2018 PPAC Results

PPAC 2018

September 26, 2018


Results by Victory Racing Company (www.victoryracingcompany.com) Victory Racing Company

Table of Contents

Finish List - Girls - Varsity Girls - Division 4A
Finish List - Girls - JV Girls - Division 4A
Team Summary - Girls - Varsity Girls - Division 4A
Team Summary - Girls - JV Girls - Division 4A
Team Detail - Girls - Varsity Girls - Division 4A
Team Detail - Girls - JV Girls - Division 4A
Finish List - Boys - Varsity Boys - Division 4A
Finish List - Boys - JV Boys - Division 4A
Team Summary - Boys - Varsity Boys - Division 4A
Team Summary - Boys - JV Boys - Division 4A
Team Detail - Boys - Varsity Boys - Division 4A
Team Detail - Boys - JV Boys - Division 4A
Top

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

Division 4A

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    191  Brandon Hippe         Palmer Ridge                            16:41.0  5:23/M        
    2      2    779  Erik Leroux           Cheyenne Mountain                       16:54.1  5:27/M        
    3      3    789  Chris Montross        Cheyenne Mountain                       17:11.9  5:33/M        
    4      4    100  Logan Bocovich        Palmer Ridge                            17:16.6  5:34/M        
    5      5    262  John Vogel            Air Academy                             17:44.5  5:43/M        
    6      6    219  Max Bolke             Vista Ridge                             17:46.7  5:44/M        
    7      7    195  Hans Larson           Palmer Ridge                            17:49.5  5:45/M        
    8      8    365  Tristan Barnes        Cheyenne Mountain                       17:54.6  5:46/M        
    9      9    287  Aleksandr Solano      Palmer Ridge                            17:56.5  5:47/M        
   10     10   1007  Jarrett Ramsay        Falcon                                  17:59.5  5:48/M        
   11     11    205  Josh Pierce           Lewis Palmer                            18:06.7  5:50/M        
   12     12    259  Matt Storer           Air Academy                             18:19.2  5:55/M        
   13     13    371  Cedar Collins         Cheyenne Mountain                       18:21.7  5:55/M        
   14     14    861  Peter Quiros          Cheyenne Mountain                       18:22.0  5:55/M        
   15     15    860  Gabriel Prata         Cheyenne Mountain                       18:22.2  5:55/M        
   16     16    582  Nicholas Huger        Cheyenne Mountain                       18:25.3  5:56/M        
   17     17    286  Collin Silva          Palmer Ridge                            18:33.9  5:59/M        
   18  (&gt 7)    881  Austin Smith          Cheyenne Mountain                       18:40.1  6:01/M        
   19     18    249  Ben Lumaye            Air Academy                             18:49.1  6:04/M        
   20     19     99  Andrew Bluemel        Palmer Ridge                            18:52.1  6:05/M        
   21     20    250  Alex Maline           Air Academy                             18:52.8  6:05/M        
   22     21    194  Daemon Kuo            Palmer Ridge                            18:56.1  6:06/M        
   23     22   1200  John Morrison         Lewis Palmer                            18:59.5  6:07/M        
   24     23    246  Josh Kates            Air Academy                             19:04.4  6:09/M        
   25  (&gt 7)    281  Samuel Ndahayo        Palmer Ridge                            19:06.7  6:10/M        
   26     24    136  Noah Watanabe         Discovery Canyon                        19:13.2  6:12/M        
   27     25   1104  Matthew Muser         Falcon                                  19:15.9  6:13/M        
   28  (&gt 7)    372  Lucas Debiase         Cheyenne Mountain                       19:16.1  6:13/M        
   29     26    232  Sean Villafan         Vista Ridge                             19:16.7  6:13/M        
   30     27   1198  Patrick Jirele        Lewis Palmer                            19:21.6  6:15/M        
   31     28   1196  Trey Ramsay           Falcon                                  19:25.2  6:16/M        
   32     29   1202  Reid Smith            Lewis Palmer                            19:28.4  6:17/M        
   33  (&gt 7)    199  Elijah Montano        Palmer Ridge                            19:37.8  6:20/M        
   34     30   1013  Josh Burg             Falcon                                  19:42.7  6:21/M        
   35     31   1201  Cooper Shuman         Lewis Palmer                            19:42.8  6:21/M        
   36     32    132  Carson Locke          Discovery Canyon                        19:45.2  6:22/M        
   37     33    120  Anthony Breglio       Discovery Canyon                        19:45.3  6:22/M        
   38     34    225  James Lopez           Vista Ridge                             19:50.4  6:24/M        
   39     35   1003  Dillon Harrell        Falcon                                  19:52.9  6:25/M        
   40     36    241  Logan Cooper          Air Academy                             19:59.0  6:27/M        
   41     37    234  Mark Wilson           Vista Ridge                             20:00.7  6:27/M        
   42     38    926  Brock Lang            Falcon                                  20:01.5  6:27/M        
   43  (< 5)    172  Edwin Catmull III     Sand Creek                              20:12.2  6:31/M        
   44     39    913  Alex Schink           Falcon                                  20:16.3  6:32/M        
   45     40   1218  Isaac Cade            Lewis Palmer                            20:16.9  6:32/M        
   46     41    124  Michael Donehower     Discovery Canyon                        20:17.1  6:33/M        
   47     42   1150  Nathan Allen          Lewis Palmer                            20:17.6  6:33/M        
   48  (&gt 7)   1207  Josiah Petak          Lewis Palmer                            20:28.7  6:36/M        
   49  (< 5)    169  Logan Nestelroad      Sand Creek                              20:38.6  6:39/M        
   50     43    128  Joseph Gracely        Discovery Canyon                        20:41.6  6:40/M        
   51     44    123  Alex Diaz             Discovery Canyon                        20:43.9  6:41/M        
   52     45    134  John Paul Roach       Discovery Canyon                        20:46.2  6:42/M        
   53  (&gt 7)    989  David Melon           Falcon                                  20:52.9  6:44/M        
   54  (&gt 7)    121  Isaac Crossley        Discovery Canyon                        21:07.8  6:49/M        
   55  (< 5)    170  Connor Ward           Sand Creek                              21:14.1  6:51/M        
   56  (&gt 7)   1219  Max Lantz             Lewis Palmer                            21:17.4  6:52/M        
   57     46    229  Abran Sauceda         Vista Ridge                             21:18.7  6:52/M        
   58     47    227  Collin Moore          Vista Ridge                             21:19.5  6:53/M        
   59  (&gt 7)    963  Conner Tarver         Falcon                                  21:23.9  6:54/M        



Top

Overall Finish List - Boys

JV Boys

Division 4A

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    375  Drew Getty            Cheyenne Mountain                       18:35.5  6:00/M        
    2      2    776  Enzo Knapp            Cheyenne Mountain                       18:49.2  6:04/M        
    3      3    581  Chaos Hernandez       Cheyenne Mountain                       19:11.0  6:11/M        
    4      4    362  Jake Antonia          Cheyenne Mountain                       19:11.5  6:11/M        
    5      5    373  Knox Exton            Cheyenne Mountain                       19:14.7  6:12/M        
    6      6    135  Vincent Smith         Discovery Canyon                        19:30.7  6:17/M        
    7      7    369  David Brookins        Cheyenne Mountain                       19:38.2  6:20/M        
    8      8    197  Nate McCoy            Palmer Ridge                            19:38.7  6:20/M        
    9      9    188  Thomas Fry            Palmer Ridge                            19:53.2  6:25/M        
   10     10    263  Aiden Walker          Air Academy                             20:02.1  6:28/M        
   11     11    184  Weston Dall           Palmer Ridge                            20:12.8  6:31/M        
   12     12     38  Zachory Mason         Palmer Ridge                            20:16.5  6:32/M        
   13     13    364  Luke Banich           Cheyenne Mountain                       20:18.0  6:33/M        
   14     14    261  Chris Villanueva      Air Academy                             20:19.8  6:33/M        
   15  (&gt 7)    894  Phillip Ulrich        Cheyenne Mountain                       20:20.8  6:34/M        
   16     15    283  Grant Renwick         Palmer Ridge                            20:31.7  6:37/M        
   17     16    239  Seth Butler           Air Academy                             20:44.1  6:41/M        
   18     17    192  Patrick Kenny         Palmer Ridge                            20:44.8  6:41/M        
   19     18    131  Logan Lapierre        Discovery Canyon                        20:46.1  6:42/M        
   20  (&gt 7)    367  Zachary Blixt         Cheyenne Mountain                       20:51.8  6:44/M        
   21  (&gt 7)    459  John Goertemiller     Cheyenne Mountain                       20:52.4  6:44/M        
   22     19    130  Eric Kropkowski       Discovery Canyon                        20:57.0  6:45/M        
   23     20   1263  Reilly Crisler        Lewis Palmer                            20:57.1  6:45/M        
   24     21    235  Lance Yates           Vista Ridge                             20:58.7  6:46/M        
   25     22    288  Jayden Throgmorton    Palmer Ridge                            20:59.7  6:46/M        
   26     23   1151  Bodie Edelbach        Lewis Palmer                            21:04.5  6:48/M        
   27     24    233  Brady Vrana           Vista Ridge                             21:04.9  6:48/M        
   28  (&gt 7)    186  Chance Foster         Palmer Ridge                            21:07.8  6:49/M        
   29     25    244  Ben Haddad            Air Academy                             21:09.5  6:49/M        
   30     26   1222  Nicholas Young        Lewis Palmer                            21:14.5  6:51/M        
   31     27    122  Luke Davis            Discovery Canyon                        21:24.1  6:54/M        
   32     28    228  Maddux Munoz          Vista Ridge                             21:26.1  6:55/M        
   33     29   1249  George Earnest        Lewis Palmer                            21:29.6  6:56/M        
   34  (&gt 7)    770  Joseph Kirwan         Cheyenne Mountain                       21:38.9  6:59/M        
   35  (&gt 7)    760  Zachary Jones         Cheyenne Mountain                       21:42.8  7:00/M        
   36  (&gt 7)    807  Mark Porter           Cheyenne Mountain                       21:42.9  7:00/M        
   37  (&gt 7)    862  Darin Rawson          Cheyenne Mountain                       21:46.9  7:01/M        
   38  (&gt 7)    374  Bryson Frazee         Cheyenne Mountain                       21:47.1  7:02/M        
   39     30   1248  Henry Taylor          Lewis Palmer                            21:49.2  7:02/M        
   40  (&gt 7)    284  Tj Saglembeni         Palmer Ridge                            21:49.8  7:02/M        
   41  (&gt 7)    190  Samuel Hall           Palmer Ridge                            21:51.1  7:03/M        
   42  (&gt 7)    368  Luke Brobin           Cheyenne Mountain                       21:51.3  7:03/M        
   43     31    231  Alex Smith            Vista Ridge                             22:04.8  7:07/M        
   44     32    248  Jason Lee             Air Academy                             22:04.9  7:07/M        
   45     33   1164  Robert Carroll        Falcon                                  22:15.8  7:11/M        
   46  (&gt 7)    189  Isiah Godinez         Palmer Ridge                            22:15.8  7:11/M        
   47  (&gt 7)     42  Boone Blake           Palmer Ridge                            22:16.9  7:11/M        
   48     34   1264  Joseph Gutierrez      Lewis Palmer                            22:17.2  7:11/M        
   49     35    247  Dakota Kinder         Air Academy                             22:18.0  7:12/M        
   50  (&gt 7)    185  Ryan Dolgos           Palmer Ridge                            22:18.8  7:12/M        
   51  (&gt 7)    200  Marcus Nay            Palmer Ridge                            22:25.7  7:14/M        
   52     36    243  Henry Godfredson      Air Academy                             22:26.9  7:14/M        
   53  (&gt 7)    290  Simon Yates           Palmer Ridge                            22:33.4  7:16/M        
   54  (< 5)    173  Ethan Pryka           Sand Creek                              22:42.7  7:19/M        
   55     37   1276  Leonard Tardiff       Lewis Palmer                            22:47.6  7:21/M        
   56  (&gt 7)    193  Aydan Kraemer         Palmer Ridge                            22:50.0  7:22/M        
   57     38    127  Adrian Franz-Garrison Discovery Canyon                        22:55.7  7:24/M        
   58     39    133  Gavin Montoya         Discovery Canyon                        22:55.8  7:24/M        
   59     40    126  Joshua Braun          Discovery Canyon                        22:57.0  7:24/M        
   60     41    927  Caleb Neuwirth        Falcon                                  23:14.7  7:30/M        
   61     42    222  Levake Gabe           Vista Ridge                             23:15.3  7:30/M        
   62  (&gt 7)    252  Gavyn McGough         Air Academy                             23:19.6  7:31/M        
   63  (&gt 7)    198  Collin McWhorter      Palmer Ridge                            23:20.5  7:32/M        
   64  (< 5)    175  Taber Banks           Sand Creek                              23:22.3  7:32/M        
   65  (&gt 7)    251  Tim Martin            Air Academy                             23:29.8  7:35/M        
   66  (&gt 7)    258  Sam Staffan           Air Academy                             23:31.2  7:35/M        
   67  (< 5)    174  Tyler Baker           Sand Creek                              23:31.3  7:35/M        
   68  (&gt 7)   1149  Ryan Hwang-King       Lewis Palmer                            23:33.1  7:36/M        
   69  (&gt 7)    867  Jack Rigdon           Cheyenne Mountain                       23:33.7  7:36/M        
   70  (&gt 7)    363  Carson Apke           Cheyenne Mountain                       23:39.7  7:38/M        
   71  (&gt 7)   1147  Jackson Dyer          Lewis Palmer                            24:08.6  7:47/M        
   72  (&gt 7)   1148  Dima Mantynenko       Lewis Palmer                            24:08.6  7:47/M        
   73     43    223  Corey Kidd            Vista Ridge                             24:18.0  7:50/M        
   74  (&gt 7)    282  Karson Parrish        Palmer Ridge                            24:19.3  7:51/M        
   75  (&gt 7)   1145  Elijah Cook           Lewis Palmer                            24:27.1  7:53/M        
   76  (&gt 7)    242  Logan Fairhurst       Air Academy                             24:30.9  7:54/M        
   77     44    224  Sean Kosman           Vista Ridge                             24:38.9  7:57/M        
   78     45    929  Cammeron McCleary     Falcon                                  24:50.6  8:01/M        
   79  (&gt 7)    125  William Barrows       Discovery Canyon                        24:51.0  8:01/M        
   80  (&gt 7)    187  Cameron Gentry        Palmer Ridge                            24:52.4  8:01/M        
   81  (&gt 7)    230  Kian Shier            Vista Ridge                             25:07.2  8:06/M        
   82  (&gt 7)   1366  John Cinnamon         Lewis Palmer                            25:15.9  8:09/M        
   83  (&gt 7)    257  Josh Price            Air Academy                             25:46.8  8:19/M        
   84  (&gt 7)   1284  Taylor Luke           Lewis Palmer                            25:58.4  8:23/M        
   85     46    928  Cameron Lange         Falcon                                  26:25.8  8:31/M        
   86  (&gt 7)    794  Bobby Meeker          Lewis Palmer                            26:47.7  8:38/M        
   87  (&gt 7)    289  Finn Williamson       Palmer Ridge                            26:54.1  8:41/M        
   88  (&gt 7)    254  Cole Mitchler         Air Academy                             26:56.1  8:41/M        
   89     47    915  Andrew Weisler        Falcon                                  27:03.6  8:44/M        
   90  (&gt 7)    810  Kyle Poss             Cheyenne Mountain                       28:13.9  9:06/M        
   91  (&gt 7)    129  Raymond "jack" KellermDiscovery Canyon                        28:23.8  9:09/M        
   92     48    971  Daniel Gull           Falcon                                  29:16.8  9:26/M        
   93  (&gt 7)   1146  Sean Donlan           Lewis Palmer                            29:22.0  9:28/M        
   94  (&gt 7)   1525  Gavin Downie          Lewis Palmer                            33:15.1 10:44/M        
   95  (&gt 7)    226  Devesh Mehta          Vista Ridge                             34:55.0 11:16/M        
   96  (&gt 7)    895  Josh Mohler           Cheyenne Mountain                       36:30.2 11:46/M        
Top

Team Summary Report - Boys

Varsity Boys

Division 4A

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Palmer Ridge                           38               1   4   7   9  17  19  21         
        Top  5 Times: 1:28:17.6
        Average Time: 17:39.5

    2 Cheyenne Mountain                      40               2   3   8  13  14  15  16         
        Top  5 Times: 1:28:44.5
        Average Time: 17:44.9

    3 Air Academy                            78               5  12  18  20  23  36             
        Top  5 Times: 1:32:50.2
        Average Time: 18:34.0

    4 Lewis Palmer                          120              11  22  27  29  31  40  42         
        Top  5 Times: 1:35:39.2
        Average Time: 19:07.8

    5 Falcon                                128              10  25  28  30  35  38  39         
        Top  5 Times: 1:36:16.4
        Average Time: 19:15.2

    6 Vista Ridge                           149               6  26  34  37  46  47             
        Top  5 Times: 1:38:13.3
        Average Time: 19:38.6

    7 Discovery Canyon                      173              24  32  33  41  43  44  45         
        Top  5 Times: 1:39:42.5
        Average Time: 19:56.5

 Inc. Sand Creek                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Boys

JV Boys

Division 4A

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Cheyenne Mountain                      15               1   2   3   4   5   7  13         
        Top  5 Times: 1:35:02.0
        Average Time: 19:00.4

    2 Palmer Ridge                           55               8   9  11  12  15  17  22         
        Top  5 Times: 1:40:33.0
        Average Time: 20:06.6

    3 Air Academy                            97              10  14  16  25  32  35  36         
        Top  5 Times: 1:44:20.6
        Average Time: 20:52.1

    4 Discovery Canyon                      108               6  18  19  27  38  39  40         
        Top  5 Times: 1:45:33.8
        Average Time: 21:06.7

    5 Lewis Palmer                          128              20  23  26  29  30  34  37         
        Top  5 Times: 1:46:35.0
        Average Time: 21:19.0

    6 Vista Ridge                           146              21  24  28  31  42  43  44         
        Top  5 Times: 1:48:50.0
        Average Time: 21:46.0

    7 Falcon                                212              33  41  45  46  47  48             
        Top  5 Times: 2:03:50.6
        Average Time: 24:46.1

 Inc. Sand Creek                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Top

Detail Team Results - Boys

Varsity Boys

Division 4A

Palmer Ridge    Finish Position -     1

  Team Score (places):  38  Team Score (times):    1:28:17.6   Average Time: 17:39.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    191  Brandon Hippe                   1            1        16:41.0      16:41.0      0:00.0
    2    100  Logan Bocovich                  4            5        17:16.6      33:57.6      0:35.6
    3    195  Hans Larson                     7           12        17:49.5      51:47.2      1:08.5
    4    287  Aleksandr Solano                9           21        17:56.5    1:09:43.7      1:15.4
    5    286  Collin Silva                   17           38        18:33.9    1:28:17.6      1:52.9
    6     99  Andrew Bluemel                 19           57        18:52.1    1:47:09.8      2:11.1
    7    194  Daemon Kuo                     21           78        18:56.1    2:06:05.9      2:15.1
    8    281  Samuel Ndahayo              More Than  7           19:06.7    2:25:12.7      2:25.7
    9    199  Elijah Montano              More Than  7           19:37.8    2:44:50.5      2:56.7

Cheyenne Mountain    Finish Position -     2

  Team Score (places):  40  Team Score (times):    1:28:44.5   Average Time: 17:44.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    779  Erik Leroux                     2            2        16:54.1      16:54.1      0:13.1
    2    789  Chris Montross                  3            5        17:11.9      34:06.1      0:30.9
    3    365  Tristan Barnes                  8           13        17:54.6      52:00.7      1:13.6
    4    371  Cedar Collins                  13           26        18:21.7    1:10:22.4      1:40.7
    5    861  Peter Quiros                   14           40        18:22.0    1:28:44.5      1:41.0
    6    860  Gabriel Prata                  15           55        18:22.2    1:47:06.7      1:41.2
    7    582  Nicholas Huger                 16           71        18:25.3    2:05:32.0      1:44.2
    8    881  Austin Smith                More Than  7           18:40.1    2:24:12.2      1:59.1
    9    372  Lucas Debiase               More Than  7           19:16.1    2:43:28.3      2:35.0

Air Academy    Finish Position -     3

  Team Score (places):  78  Team Score (times):    1:32:50.2   Average Time: 18:34.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    262  John Vogel                      5            5        17:44.5      17:44.5      1:03.4
    2    259  Matt Storer                    12           17        18:19.2      36:03.7      1:38.2
    3    249  Ben Lumaye                     18           35        18:49.1      54:52.9      2:08.1
    4    250  Alex Maline                    20           55        18:52.8    1:13:45.7      2:11.7
    5    246  Josh Kates                     23           78        19:04.4    1:32:50.2      2:23.4
    6    241  Logan Cooper                   36          114        19:59.0    1:52:49.2      3:18.0

Lewis Palmer    Finish Position -     4

  Team Score (places): 120  Team Score (times):    1:35:39.2   Average Time: 19:07.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    205  Josh Pierce                    11           11        18:06.7      18:06.7      1:25.6
    2   1200  John Morrison                  22           33        18:59.5      37:06.2      2:18.5
    3   1198  Patrick Jirele                 27           60        19:21.6      56:27.8      2:40.6
    4   1202  Reid Smith                     29           89        19:28.4    1:15:56.3      2:47.4
    5   1201  Cooper Shuman                  31          120        19:42.8    1:35:39.2      3:01.8
    6   1218  Isaac Cade                     40          160        20:16.9    1:55:56.1      3:35.9
    7   1150  Nathan Allen                   42          202        20:17.6    2:16:13.7      3:36.5
    8   1207  Josiah Petak                More Than  7           20:28.7    2:36:42.4      3:47.7
    9   1219  Max Lantz                   More Than  7           21:17.4    2:57:59.9      4:36.4

Falcon    Finish Position -     5

  Team Score (places): 128  Team Score (times):    1:36:16.4   Average Time: 19:15.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1007  Jarrett Ramsay                 10           10        17:59.5      17:59.5      1:18.4
    2   1104  Matthew Muser                  25           35        19:15.9      37:15.4      2:34.9
    3   1196  Trey Ramsay                    28           63        19:25.2      56:40.7      2:44.2
    4   1013  Josh Burg                      30           93        19:42.7    1:16:23.5      3:01.7
    5   1003  Dillon Harrell                 35          128        19:52.9    1:36:16.4      3:11.8
    6    926  Brock Lang                     38          166        20:01.5    1:56:18.0      3:20.5
    7    913  Alex Schink                    39          205        20:16.3    2:16:34.3      3:35.3
    8    989  David Melon                 More Than  7           20:52.9    2:37:27.2      4:11.9
    9    963  Conner Tarver               More Than  7           21:23.9    2:58:51.2      4:42.9

Vista Ridge    Finish Position -     6

  Team Score (places): 149  Team Score (times):    1:38:13.3   Average Time: 19:38.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    219  Max Bolke                       6            6        17:46.7      17:46.7      1:05.7
    2    232  Sean Villafan                  26           32        19:16.7      37:03.5      2:35.7
    3    225  James Lopez                    34           66        19:50.4      56:53.9      3:09.3
    4    234  Mark Wilson                    37          103        20:00.7    1:16:54.6      3:19.7
    5    229  Abran Sauceda                  46          149        21:18.7    1:38:13.3      4:37.7
    6    227  Collin Moore                   47          196        21:19.5    1:59:32.9      4:38.5

Discovery Canyon    Finish Position -     7

  Team Score (places): 173  Team Score (times):    1:39:42.5   Average Time: 19:56.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    136  Noah Watanabe                  24           24        19:13.2      19:13.2      2:32.2
    2    132  Carson Locke                   32           56        19:45.2      38:58.4      3:04.1
    3    120  Anthony Breglio                33           89        19:45.3      58:43.8      3:04.2
    4    124  Michael Donehower              41          130        20:17.1    1:19:00.9      3:36.1
    5    128  Joseph Gracely                 43          173        20:41.6    1:39:42.5      4:00.6
    6    123  Alex Diaz                      44          217        20:43.9    2:00:26.4      4:02.8
    7    134  John Paul Roach                45          262        20:46.2    2:21:12.7      4:05.2
    8    121  Isaac Crossley              More Than  7           21:07.8    2:42:20.6      4:26.8

Sand Creek    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    172  Edwin Catmull III           Less Than  5           20:12.2      20:12.2      3:31.2
    2    169  Logan Nestelroad            Less Than  5           20:38.6      40:50.9      3:57.6
    3    170  Connor Ward                 Less Than  5           21:14.1    1:02:05.0      4:33.1



Top

Detail Team Results - Boys

JV Boys

Division 4A

Cheyenne Mountain    Finish Position -     1

  Team Score (places):  15  Team Score (times):    1:35:02.0   Average Time: 19:00.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    375  Drew Getty                      1            1        18:35.5      18:35.5      0:00.0
    2    776  Enzo Knapp                      2            3        18:49.2      37:24.7      0:13.6
    3    581  Chaos Hernandez                 3            6        19:11.0      56:35.8      0:35.4
    4    362  Jake Antonia                    4           10        19:11.5    1:15:47.3      0:35.9
    5    373  Knox Exton                      5           15        19:14.7    1:35:02.0      0:39.1
    6    369  David Brookins                  7           22        19:38.2    1:54:40.3      1:02.6
    7    364  Luke Banich                    13           35        20:18.0    2:14:58.4      1:42.5
    8    894  Phillip Ulrich              More Than  7           20:20.8    2:35:19.2      1:45.2
    9    367  Zachary Blixt               More Than  7           20:51.8    2:56:11.0      2:16.2
   10    459  John Goertemiller           More Than  7           20:52.4    3:17:03.5      2:16.9
   11    770  Joseph Kirwan               More Than  7           21:38.9    3:38:42.4      3:03.3
   12    760  Zachary Jones               More Than  7           21:42.8    4:00:25.3      3:07.2
   13    807  Mark Porter                 More Than  7           21:42.9    4:22:08.3      3:07.4
   14    862  Darin Rawson                More Than  7           21:46.9    4:43:55.2      3:11.3
   15    374  Bryson Frazee               More Than  7           21:47.1    5:05:42.4      3:11.6
   16    368  Luke Brobin                 More Than  7           21:51.3    5:27:33.8      3:15.7
   17    867  Jack Rigdon                 More Than  7           23:33.7    5:51:07.6      4:58.2
   18    363  Carson Apke                 More Than  7           23:39.7    6:14:47.3      5:04.1
   19    810  Kyle Poss                   More Than  7           28:13.9    6:43:01.3      9:38.4
   20    895  Josh Mohler                 More Than  7           36:30.2    7:19:31.5     17:54.6

Palmer Ridge    Finish Position -     2

  Team Score (places):  55  Team Score (times):    1:40:33.0   Average Time: 20:06.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    197  Nate McCoy                      8            8        19:38.7      19:38.7      1:03.1
    2    188  Thomas Fry                      9           17        19:53.2      39:32.0      1:17.6
    3    184  Weston Dall                    11           28        20:12.8      59:44.8      1:37.2
    4     38  Zachory Mason                  12           40        20:16.5    1:20:01.3      1:40.9
    5    283  Grant Renwick                  15           55        20:31.7    1:40:33.0      1:56.1
    6    192  Patrick Kenny                  17           72        20:44.8    2:01:17.8      2:09.2
    7    288  Jayden Throgmorton             22           94        20:59.7    2:22:17.6      2:24.1
    8    186  Chance Foster               More Than  7           21:07.8    2:43:25.4      2:32.2
    9    284  Tj Saglembeni               More Than  7           21:49.8    3:05:15.2      3:14.2
   10    190  Samuel Hall                 More Than  7           21:51.1    3:27:06.4      3:15.5
   11    189  Isiah Godinez               More Than  7           22:15.8    3:49:22.3      3:40.3
   12     42  Boone Blake                 More Than  7           22:16.9    4:11:39.2      3:41.3
   13    185  Ryan Dolgos                 More Than  7           22:18.8    4:33:58.1      3:43.2
   14    200  Marcus Nay                  More Than  7           22:25.7    4:56:23.8      3:50.1
   15    290  Simon Yates                 More Than  7           22:33.4    5:18:57.2      3:57.8
   16    193  Aydan Kraemer               More Than  7           22:50.0    5:41:47.3      4:14.5
   17    198  Collin McWhorter            More Than  7           23:20.5    6:05:07.8      4:44.9
   18    282  Karson Parrish              More Than  7           24:19.3    6:29:27.2      5:43.7
   19    187  Cameron Gentry              More Than  7           24:52.4    6:54:19.6      6:16.8
   20    289  Finn Williamson             More Than  7           26:54.1    7:21:13.7      8:18.5

Air Academy    Finish Position -     3

  Team Score (places):  97  Team Score (times):    1:44:20.6   Average Time: 20:52.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    263  Aiden Walker                   10           10        20:02.1      20:02.1      1:26.6
    2    261  Chris Villanueva               14           24        20:19.8      40:22.0      1:44.3
    3    239  Seth Butler                    16           40        20:44.1    1:01:06.1      2:08.5
    4    244  Ben Haddad                     25           65        21:09.5    1:22:15.7      2:33.9
    5    248  Jason Lee                      32           97        22:04.9    1:44:20.6      3:29.3
    6    247  Dakota Kinder                  35          132        22:18.0    2:06:38.6      3:42.4
    7    243  Henry Godfredson               36          168        22:26.9    2:29:05.5      3:51.3
    8    252  Gavyn McGough               More Than  7           23:19.6    2:52:25.2      4:44.1
    9    251  Tim Martin                  More Than  7           23:29.8    3:15:55.0      4:54.2
   10    258  Sam Staffan                 More Than  7           23:31.2    3:39:26.3      4:55.6
   11    242  Logan Fairhurst             More Than  7           24:30.9    4:03:57.2      5:55.3
   12    257  Josh Price                  More Than  7           25:46.8    4:29:44.1      7:11.2
   13    254  Cole Mitchler               More Than  7           26:56.1    4:56:40.2      8:20.5

Discovery Canyon    Finish Position -     4

  Team Score (places): 108  Team Score (times):    1:45:33.8   Average Time: 21:06.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    135  Vincent Smith                   6            6        19:30.7      19:30.7      0:55.2
    2    131  Logan Lapierre                 18           24        20:46.1      40:16.9      2:10.5
    3    130  Eric Kropkowski                19           43        20:57.0    1:01:13.9      2:21.4
    4    122  Luke Davis                     27           70        21:24.1    1:22:38.0      2:48.5
    5    127  Adrian Franz-Garrison          38          108        22:55.7    1:45:33.8      4:20.2
    6    133  Gavin Montoya                  39          147        22:55.8    2:08:29.6      4:20.2
    7    126  Joshua Braun                   40          187        22:57.0    2:31:26.7      4:21.4
    8    125  William Barrows             More Than  7           24:51.0    2:56:17.7      6:15.4
    9    129  Raymond "jack" Kellerma     More Than  7           28:23.8    3:24:41.6      9:48.2

Lewis Palmer    Finish Position -     5

  Team Score (places): 128  Team Score (times):    1:46:35.0   Average Time: 21:19.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1263  Reilly Crisler                 20           20        20:57.1      20:57.1      2:21.5
    2   1151  Bodie Edelbach                 23           43        21:04.5      42:01.6      2:28.9
    3   1222  Nicholas Young                 26           69        21:14.5    1:03:16.1      2:38.9
    4   1249  George Earnest                 29           98        21:29.6    1:24:45.7      2:54.0
    5   1248  Henry Taylor                   30          128        21:49.2    1:46:35.0      3:13.6
    6   1264  Joseph Gutierrez               34          162        22:17.2    2:08:52.2      3:41.6
    7   1276  Leonard Tardiff                37          199        22:47.6    2:31:39.8      4:12.0
    8   1149  Ryan Hwang-King             More Than  7           23:33.1    2:55:13.0      4:57.5
    9   1147  Jackson Dyer                More Than  7           24:08.6    3:19:21.6      5:33.0
   10   1148  Dima Mantynenko             More Than  7           24:08.6    3:43:30.3      5:33.1
   11   1145  Elijah Cook                 More Than  7           24:27.1    4:07:57.4      5:51.5
   12   1366  John Cinnamon               More Than  7           25:15.9    4:33:13.4      6:40.3
   13   1284  Taylor Luke                 More Than  7           25:58.4    4:59:11.8      7:22.8
   14    794  Bobby Meeker                More Than  7           26:47.7    5:25:59.6      8:12.1
   15   1146  Sean Donlan                 More Than  7           29:22.0    5:55:21.6     10:46.4
   16   1525  Gavin Downie                More Than  7           33:15.1    6:28:36.7     14:39.5

Vista Ridge    Finish Position -     6

  Team Score (places): 146  Team Score (times):    1:48:50.0   Average Time: 21:46.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    235  Lance Yates                    21           21        20:58.7      20:58.7      2:23.1
    2    233  Brady Vrana                    24           45        21:04.9      42:03.7      2:29.3
    3    228  Maddux Munoz                   28           73        21:26.1    1:03:29.8      2:50.5
    4    231  Alex Smith                     31          104        22:04.8    1:25:34.6      3:29.2
    5    222  Levake Gabe                    42          146        23:15.3    1:48:50.0      4:39.8
    6    223  Corey Kidd                     43          189        24:18.0    2:13:08.1      5:42.4
    7    224  Sean Kosman                    44          233        24:38.9    2:37:47.0      6:03.4
    8    230  Kian Shier                  More Than  7           25:07.2    3:02:54.3      6:31.6
    9    226  Devesh Mehta                More Than  7           34:55.0    3:37:49.3     16:19.4

Falcon    Finish Position -     7

  Team Score (places): 212  Team Score (times):    2:03:50.6   Average Time: 24:46.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1164  Robert Carroll                 33           33        22:15.8      22:15.8      3:40.2
    2    927  Caleb Neuwirth                 41           74        23:14.7      45:30.6      4:39.1
    3    929  Cammeron McCleary              45          119        24:50.6    1:10:21.2      6:15.0
    4    928  Cameron Lange                  46          165        26:25.8    1:36:47.0      7:50.2
    5    915  Andrew Weisler                 47          212        27:03.6    2:03:50.6      8:28.0
    6    971  Daniel Gull                    48          260        29:16.8    2:33:07.4     10:41.2

Sand Creek    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    173  Ethan Pryka                 Less Than  5           22:42.7      22:42.7      4:07.2
    2    175  Taber Banks                 Less Than  5           23:22.3      46:05.0      4:46.7
    3    174  Tyler Baker                 Less Than  5           23:31.3    1:09:36.4      4:55.7
Top

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Division 4A

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    333  Tatum Miller          Air Academy                             19:08.9  6:10/M        
    2      2    306  Paige Embaugh         Air Academy                             20:03.6  6:28/M        
    3      3    270  Ella Chura            Air Academy                             20:04.9  6:28/M        
    4      4    297  Maren Busath          Palmer Ridge                            20:34.3  6:38/M        
    5      5    361  Anna Grace Warmack    Cheyenne Mountain                       20:39.2  6:40/M        
    6      6    163  Liberty Ricca         Discovery Canyon                        20:39.9  6:40/M        
    7      7    357  Hope Stark            Cheyenne Mountain                       20:41.5  6:40/M        
    8      8    115  Dylan Teeples         Air Academy                             21:02.3  6:47/M        
    9      9    349  Brooke Moss           Air Academy                             21:07.2  6:49/M        
   10     10   1152  Aubrey Surage         Lewis Palmer                            21:07.8  6:49/M        
   11     11    153  Loren Linnenburger    Discovery Canyon                        21:13.4  6:51/M        
   12     12    103  Olivia Novy           Air Academy                             21:18.4  6:52/M        
   13     13    334  Isabella Prosceno     Palmer Ridge                            21:18.6  6:52/M        
   14     14    344  Katie Wotta           Palmer Ridge                            21:30.6  6:56/M        
   15     15    295  Anna Busath           Palmer Ridge                            21:32.3  6:57/M        
   16     16     23  Emily Chaston         Cheyenne Mountain                       21:36.9  6:58/M        
   17     17     72  Jensen Enterman       Cheyenne Mountain                       21:47.8  7:02/M        
   18     18    152  Emma Lindsey          Discovery Canyon                        21:48.7  7:02/M        
   19     19    320  Emily Gentry          Palmer Ridge                            21:58.3  7:05/M        
   20     20     79  Brooke Heinicke       Cheyenne Mountain                       22:05.1  7:07/M        
   21     21    298  Riley Colby           Palmer Ridge                            22:29.7  7:15/M        
   22     22    353  Breanne Raley         Cheyenne Mountain                       22:40.7  7:19/M        
   23     23     75  Isabella Flores       Cheyenne Mountain                       22:40.8  7:19/M        
   24     24    330  Sydney McKenzie       Palmer Ridge                            22:48.2  7:21/M        
   25     25    139  Alexis Bishop         Discovery Canyon                        22:52.8  7:23/M        
   26     26    106  Aubrie Powell         Air Academy                             23:02.1  7:26/M        
   27  (&gt 7)    117  Mackie Tate Tygart    Air Academy                             23:18.0  7:31/M        
   28  (&gt 7)    343  Shelby Wood           Palmer Ridge                            23:18.6  7:31/M        
   29  (&gt 7)    318  Rebecca Gearhart      Palmer Ridge                            23:20.1  7:32/M        
   30     27   1182  Sydney Gasper         Falcon                                  23:20.4  7:32/M        
   31     28    150  Brianna Hunt          Discovery Canyon                        23:30.3  7:35/M        
   32     29    137  Abigail Adams         Discovery Canyon                        23:43.1  7:39/M        
   33  (&gt 7)     82  Bria Johnson          Cheyenne Mountain                       23:54.1  7:43/M        
   34     30    208  Maddi Casorla         Vista Ridge                             24:05.0  7:46/M        
   35     31    167  Morgan Willard        Discovery Canyon                        24:12.8  7:48/M        
   36     32   1155  Aspen Phillips        Lewis Palmer                            24:32.6  7:55/M        
   37  (&gt 7)    142  Abigail Braun         Discovery Canyon                        24:35.0  7:56/M        
   38  (< 5)    178  Iris Eisele           Sand Creek                              24:40.8  7:57/M        
   39  (< 5)    179  Baily Wright          Sand Creek                              24:46.1  7:59/M        
   40     33   1154  Emma Thomas           Lewis Palmer                            24:52.8  8:01/M        
   41     34   1157  Samantha Weese        Lewis Palmer                            24:56.6  8:03/M        
   42     35    216  Nalina Smith          Vista Ridge                             24:57.7  8:03/M        
   43     36    209  Kearra Hahne          Vista Ridge                             25:13.9  8:08/M        
   44     37    215  Autumn Rassmussen     Vista Ridge                             25:21.7  8:11/M        
   45     38    207  Nicole Barnes         Vista Ridge                             25:43.9  8:18/M        
   46     39   1181  Schuyler Dehoyos      Falcon                                  26:59.9  8:42/M        
   47     40    210  Audrey Hort           Vista Ridge                             27:04.9  8:44/M        
   48     41   1159  Amy Cinnamon          Lewis Palmer                            27:17.0  8:48/M        
   49     42   1156  Ayden Phillips        Lewis Palmer                            27:32.2  8:53/M        
   50     43    202  Katelyn Filla         Lewis Palmer                            27:58.8  9:01/M        
   51     44    212  Hope Maldonado        Vista Ridge                             29:32.2  9:32/M        
   52     45   1136  Mindy Hanenberg       Falcon                                  30:32.7  9:51/M        
   53     46   1183  Taylor Thorp          Falcon                                  33:21.4 10:45/M        
   54     47   1100  Kaela Coleman         Falcon                                  33:33.6 10:49/M        
   55     48   1160  Rachel Weldy          Falcon                                  33:57.8 10:57/M        
   56  (&gt 7)    214  Catherine Nilles      Vista Ridge                             34:16.0 11:03/M        



Top

Overall Finish List - Girls

JV Girls

Division 4A

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1    104  Layla Pappas          Air Academy                             22:14.9  7:10/M        
    2      2    300  Clarissa Cunneff      Palmer Ridge                            22:33.4  7:16/M        
    3      3    347  Cora McClain          Cheyenne Mountain                       22:47.1  7:21/M        
    4      4    304  Jessica Dutton        Air Academy                             22:52.1  7:23/M        
    5      5    360  Katherine Twede       Cheyenne Mountain                       23:05.6  7:27/M        
    6      6    107  Rylie Reading         Air Academy                             23:12.8  7:29/M        
    7      7    305  Karen Dyer-Mcgowan    Air Academy                             23:18.9  7:31/M        
    8      8    157  Hannah Miller         Discovery Canyon                        23:34.9  7:36/M        
    9      9    116  Mercedes Tiffany      Air Academy                             23:35.6  7:36/M        
   10     10    348  Karalynn Moranville   Cheyenne Mountain                       23:39.8  7:38/M        
   11     11    291  Megan Bernard         Palmer Ridge                            23:45.0  7:40/M        
   12     12    161  Jadyn Pacione         Discovery Canyon                        23:48.4  7:41/M        
   13     13    273  Kate Danis            Air Academy                             23:55.3  7:43/M        
   14     14     67  Josie Diffendaffer    Cheyenne Mountain                       23:57.6  7:44/M        
   15     15    315  Sydney Day            Palmer Ridge                            24:02.0  7:45/M        
   16     16    267  Meghan Brazeau        Air Academy                             24:09.7  7:47/M        
   17     17    314  Nicole Day            Palmer Ridge                            24:18.4  7:50/M        
   18     18    354  Samantha Rudderow     Cheyenne Mountain                       24:27.9  7:53/M        
   19     19    144  Isabella Fife         Discovery Canyon                        24:30.8  7:54/M        
   20     20    280  Julia MacLean         Cheyenne Mountain                       24:36.8  7:56/M        
   21     21    321  Angela Grayson        Palmer Ridge                            24:40.1  7:57/M        
   22     22    324  Grace Gulig           Palmer Ridge                            25:08.5  8:06/M        
   23     23    294  Cheyenne Buckingham   Palmer Ridge                            25:10.5  8:07/M        
   24     24     21  Ashley Alvarado       Cheyenne Mountain                       25:17.7  8:09/M        
   25  (&gt 7)    341  Nicole Smith          Palmer Ridge                            25:19.1  8:10/M        
   26  (&gt 7)    325  Ruth Hurford-Reynolds Palmer Ridge                            25:27.1  8:13/M        
   27  (&gt 7)    327  Julia Matson          Palmer Ridge                            25:33.8  8:15/M        
   28     25    166  Ryleigh Walter        Discovery Canyon                        25:38.3  8:16/M        
   29  (&gt 7)    293  Paula Bockstette      Palmer Ridge                            25:53.5  8:21/M        
   30     26    146  April Greenwood       Discovery Canyon                        26:00.4  8:23/M        
   31     27    140  Jacqueline Bishop     Discovery Canyon                        26:01.5  8:24/M        
   32  (&gt 7)    114  Kesler Stutzman       Air Academy                             26:21.8  8:30/M        
   33  (&gt 7)    302  Paula Duerr           Air Academy                             26:25.3  8:31/M        
   34  (&gt 7)    278  Skylar Korkowski      Cheyenne Mountain                       26:31.4  8:33/M        
   35  (&gt 7)    342  Heather Taylor        Palmer Ridge                            26:34.8  8:34/M        
   36     28    143  Gillian Carter        Discovery Canyon                        26:35.5  8:35/M        
   37  (< 5)    203  Annie Qin             Lewis Palmer                            26:56.7  8:41/M        
   38  (&gt 7)     83  Alison (zatee) Jones  Cheyenne Mountain                       27:12.0  8:46/M        
   39  (&gt 7)    316  Anna Everhart         Palmer Ridge                            27:20.0  8:49/M        
   40  (&gt 7)    105  Erin Plumer           Air Academy                             27:31.5  8:53/M        
   41  (&gt 7)    147  Sydney Greenwood      Discovery Canyon                        27:34.4  8:54/M        
   42  (&gt 7)    168  Brooke Michaels       Discovery Canyon                        27:34.5  8:54/M        
   43  (&gt 7)    303  Danielle Day          Palmer Ridge                            27:38.1  8:55/M        
   44  (&gt 7)     98  Haley Judi            Cheyenne Mountain                       27:38.3  8:55/M        
   45  (&gt 7)    338  Melanie Sauter        Palmer Ridge                            27:48.3  8:58/M        
   46  (&gt 7)    271  Samantha Cordasco     Air Academy                             27:55.4  9:00/M        
   47  (&gt 7)    268  Dani Butler           Air Academy                             27:58.4  9:01/M        
   48  (&gt 7)    165  Janelle Ubungen       Discovery Canyon                        28:05.2  9:04/M        
   49  (&gt 7)    159  Hope Montoya          Discovery Canyon                        28:07.8  9:04/M        
   50  (&gt 7)    145  Brianna Geertsema     Discovery Canyon                        28:11.6  9:05/M        
   51  (< 5)    181  Ava Houser            Sand Creek                              28:42.7  9:15/M        
   52  (&gt 7)    160  Grace Neuffer         Discovery Canyon                        28:47.4  9:17/M        
   53  (&gt 7)    329  Bronwyn McIntire      Palmer Ridge                            28:48.2  9:17/M        
   54  (&gt 7)     96  Callie Judi           Cheyenne Mountain                       28:48.4  9:17/M        
   55  (&gt 7)    359  Gabriella Strehlow    Cheyenne Mountain                       28:49.1  9:18/M        
   56  (&gt 7)     77  Sarah Harris          Cheyenne Mountain                       29:09.6  9:24/M        
   57  (&gt 7)    151  Grace Kimes           Discovery Canyon                        29:32.0  9:32/M        
   58  (< 5)    206  Jessica Allen         Lewis Palmer                            29:34.7  9:32/M        
   59  (< 5)    204  Alycia Fernandez      Lewis Palmer                            29:37.1  9:33/M        
   60  (&gt 7)    307  Natalee Fedie         Air Academy                             30:00.6  9:41/M        
   61  (&gt 7)    317  Anna Gulasky          Palmer Ridge                            30:46.4  9:55/M        
   62  (&gt 7)    113  Ava Santiago          Air Academy                             30:50.0  9:57/M        
   63  (&gt 7)    326  Lindsay Jensen        Palmer Ridge                            30:51.9  9:57/M        
   64  (&gt 7)    340  Mia Slabaugh          Palmer Ridge                            30:57.7  9:59/M        
   65  (&gt 7)    102  Jocelyn Mutchler      Air Academy                             31:20.1 10:06/M        
   66  (< 5)    180  Tessa Houser          Sand Creek                              31:29.7 10:09/M        
   67  (&gt 7)    350  Teri Paradela         Cheyenne Mountain                       31:49.2 10:16/M        
   68  (&gt 7)    331  Abby Morrissey        Palmer Ridge                            31:51.5 10:16/M        
   69  (&gt 7)    141  Jiliyn Boles          Discovery Canyon                        31:56.4 10:18/M        
   70  (&gt 7)    279  Isabel MacLean        Cheyenne Mountain                       32:20.6 10:26/M        
   71  (&gt 7)    319  Chiara Gemkow         Palmer Ridge                            32:33.1 10:30/M        
   72  (< 5)    925  Ashleigh Putney       Falcon                                  32:49.9 10:35/M        
   73  (&gt 7)    162  Isabella Reilly       Discovery Canyon                        33:55.4 10:56/M        
   74  (&gt 7)    156  Katherine McNabb      Discovery Canyon                        34:02.9 10:59/M        
   75  (&gt 7)    339  Alena Shatteen        Palmer Ridge                            34:36.9 11:10/M        
   76  (< 5)   1163  Haley Nix             Lewis Palmer                            34:38.7 11:10/M        
   77  (&gt 7)    164  Cassandra Trevino     Discovery Canyon                        35:10.7 11:21/M        
   78  (&gt 7)    292  Terra Betts           Palmer Ridge                            35:43.8 11:31/M        
   79  (&gt 7)    309  Madison Goertz        Air Academy                             36:05.4 11:38/M        
   80  (&gt 7)    335  Suzanne Riegert       Palmer Ridge                            36:37.7 11:49/M        
   81  (&gt 7)    336  Kaylee Roberts        Palmer Ridge                            36:37.7 11:49/M        
   82  (&gt 7)    154  Alba Lopez Valera     Discovery Canyon                        37:08.5 11:59/M        
   83  (&gt 7)    313  Lillian Lewis         Air Academy                             37:18.0 12:02/M        
   84  (&gt 7)    158  Aina Minks            Discovery Canyon                        38:01.4 12:16/M        
   85  (< 5)   1162  Riley Palaia          Falcon                                  38:48.9 12:31/M        
   86  (&gt 7)    299  Letizia Corocher      Palmer Ridge                            38:55.1 12:33/M        
Top

Team Summary Report - Girls

Varsity Girls

Division 4A

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Air Academy                            23               1   2   3   8   9  12  26         
        Top  5 Times: 1:41:27.0
        Average Time: 20:17.4

    2 Palmer Ridge                           65               4  13  14  15  19  21  24         
        Top  5 Times: 1:46:54.3
        Average Time: 21:22.8

    3 Cheyenne Mountain                      65               5   7  16  17  20  22  23         
        Top  5 Times: 1:46:50.7
        Average Time: 21:22.1

    4 Discovery Canyon                       88               6  11  18  25  28  29  31         
        Top  5 Times: 1:50:05.3
        Average Time: 22:01.0

    5 Lewis Palmer                          150              10  32  33  34  41  42  43         
        Top  5 Times: 2:02:47.1
        Average Time: 24:33.4

    6 Vista Ridge                           176              30  35  36  37  38  40  44         
        Top  5 Times: 2:05:22.3
        Average Time: 25:04.4

    7 Falcon                                204              27  39  45  46  47  48             
        Top  5 Times: 2:27:48.2
        Average Time: 29:33.6

 Inc. Sand Creek                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Girls

JV Girls

Division 4A

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Air Academy                            27               1   4   6   7   9  13  16         
        Top  5 Times: 1:55:14.3
        Average Time: 23:02.8

    2 Cheyenne Mountain                      50               3   5  10  14  18  20  24         
        Top  5 Times: 1:57:58.3
        Average Time: 23:35.6

    3 Palmer Ridge                           66               2  11  15  17  21  22  23         
        Top  5 Times: 1:59:19.0
        Average Time: 23:51.8

    4 Discovery Canyon                       90               8  12  19  25  26  27  28         
        Top  5 Times: 2:03:33.0
        Average Time: 24:42.6

 Inc. Falcon                               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Lewis Palmer                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Sand Creek                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 


Top

Detail Team Results - Girls

Varsity Girls

Division 4A

Air Academy    Finish Position -     1

  Team Score (places):  23  Team Score (times):    1:41:27.0   Average Time: 20:17.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    333  Tatum Miller                    1            1        19:08.9      19:08.9      0:00.0
    2    306  Paige Embaugh                   2            3        20:03.6      39:12.6      0:54.7
    3    270  Ella Chura                      3            6        20:04.9      59:17.5      0:56.0
    4    115  Dylan Teeples                   8           14        21:02.3    1:20:19.8      1:53.4
    5    349  Brooke Moss                     9           23        21:07.2    1:41:27.0      1:58.2
    6    103  Olivia Novy                    12           35        21:18.4    2:02:45.4      2:09.4
    7    106  Aubrie Powell                  26           61        23:02.1    2:25:47.6      3:53.2
    8    117  Mackie Tate Tygart          More Than  7           23:18.0    2:49:05.6      4:09.0

Palmer Ridge    Finish Position -     2

  Team Score (places):  65  Team Score (times):    1:46:54.3   Average Time: 21:22.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    297  Maren Busath                    4            4        20:34.3      20:34.3      1:25.4
    2    334  Isabella Prosceno              13           17        21:18.6      41:52.9      2:09.7
    3    344  Katie Wotta                    14           31        21:30.6    1:03:23.6      2:21.7
    4    295  Anna Busath                    15           46        21:32.3    1:24:55.9      2:23.4
    5    320  Emily Gentry                   19           65        21:58.3    1:46:54.3      2:49.4
    6    298  Riley Colby                    21           86        22:29.7    2:09:24.0      3:20.8
    7    330  Sydney McKenzie                24          110        22:48.2    2:32:12.2      3:39.2
    8    343  Shelby Wood                 More Than  7           23:18.6    2:55:30.9      4:09.7
    9    318  Rebecca Gearhart            More Than  7           23:20.1    3:18:51.0      4:11.1

Cheyenne Mountain    Finish Position -     3

  Team Score (places):  65  Team Score (times):    1:46:50.7   Average Time: 21:22.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    361  Anna Grace Warmack              5            5        20:39.2      20:39.2      1:30.2
    2    357  Hope Stark                      7           12        20:41.5      41:20.7      1:32.6
    3     23  Emily Chaston                  16           28        21:36.9    1:02:57.7      2:28.0
    4     72  Jensen Enterman                17           45        21:47.8    1:24:45.5      2:38.9
    5     79  Brooke Heinicke                20           65        22:05.1    1:46:50.7      2:56.2
    6    353  Breanne Raley                  22           87        22:40.7    2:09:31.4      3:31.8
    7     75  Isabella Flores                23          110        22:40.8    2:32:12.3      3:31.9
    8     82  Bria Johnson                More Than  7           23:54.1    2:56:06.4      4:45.2

Discovery Canyon    Finish Position -     4

  Team Score (places):  88  Team Score (times):    1:50:05.3   Average Time: 22:01.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    163  Liberty Ricca                   6            6        20:39.9      20:39.9      1:31.0
    2    153  Loren Linnenburger             11           17        21:13.4      41:53.4      2:04.5
    3    152  Emma Lindsey                   18           35        21:48.7    1:03:42.1      2:39.8
    4    139  Alexis Bishop                  25           60        22:52.8    1:26:34.9      3:43.8
    5    150  Brianna Hunt                   28           88        23:30.3    1:50:05.3      4:21.4
    6    137  Abigail Adams                  29          117        23:43.1    2:13:48.4      4:34.2
    7    167  Morgan Willard                 31          148        24:12.8    2:38:01.2      5:03.9
    8    142  Abigail Braun               More Than  7           24:35.0    3:02:36.3      5:26.0

Lewis Palmer    Finish Position -     5

  Team Score (places): 150  Team Score (times):    2:02:47.1   Average Time: 24:33.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1152  Aubrey Surage                  10           10        21:07.8      21:07.8      1:58.9
    2   1155  Aspen Phillips                 32           42        24:32.6      45:40.4      5:23.6
    3   1154  Emma Thomas                    33           75        24:52.8    1:10:33.3      5:43.9
    4   1157  Samantha Weese                 34          109        24:56.6    1:35:30.0      5:47.7
    5   1159  Amy Cinnamon                   41          150        27:17.0    2:02:47.1      8:08.1
    6   1156  Ayden Phillips                 42          192        27:32.2    2:30:19.3      8:23.3
    7    202  Katelyn Filla                  43          235        27:58.8    2:58:18.2      8:49.9

Vista Ridge    Finish Position -     6

  Team Score (places): 176  Team Score (times):    2:05:22.3   Average Time: 25:04.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    208  Maddi Casorla                  30           30        24:05.0      24:05.0      4:56.1
    2    216  Nalina Smith                   35           65        24:57.7      49:02.7      5:48.8
    3    209  Kearra Hahne                   36          101        25:13.9    1:14:16.7      6:05.0
    4    215  Autumn Rassmussen              37          138        25:21.7    1:39:38.4      6:12.8
    5    207  Nicole Barnes                  38          176        25:43.9    2:05:22.3      6:34.9
    6    210  Audrey Hort                    40          216        27:04.9    2:32:27.3      7:56.0
    7    212  Hope Maldonado                 44          260        29:32.2    3:01:59.6     10:23.3
    8    214  Catherine Nilles            More Than  7           34:16.0    3:36:15.6     15:07.1

Falcon    Finish Position -     7

  Team Score (places): 204  Team Score (times):    2:27:48.2   Average Time: 29:33.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1182  Sydney Gasper                  27           27        23:20.4      23:20.4      4:11.5
    2   1181  Schuyler Dehoyos               39           66        26:59.9      50:20.3      7:51.0
    3   1136  Mindy Hanenberg                45          111        30:32.7    1:20:53.1     11:23.8
    4   1183  Taylor Thorp                   46          157        33:21.4    1:54:14.5     14:12.5
    5   1100  Kaela Coleman                  47          204        33:33.6    2:27:48.2     14:24.7
    6   1160  Rachel Weldy                   48          252        33:57.8    3:01:46.0     14:48.8

Sand Creek    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    178  Iris Eisele                 Less Than  5           24:40.8      24:40.8      5:31.9
    2    179  Baily Wright                Less Than  5           24:46.1      49:27.0      5:37.2



Top

Detail Team Results - Girls

JV Girls

Division 4A

Air Academy    Finish Position -     1

  Team Score (places):  27  Team Score (times):    1:55:14.3   Average Time: 23:02.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    104  Layla Pappas                    1            1        22:14.9      22:14.9      0:00.0
    2    304  Jessica Dutton                  4            5        22:52.1      45:07.0      0:37.1
    3    107  Rylie Reading                   6           11        23:12.8    1:08:19.8      0:57.8
    4    305  Karen Dyer-Mcgowan              7           18        23:18.9    1:31:38.7      1:03.9
    5    116  Mercedes Tiffany                9           27        23:35.6    1:55:14.3      1:20.6
    6    273  Kate Danis                     13           40        23:55.3    2:19:09.6      1:40.3
    7    267  Meghan Brazeau                 16           56        24:09.7    2:43:19.4      1:54.7
    8    114  Kesler Stutzman             More Than  7           26:21.8    3:09:41.2      4:06.9
    9    302  Paula Duerr                 More Than  7           26:25.3    3:36:06.6      4:10.4
   10    105  Erin Plumer                 More Than  7           27:31.5    4:03:38.1      5:16.5
   11    271  Samantha Cordasco           More Than  7           27:55.4    4:31:33.5      5:40.4
   12    268  Dani Butler                 More Than  7           27:58.4    4:59:32.0      5:43.4
   13    307  Natalee Fedie               More Than  7           30:00.6    5:29:32.6      7:45.7
   14    113  Ava Santiago                More Than  7           30:50.0    6:00:22.7      8:35.1
   15    102  Jocelyn Mutchler            More Than  7           31:20.1    6:31:42.8      9:05.1
   16    309  Madison Goertz              More Than  7           36:05.4    7:07:48.3     13:50.5
   17    313  Lillian Lewis               More Than  7           37:18.0    7:45:06.4     15:03.1

Cheyenne Mountain    Finish Position -     2

  Team Score (places):  50  Team Score (times):    1:57:58.3   Average Time: 23:35.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    347  Cora McClain                    3            3        22:47.1      22:47.1      0:32.1
    2    360  Katherine Twede                 5            8        23:05.6      45:52.8      0:50.7
    3    348  Karalynn Moranville            10           18        23:39.8    1:09:32.6      1:24.9
    4     67  Josie Diffendaffer             14           32        23:57.6    1:33:30.3      1:42.7
    5    354  Samantha Rudderow              18           50        24:27.9    1:57:58.3      2:13.0
    6    280  Julia MacLean                  20           70        24:36.8    2:22:35.1      2:21.8
    7     21  Ashley Alvarado                24           94        25:17.7    2:47:52.9      3:02.8
    8    278  Skylar Korkowski            More Than  7           26:31.4    3:14:24.3      4:16.4
    9     83  Alison (zatee) Jones        More Than  7           27:12.0    3:41:36.3      4:57.0
   10     98  Haley Judi                  More Than  7           27:38.3    4:09:14.7      5:23.4
   11     96  Callie Judi                 More Than  7           28:48.4    4:38:03.2      6:33.5
   12    359  Gabriella Strehlow          More Than  7           28:49.1    5:06:52.3      6:34.1
   13     77  Sarah Harris                More Than  7           29:09.6    5:36:01.9      6:54.7
   14    350  Teri Paradela               More Than  7           31:49.2    6:07:51.2      9:34.3
   15    279  Isabel MacLean              More Than  7           32:20.6    6:40:11.9     10:05.7

Palmer Ridge    Finish Position -     3

  Team Score (places):  66  Team Score (times):    1:59:19.0   Average Time: 23:51.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    300  Clarissa Cunneff                2            2        22:33.4      22:33.4      0:18.4
    2    291  Megan Bernard                  11           13        23:45.0      46:18.4      1:30.0
    3    315  Sydney Day                     15           28        24:02.0    1:10:20.4      1:47.1
    4    314  Nicole Day                     17           45        24:18.4    1:34:38.9      2:03.4
    5    321  Angela Grayson                 21           66        24:40.1    1:59:19.0      2:25.1
    6    324  Grace Gulig                    22           88        25:08.5    2:24:27.5      2:53.5
    7    294  Cheyenne Buckingham            23          111        25:10.5    2:49:38.0      2:55.6
    8    341  Nicole Smith                More Than  7           25:19.1    3:14:57.2      3:04.1
    9    325  Ruth Hurford-Reynolds       More Than  7           25:27.1    3:40:24.3      3:12.1
   10    327  Julia Matson                More Than  7           25:33.8    4:05:58.1      3:18.9
   11    293  Paula Bockstette            More Than  7           25:53.5    4:31:51.6      3:38.5
   12    342  Heather Taylor              More Than  7           26:34.8    4:58:26.5      4:19.9
   13    316  Anna Everhart               More Than  7           27:20.0    5:25:46.5      5:05.0
   14    303  Danielle Day                More Than  7           27:38.1    5:53:24.6      5:23.1
   15    338  Melanie Sauter              More Than  7           27:48.3    6:21:13.0      5:33.4
   16    329  Bronwyn McIntire            More Than  7           28:48.2    6:50:01.3      6:33.3
   17    317  Anna Gulasky                More Than  7           30:46.4    7:20:47.7      8:31.4
   18    326  Lindsay Jensen              More Than  7           30:51.9    7:51:39.7      8:37.0
   19    340  Mia Slabaugh                More Than  7           30:57.7    8:22:37.4      8:42.7
   20    331  Abby Morrissey              More Than  7           31:51.5    8:54:29.0      9:36.6
   21    319  Chiara Gemkow               More Than  7           32:33.1    9:27:02.1     10:18.1
   22    339  Alena Shatteen              More Than  7           34:36.9   10:01:39.0     12:21.9
   23    292  Terra Betts                 More Than  7           35:43.8   10:37:22.9     13:28.9
   24    335  Suzanne Riegert             More Than  7           36:37.7   11:14:00.6     14:22.7
   25    336  Kaylee Roberts              More Than  7           36:37.7   11:50:38.3     14:22.8
   26    299  Letizia Corocher            More Than  7           38:55.1   12:29:33.5     16:40.1

Discovery Canyon    Finish Position -     4

  Team Score (places):  90  Team Score (times):    2:03:33.0   Average Time: 24:42.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    157  Hannah Miller                   8            8        23:34.9      23:34.9      1:20.0
    2    161  Jadyn Pacione                  12           20        23:48.4      47:23.4      1:33.5
    3    144  Isabella Fife                  19           39        24:30.8    1:11:54.3      2:15.9
    4    166  Ryleigh Walter                 25           64        25:38.3    1:37:32.6      3:23.3
    5    146  April Greenwood                26           90        26:00.4    2:03:33.0      3:45.5
    6    140  Jacqueline Bishop              27          117        26:01.5    2:29:34.6      3:46.6
    7    143  Gillian Carter                 28          145        26:35.5    2:56:10.2      4:20.6
    8    147  Sydney Greenwood            More Than  7           27:34.4    3:23:44.7      5:19.5
    9    168  Brooke Michaels             More Than  7           27:34.5    3:51:19.2      5:19.6
   10    165  Janelle Ubungen             More Than  7           28:05.2    4:19:24.5      5:50.3
   11    159  Hope Montoya                More Than  7           28:07.8    4:47:32.3      5:52.9
   12    145  Brianna Geertsema           More Than  7           28:11.6    5:15:44.0      5:56.7
   13    160  Grace Neuffer               More Than  7           28:47.4    5:44:31.5      6:32.5
   14    151  Grace Kimes                 More Than  7           29:32.0    6:14:03.5      7:17.0
   15    141  Jiliyn Boles                More Than  7           31:56.4    6:45:59.9      9:41.4
   16    162  Isabella Reilly             More Than  7           33:55.4    7:19:55.4     11:40.5
   17    156  Katherine McNabb            More Than  7           34:02.9    7:53:58.4     11:48.0
   18    164  Cassandra Trevino           More Than  7           35:10.7    8:29:09.1     12:55.8
   19    154  Alba Lopez Valera           More Than  7           37:08.5    9:06:17.6     14:53.5
   20    158  Aina Minks                  More Than  7           38:01.4    9:44:19.1     15:46.5

Falcon    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    925  Ashleigh Putney             Less Than  5           32:49.9      32:49.9     10:34.9
    2   1162  Riley Palaia                Less Than  5           38:48.9    1:11:38.8     16:33.9

Lewis Palmer    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    203  Annie Qin                   Less Than  5           26:56.7      26:56.7      4:41.8
    2    206  Jessica Allen               Less Than  5           29:34.7      56:31.4      7:19.7
    3    204  Alycia Fernandez            Less Than  5           29:37.1    1:26:08.6      7:22.1
    4   1163  Haley Nix                   Less Than  5           34:38.7    2:00:47.3     12:23.8

Sand Creek    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    181  Ava Houser                  Less Than  5           28:42.7      28:42.7      6:27.8
    2    180  Tessa Houser                Less Than  5           31:29.7    1:00:12.5      9:14.7

Comments