheyenne Mountain                       17:19.5  5:35/M        
   11     11   1628  Jonah Penrose         Lewis Palmer                            17:20.0  5:35/M        
   12     12   1698  Johnathan Woolf       Palmer Ridge                            17:21.0  5:36/M        
   13     13   1669  Maxwell Herebic       Palmer Ridge                            17:30.2  5:39/M        
   14     14   1686  Alex Murphy           Palmer Ridge                            17:32.0  5:39/M        
   15     15   1489  Johnson Ryne          Cheyenne Mountain                       17:32.0  5:39/M        
   16     16   1494  Rudolph Walker        Cheyenne Mountain                       17:33.7  5:40/M        
   17     17   1428  Dillon Powell         Air Academy                             17:34.0  5:40/M        
   18     18   1687  Kieran Nay            Palmer Ridge                            17:38.2  5:41/M        
   19     19   1529  Kyle Clancy           Discovery Canyon                        17:41.7  5:42/M        
   20     20   1549  Nick Shampoe          Discovery Canyon                        17:43.4  5:43/M        
   21     21   1544  Daniel Lisenbee       Discovery Canyon                        17:47.2  5:44/M        
   22     22   1424  Matt Mettler          Air Academy                             17:49.0  5:45/M        
   23  (&gt 7)   1670  Brandon Hippe         Palmer Ridge                            17:54.1  5:46/M        
   24  (&gt 7)   1674  Logan Bocovich        Palmer Ridge                            17:55.0  5:47/M        
   25     23   1630  Joshua Pierce         Lewis Palmer                            18:03.7  5:49/M        
   26     24   1487  Quiros Peter          Cheyenne Mountain                       18:09.7  5:51/M        
   27     25   1412  Kieron Brunner        Air Academy                             18:22.5  5:55/M        
   28     26   1568  Blake Carrigan        Falcon                                  18:24.9  5:56/M        
   29     27   1626  John Morrison         Lewis Palmer                            18:33.6  5:59/M        
   30     28   1623  Patrick Jirele        Lewis Palmer                            18:37.0  6:00/M        
   31     29   1528  Anthony Breglio       Discovery Canyon                        18:38.0  6:01/M        
   32     30   1586  Riley Warren          Falcon                                  18:38.1  6:01/M        
   33     31   1573  Dillon Jenkins        Falcon                                  18:38.3  6:01/M        
   34     32   1483  DeBiase Lucas         Cheyenne Mountain                       18:49.3  6:04/M        
   35     33    948  Sean Villifan         Vista Ridge                             18:49.5  6:04/M        
   36     34   1540  Ryland Hunt           Discovery Canyon                        18:52.7  6:05/M        
   37     35   1615  Isaac Cade            Lewis Palmer                            19:11.8  6:11/M        
   38     36   1580  Jarrett Ramsay        Falcon                                  19:12.1  6:12/M        
   39     37   1416  Logan Cooper          Air Academy                             19:14.4  6:12/M        
   40     38   1421  Ben Lumaye            Air Academy                             19:14.9  6:12/M        
   41  (&gt 7)   1430  Matt Storer           Air Academy                             19:16.1  6:13/M        
   42     39   1632  Cooper Shuman         Lewis Palmer                            19:17.2  6:13/M        
   43     40   1526  Hayden Beck           Discovery Canyon                        19:21.8  6:15/M        
   44  (&gt 7)   1552  Noah Watanabe         Discovery Canyon                        19:23.0  6:15/M        
   45     41   1621  Alexander Fernandez   Lewis Palmer                            19:25.4  6:16/M        
   46     42   1565  Josh Burg             Falcon                                  19:31.0  6:18/M        
   47     43   1572  Tyler Halliday        Falcon                                  19:33.7  6:18/M        
   48     44    950  Marc Wilson           Vista Ridge                             19:35.7  6:19/M        
   49     45    944  Evan Luczak           Vista Ridge                             19:36.1  6:19/M        
   50  (&gt 7)   1624  Max Lantz III         Lewis Palmer                            19:40.4  6:21/M        
   51  (&gt 7)   1545  Carson Locke          Discovery Canyon                        20:01.6  6:27/M        
   52     46    943  James Lopez           Vista Ridge                             20:06.9  6:29/M        
   53     47   1574  Brock Lang            Falcon                                  20:13.6  6:31/M        
   54     48    949  Brady Vrana           Vista Ridge                             21:19.5  6:53/M        
   55     49    922  Edwin Catmull         Sand Creek                              21:24.5  6:54/M        
   56     50    924  Eric Meza             Sand Creek                              22:30.7  7:15/M        
   57     51    930  Connor Ward           Sand Creek                              22:49.3  7:22/M        
   58     52    920  Tyler Baker           Sand Creek                              23:02.0  7:26/M        
   59     53    923  Michael Laguatan      Sand Creek                              25:08.1  8:06/M        
   60     54    921  Hunter Brinton        Sand Creek                              26:02.3  8:24/M        
Top

Team Summary Report - Boys

Varsity Boys

Division 4A

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Palmer Ridge                           41               2   6   8  12  13  14  18         
        Top  5 Times: 1:26:03.1
        Average Time: 17:12.6

    2 Cheyenne Mountain                      66               1  10  15  16  24  32             
        Top  5 Times: 1:27:13.1
        Average Time: 17:26.6

    3 Air Academy                            74               3   7  17  22  25  37  38         
        Top  5 Times: 1:27:54.6
        Average Time: 17:34.9

    4 Discovery Canyon                       98               9  19  20  21  29  34  40         
        Top  5 Times: 1:29:08.1
        Average Time: 17:49.6

    5 Lewis Palmer                          124              11  23  27  28  35  39  41         
        Top  5 Times: 1:31:46.3
        Average Time: 18:21.2

    6 Vista Ridge                           131               4   5  33  44  45  46  48         
        Top  5 Times: 1:32:15.4
        Average Time: 18:27.0

    7 Falcon                                165              26  30  31  36  42  43  47         
        Top  5 Times: 1:34:24.5
        Average Time: 18:52.9

    8 Sand Creek                            255              49  50  51  52  53  54             
        Top  5 Times: 1:54:54.7
        Average Time: 22:58.9


Top

Detail Team Results - Boys

Varsity Boys

Division 4A

Palmer Ridge    Finish Position -     1

  Team Score (places):  41  Team Score (times):    1:26:03.1   Average Time: 17:12.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1681  Ryan Matson                     2            2        16:43.2      16:43.2      0:05.2
    2   1673  Andrew Bluemel                  6            8        17:11.0      33:54.2      0:32.9
    3   1696  Drew Vidano                     8           16        17:17.5      51:11.8      0:39.5
    4   1698  Johnathan Woolf                12           28        17:21.0    1:08:32.8      0:43.0
    5   1669  Maxwell Herebic                13           41        17:30.2    1:26:03.1      0:52.2
    6   1686  Alex Murphy                    14           55        17:32.0    1:43:35.1      0:53.9
    7   1687  Kieran Nay                     18           73        17:38.2    2:01:13.4      1:00.2
    8   1670  Brandon Hippe               More Than  7           17:54.1    2:19:07.5      1:16.1
    9   1674  Logan Bocovich              More Than  7           17:55.0    2:37:02.5      1:17.0

Cheyenne Mountain    Finish Position -     2

  Team Score (places):  66  Team Score (times):    1:27:13.1   Average Time: 17:26.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1491  Chaston Thomas                  1            1        16:38.0      16:38.0      0:00.0
    2   1469  Montross Christopher           10           11        17:19.5      33:57.5      0:41.5
    3   1489  Johnson Ryne                   15           26        17:32.0      51:29.6      0:54.0
    4   1494  Rudolph Walker                 16           42        17:33.7    1:09:03.4      0:55.7
    5   1487  Quiros Peter                   24           66        18:09.7    1:27:13.1      1:31.7
    6   1483  DeBiase Lucas                  32           98        18:49.3    1:46:02.4      2:11.3

Air Academy    Finish Position -     3

  Team Score (places):  74  Team Score (times):    1:27:54.6   Average Time: 17:34.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1410  Cal Banta                       3            3        16:51.6      16:51.6      0:13.6
    2   1431  Luke Thurman                    7           10        17:17.3      34:09.0      0:39.3
    3   1428  Dillon Powell                  17           27        17:34.0      51:43.1      0:56.0
    4   1424  Matt Mettler                   22           49        17:49.0    1:09:32.1      1:10.9
    5   1412  Kieron Brunner                 25           74        18:22.5    1:27:54.6      1:44.5
    6   1416  Logan Cooper                   37          111        19:14.4    1:47:09.1      2:36.4
    7   1421  Ben Lumaye                     38          149        19:14.9    2:06:24.0      2:36.9
    8   1430  Matt Storer                 More Than  7           19:16.1    2:25:40.2      2:38.1

Discovery Canyon    Finish Position -     4

  Team Score (places):  98  Team Score (times):    1:29:08.1   Average Time: 17:49.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1532  Joseph Dicke                    9            9        17:17.7      17:17.7      0:39.7
    2   1529  Kyle Clancy                    19           28        17:41.7      34:59.4      1:03.7
    3   1549  Nick Shampoe                   20           48        17:43.4      52:42.9      1:05.4
    4   1544  Daniel Lisenbee                21           69        17:47.2    1:10:30.1      1:09.1
    5   1528  Anthony Breglio                29           98        18:38.0    1:29:08.1      2:00.0
    6   1540  Ryland Hunt                    34          132        18:52.7    1:48:00.9      2:14.7
    7   1526  Hayden Beck                    40          172        19:21.8    2:07:22.7      2:43.8
    8   1552  Noah Watanabe               More Than  7           19:23.0    2:26:45.8      2:45.0
    9   1545  Carson Locke                More Than  7           20:01.6    2:46:47.4      3:23.6

Lewis Palmer    Finish Position -     5

  Team Score (places): 124  Team Score (times):    1:31:46.3   Average Time: 18:21.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1628  Jonah Penrose                  11           11        17:20.0      17:20.0      0:42.0
    2   1630  Joshua Pierce                  23           34        18:03.7      35:23.8      1:25.7
    3   1626  John Morrison                  27           61        18:33.6      53:57.4      1:55.5
    4   1623  Patrick Jirele                 28           89        18:37.0    1:12:34.5      1:59.0
    5   1615  Isaac Cade                     35          124        19:11.8    1:31:46.3      2:33.7
    6   1632  Cooper Shuman                  39          163        19:17.2    1:51:03.5      2:39.2
    7   1621  Alexander Fernandez            41          204        19:25.4    2:10:28.9      2:47.4
    8   1624  Max Lantz III               More Than  7           19:40.4    2:30:09.4      3:02.4

Vista Ridge    Finish Position -     6

  Team Score (places): 131  Team Score (times):    1:32:15.4   Average Time: 18:27.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    940  Max Bolke                       4            4        17:05.1      17:05.1      0:27.1
    2    945  Jake Morton                     5            9        17:08.8      34:14.0      0:30.8
    3    948  Sean Villifan                  33           42        18:49.5      53:03.5      2:11.5
    4    950  Marc Wilson                    44           86        19:35.7    1:12:39.2      2:57.7
    5    944  Evan Luczak                    45          131        19:36.1    1:32:15.4      2:58.1
    6    943  James Lopez                    46          177        20:06.9    1:52:22.3      3:28.9
    7    949  Brady Vrana                    48          225        21:19.5    2:13:41.9      4:41.5

Falcon    Finish Position -     7

  Team Score (places): 165  Team Score (times):    1:34:24.5   Average Time: 18:52.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1568  Blake Carrigan                 26           26        18:24.9      18:24.9      1:46.9
    2   1586  Riley Warren                   30           56        18:38.1      37:03.0      2:00.1
    3   1573  Dillon Jenkins                 31           87        18:38.3      55:41.4      2:00.3
    4   1580  Jarrett Ramsay                 36          123        19:12.1    1:14:53.5      2:34.0
    5   1565  Josh Burg                      42          165        19:31.0    1:34:24.5      2:53.0
    6   1572  Tyler Halliday                 43          208        19:33.7    1:53:58.2      2:55.6
    7   1574  Brock Lang                     47          255        20:13.6    2:14:11.8      3:35.5

Sand Creek    Finish Position -     8

  Team Score (places): 255  Team Score (times):    1:54:54.7   Average Time: 22:58.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    922  Edwin Catmull                  49           49        21:24.5      21:24.5      4:46.5
    2    924  Eric Meza                      50           99        22:30.7      43:55.2      5:52.7
    3    930  Connor Ward                    51          150        22:49.3    1:06:44.6      6:11.3
    4    920  Tyler Baker                    52          202        23:02.0    1:29:46.6      6:24.0
    5    923  Michael Laguatan               53          255        25:08.1    1:54:54.7      8:30.1
    6    921  Hunter Brinton                 54          309        26:02.3    2:20:57.1      9:24.3
Top

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Division 4A

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1393  Tatum Miller          Air Academy                             18:58.8  6:07/M        
    2      2   1662  Isabella Prosceno     Palmer Ridge                            19:19.3  6:14/M        
    3      3   1520  Liberty Ricca         Discovery Canyon                        19:39.9  6:20/M        
    4      4   1641  Maren Busath          Palmer Ridge                            20:24.3  6:35/M        
    5      5   1638  Madeleine Bonneau     Palmer Ridge                            20:31.9  6:37/M        
    6      6   1433  Warmack Anna          Cheyenne Mountain                       20:37.5  6:39/M        
    7      7   1377  Sophia Braza          Air Academy                             20:38.9  6:39/M        
    8      8   1501  Emma Baron            Discovery Canyon                        20:39.0  6:40/M        
    9      9   1514  Loren Linnenburger    Discovery Canyon                        20:41.0  6:40/M        
   10     10   1642  Riley Colby           Palmer Ridge                            20:49.8  6:43/M        
   11     11   1449  Enterman Jensen       Cheyenne Mountain                       21:07.9  6:49/M        
   12     12   1661  Nicole Phaneuf        Palmer Ridge                            21:14.0  6:51/M        
   13     13   1505  Abigail Braun         Discovery Canyon                        21:15.4  6:51/M        
   14     14   1647  Annalese Edwards      Palmer Ridge                            21:16.0  6:52/M        
   15     15   1639  Anna Busath           Palmer Ridge                            21:18.9  6:52/M        
   16  (&gt 7)   1665  Aubrey Wood           Palmer Ridge                            21:19.8  6:53/M        
   17     16   1406  Ella Jane Urschel     Air Academy                             21:20.9  6:53/M        
   18     17   1385  Hailey Gregg          Air Academy                             21:30.7  6:56/M        
   19  (&gt 7)   1650  Emily Gentry          Palmer Ridge                            21:40.1  6:59/M        
   20     18   1405  Mackie Tate Tygart    Air Academy                             21:44.6  7:01/M        
   21     19   1439  Heinicke Brooke       Cheyenne Mountain                       21:49.2  7:02/M        
   22     20   1442  Chaston Emily         Cheyenne Mountain                       21:51.4  7:03/M        
   23     21    918  Gabrielle Regalado    Sand Creek                              21:54.2  7:04/M        
   24     22   1523  Morgan Willard        Discovery Canyon                        21:56.9  7:05/M        
   25     23   1399  Aubrie Powell         Air Academy                             22:04.7  7:07/M        
   26     24   1434  Markus Anneliese      Cheyenne Mountain                       22:14.4  7:10/M        
   27     25   1455  Wickersham Morgan     Cheyenne Mountain                       22:15.2  7:11/M        
   28     26   1503  Alexis Bishop         Discovery Canyon                        22:15.4  7:11/M        
   29     27   1438  Raley Breanne         Cheyenne Mountain                       22:18.2  7:12/M        
   30     28   1383  Karen Dyer-McGowan    Air Academy                             22:41.6  7:19/M        
   31     29   1591  Elizabeth Beagle      Lewis Palmer                            22:47.1  7:21/M        
   32  (&gt 7)   1394  Mackenzie Moss        Air Academy                             22:50.2  7:22/M        
   33     30   1522  Lianna Ubungen        Discovery Canyon                        23:04.4  7:26/M        
   34     31   1699  Savana Baker          Sand Creek                              23:05.1  7:27/M        
   35     32   1560  Sydney Gasper         Falcon                                  23:06.1  7:27/M        
   36     33   1610  Haley Wood            Lewis Palmer                            23:23.7  7:33/M        
   37     34   1603  Aspen Phillips        Lewis Palmer                            23:28.5  7:34/M        
   38     35   1593  Rilee Britton         Lewis Palmer                            23:42.9  7:39/M        
   39  (&gt 7)   1512  Brianna Hunt          Discovery Canyon                        23:51.2  7:42/M        
   40     36   1602  Rebekka Olson         Lewis Palmer                            23:53.7  7:42/M        
   41     37    932  Karla Delgadillo      Vista Ridge                             24:07.4  7:47/M        
   42     38   1598  Matilyn Humphreys     Lewis Palmer                            24:10.0  7:48/M        
   43     39    933  Kearra Hahne          Vista Ridge                             24:38.3  7:57/M        
   44     40   1599  Giselle Jimenez       Lewis Palmer                            24:50.6  8:01/M        
   45     41    914  Brooke Cannello       Sand Creek                              25:04.0  8:05/M        
   46     42    934  Audrey Hort           Vista Ridge                             25:25.2  8:12/M        
   47     43    931  Cynthia Chepkerui     Vista Ridge                             27:00.8  8:43/M        
   48     44   1700  Sydney Barth          Sand Creek                              27:12.1  8:46/M        
   49     45   1555  Jillian Augustine     Falcon                                  27:45.5  8:57/M        
   50     46   1561  Mindy Hanenberg       Falcon                                  27:49.3  8:58/M        
   51     47    935  Catherine Nilles      Vista Ridge                             28:58.6  9:21/M        
   52     48   1557  Zoe Daniels           Falcon                                  28:58.6  9:21/M        
   53     49   1563  Mikayla Mobley        Falcon                                  29:23.4  9:29/M        
   54     50    917  Ava Houser            Sand Creek                              29:27.6  9:30/M        
   55     51    919  Grace Terrones        Sand Creek                              29:27.8  9:30/M        
   56     52   1564  Megan Wilson          Falcon                                  30:04.9  9:42/M        
   57     53   1558  Schuyler Dehoyos      Falcon                                  31:32.3 10:10/M        
   58     54    916  Kayla Higginbotham    Sand Creek                              32:17.7 10:25/M        
Top

Team Summary Report - Girls

Varsity Girls

Division 4A

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Palmer Ridge                           33               2   4   5  10  12  14  15         
        Top  5 Times: 1:42:19.6
        Average Time: 20:27.9

    2 Discovery Canyon                       55               3   8   9  13  22  26  30         
        Top  5 Times: 1:44:12.5
        Average Time: 20:50.5

    3 Air Academy                            59               1   7  16  17  18  23  28         
        Top  5 Times: 1:44:14.2
        Average Time: 20:50.8

    4 Cheyenne Mountain                      80               6  11  19  20  24  25  27         
        Top  5 Times: 1:47:40.6
        Average Time: 21:32.1

    5 Lewis Palmer                          167              29  33  34  35  36  38  40         
        Top  5 Times: 1:57:16.2
        Average Time: 23:27.2

    6 Sand Creek                            187              21  31  41  44  50  51  54         
        Top  5 Times: 2:06:43.2
        Average Time: 25:20.6

    7 Vista Ridge                           208              37  39  42  43  47                 
        Top  5 Times: 2:10:10.4
        Average Time: 26:02.0

    8 Falcon                                220              32  45  46  48  49  52  53         
        Top  5 Times: 2:17:03.1
        Average Time: 27:24.6


Top

Detail Team Results - Girls

Varsity Girls

Division 4A

Palmer Ridge    Finish Position -     1

  Team Score (places):  33  Team Score (times):    1:42:19.6   Average Time: 20:27.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1662  Isabella Prosceno               2            2        19:19.3      19:19.3      0:20.5
    2   1641  Maren Busath                    4            6        20:24.3      39:43.6      1:25.5
    3   1638  Madeleine Bonneau               5           11        20:31.9    1:00:15.6      1:33.1
    4   1642  Riley Colby                    10           21        20:49.8    1:21:05.5      1:51.0
    5   1661  Nicole Phaneuf                 12           33        21:14.0    1:42:19.6      2:15.2
    6   1647  Annalese Edwards               14           47        21:16.0    2:03:35.6      2:17.2
    7   1639  Anna Busath                    15           62        21:18.9    2:24:54.5      2:20.0
    8   1665  Aubrey Wood                 More Than  7           21:19.8    2:46:14.3      2:20.9
    9   1650  Emily Gentry                More Than  7           21:40.1    3:07:54.4      2:41.3

Discovery Canyon    Finish Position -     2

  Team Score (places):  55  Team Score (times):    1:44:12.5   Average Time: 20:50.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1520  Liberty Ricca                   3            3        19:39.9      19:39.9      0:41.1
    2   1501  Emma Baron                      8           11        20:39.0      40:19.0      1:40.2
    3   1514  Loren Linnenburger              9           20        20:41.0    1:01:00.1      1:42.2
    4   1505  Abigail Braun                  13           33        21:15.4    1:22:15.5      2:16.6
    5   1523  Morgan Willard                 22           55        21:56.9    1:44:12.5      2:58.1
    6   1503  Alexis Bishop                  26           81        22:15.4    2:06:27.9      3:16.5
    7   1522  Lianna Ubungen                 30          111        23:04.4    2:29:32.3      4:05.6
    8   1512  Brianna Hunt                More Than  7           23:51.2    2:53:23.6      4:52.4

Air Academy    Finish Position -     3

  Team Score (places):  59  Team Score (times):    1:44:14.2   Average Time: 20:50.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1393  Tatum Miller                    1            1        18:58.8      18:58.8      0:00.0
    2   1377  Sophia Braza                    7            8        20:38.9      39:37.7      1:40.1
    3   1406  Ella Jane Urschel              16           24        21:20.9    1:00:58.7      2:22.1
    4   1385  Hailey Gregg                   17           41        21:30.7    1:22:29.5      2:31.9
    5   1405  Mackie Tate Tygart             18           59        21:44.6    1:44:14.2      2:45.8
    6   1399  Aubrie Powell                  23           82        22:04.7    2:06:18.9      3:05.9
    7   1383  Karen Dyer-McGowan             28          110        22:41.6    2:29:00.5      3:42.8
    8   1394  Mackenzie Moss              More Than  7           22:50.2    2:51:50.8      3:51.4

Cheyenne Mountain    Finish Position -     4

  Team Score (places):  80  Team Score (times):    1:47:40.6   Average Time: 21:32.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1433  Warmack Anna                    6            6        20:37.5      20:37.5      1:38.6
    2   1449  Enterman Jensen                11           17        21:07.9      41:45.4      2:09.1
    3   1439  Heinicke Brooke                19           36        21:49.2    1:03:34.6      2:50.3
    4   1442  Chaston Emily                  20           56        21:51.4    1:25:26.1      2:52.6
    5   1434  Markus Anneliese               24           80        22:14.4    1:47:40.6      3:15.6
    6   1455  Wickersham Morgan              25          105        22:15.2    2:09:55.9      3:16.4
    7   1438  Raley Breanne                  27          132        22:18.2    2:32:14.1      3:19.4

Lewis Palmer    Finish Position -     5

  Team Score (places): 167  Team Score (times):    1:57:16.2   Average Time: 23:27.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1591  Elizabeth Beagle               29           29        22:47.1      22:47.1      3:48.3
    2   1610  Haley Wood                     33           62        23:23.7      46:10.9      4:24.9
    3   1603  Aspen Phillips                 34           96        23:28.5    1:09:39.5      4:29.7
    4   1593  Rilee Britton                  35          131        23:42.9    1:33:22.4      4:44.0
    5   1602  Rebekka Olson                  36          167        23:53.7    1:57:16.2      4:54.9
    6   1598  Matilyn Humphreys              38          205        24:10.0    2:21:26.2      5:11.2
    7   1599  Giselle Jimenez                40          245        24:50.6    2:46:16.8      5:51.7

Sand Creek    Finish Position -     6

  Team Score (places): 187  Team Score (times):    2:06:43.2   Average Time: 25:20.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    918  Gabrielle Regalado             21           21        21:54.2      21:54.2      2:55.4
    2   1699  Savana Baker                   31           52        23:05.1      44:59.4      4:06.3
    3    914  Brooke Cannello                41           93        25:04.0    1:10:03.4      6:05.2
    4   1700  Sydney Barth                   44          137        27:12.1    1:37:15.5      8:13.2
    5    917  Ava Houser                     50          187        29:27.6    2:06:43.2     10:28.8
    6    919  Grace Terrones                 51          238        29:27.8    2:36:11.1     10:29.0
    7    916  Kayla Higginbotham             54          292        32:17.7    3:08:28.8     13:18.8

Vista Ridge    Finish Position -     7

  Team Score (places): 208  Team Score (times):    2:10:10.4   Average Time: 26:02.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    932  Karla Delgadillo               37           37        24:07.4      24:07.4      5:08.6
    2    933  Kearra Hahne                   39           76        24:38.3      48:45.7      5:39.5
    3    934  Audrey Hort                    42          118        25:25.2    1:14:11.0      6:26.4
    4    931  Cynthia Chepkerui              43          161        27:00.8    1:41:11.8      8:01.9
    5    935  Catherine Nilles               47          208        28:58.6    2:10:10.4      9:59.8

Falcon    Finish Position -     8

  Team Score (places): 220  Team Score (times):    2:17:03.1   Average Time: 27:24.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1560  Sydney Gasper                  32           32        23:06.1      23:06.1      4:07.3
    2   1555  Jillian Augustine              45           77        27:45.5      50:51.6      8:46.6
    3   1561  Mindy Hanenberg                46          123        27:49.3    1:18:41.0      8:50.5
    4   1557  Zoe Daniels                    48          171        28:58.6    1:47:39.6      9:59.8
    5   1563  Mikayla Mobley                 49          220        29:23.4    2:17:03.1     10:24.6
    6   1564  Megan Wilson                   52          272        30:04.9    2:47:08.0     11:06.1
    7   1558  Schuyler Dehoyos               53          325        31:32.3    3:18:40.4     12:33.5
Comments