2M 2A/3A Girls

Stampede

August 31, 2012


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

2A/3A Girls

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    141  EvaLou Edwards        Bayfield                                12:58.1  6:29/M    JR
    2      2    227  Molly Morrison        Frontier Academy                        13:47.9  6:54/M    SR
    3      3    164  Sammy Little          Colorado Academy                        13:53.0  6:57/M    FR
    4  (< 4)    414  Rachel Hampton        Telluride                               13:53.1  6:57/M    SR
    5      4    311  Eryn Leonard          Moffat County                           13:54.0  6:57/M    SR
    6      5    199  Kelsi Lasota          Estes Park                              13:54.7  6:57/M    JR
    7  (< 4)    176  Amber Scott           Crested Butte                           13:59.8  7:00/M    SR
    8      6    427  Jessy Sweet           Vanguard                                14:12.2  7:06/M    SR
    9      7    155  Kinsey Cichowitz      Buena VIista                            14:14.9  7:07/M    SR
   10      8    285  Miriam Roberts        Lyons                                   14:17.8  7:09/M    JR
   11  (< 4)    392  Elena Slavoski        St. Marys (cos)                         14:18.5  7:09/M    JR
   12      9    236  Lindsey Chavez        Holy Family                             14:27.3  7:14/M    JR
   13     10    258  Caroline Kawula       Kent Denver                             14:27.5  7:14/M    FR
   14     11    239  Danielle Medearis     Holy Family                             14:28.6  7:14/M    SR
   15     12    168  Jess Masinter         Colorado Academy                        14:30.8  7:15/M    SO
   16  (< 4)    192  Jill Martin           Eaton                                   14:36.1  7:18/M    SR
   17     13    184  Mandee Middleton      Denver Christian                        14:46.0  7:23/M    SO
   18     14    308  Brenna Ciesco         Moffat County                           14:50.5  7:25/M    JR
   19     15    223  Taylor Bancroft       Frontier Academy                        15:04.9  7:32/M    JR
   20     16    108  Karlee Smith          Alamosa                                 15:04.9  7:32/M    SR
   21     17    248  Heidi Wendt           Jefferson Academy                       15:05.2  7:33/M    SO
   22     18    260  Erica Seff            Kent Denver                             15:09.1  7:35/M    FR
   23     19    312  Savannah Williams     Moffat County                           15:12.0  7:36/M    SR
   24     20    224  Megan Murray          Frontier Academy                        15:12.6  7:36/M    JR
   25     21    339  Rosie Cook            Platte Canyon                           15:14.6  7:37/M    SO
   26  (< 4)    434  Kassidy Knutson       Wiggins                                 15:16.0  7:38/M    SR
   27     22    202  Holli Holmes          Estes Park                              15:16.8  7:38/M    SO
   28     23    222  Makayla Santos        Frontier Academy                        15:17.1  7:39/M    JR
   29     24    262  Jen Lehr              Kent Denver                             15:17.6  7:39/M    SR
   30     25    105  Brianna Apodaca       Alamosa                                 15:25.1  7:43/M    JR
   31     26    263  Courtney Kolberg      Kent Denver                             15:25.4  7:43/M    SR
   32     27    235  Katie Chavez          Holy Family                             15:25.9  7:43/M    FR
   33     28    349  Victoria Zehnder      Platte Valley                           15:26.0  7:43/M    SO
   34     29    310  Aubrey Campbell       Moffat County                           15:27.9  7:44/M    SO
   35     30    403  Andrea Poliakon       Strasburg                               15:28.2  7:44/M    SO
   36     31    358  Hannah Hart           Ressurection Christian                  15:32.6  7:46/M    FR
   37     32    423  Jenneah Lenzini       Vanguard                                15:34.9  7:47/M    SO
   38     33    424  Rachel Hough          Vanguard                                15:36.3  7:48/M    SO
   39     34    201  Laurel Todd           Estes Park                              15:39.1  7:50/M    JR
   40     35    103  Emily Sowards         Alamosa                                 15:42.8  7:51/M    FR
   41     36    200  Bizzy Palmer          Estes Park                              15:42.9  7:51/M    JR
   42     37    214  Hannah Payne          Faith Christian                         15:43.8  7:52/M    SR
   43     38    309  Katelyn Peroulis      Moffat County                           15:47.2  7:54/M    SO
   44     39    249  Alexia Chapman        Jefferson Academy                       15:48.1  7:54/M    SR
   45     40    350  Abby Schorg           Platte Valley                           15:49.1  7:55/M    SR
   46     41    226  Alexa Rose            Frontier Academy                        15:51.3  7:56/M    SO
   47     42    422  Ariana Toland         Vanguard                                15:55.6  7:58/M    FR
   48     43    307  Ary Schaffer          Moffat County                           16:02.7  8:01/M    FR
   49     44    335  Meghan Gerritsen      Platte Canyon                           16:03.3  8:02/M    FR
   50  (< 4)    413  Anna Faike            Telluride                               16:03.4  8:02/M    FR
   51     45    166  Anna Gallagher        Colorado Academy                        16:06.8  8:03/M    FR
   52     46    287  Faith Myers           Lyons                                   16:06.9  8:03/M    SO
   53     47    289  Kelsey Miner          Lyons                                   16:07.1  8:04/M    SR
   54     48    182  Baylee VerSteeg       Denver Christian                        16:13.6  8:07/M    JR
   55  (< 4)    191  Karalee Kothe         Eaton                                   16:14.3  8:07/M    FR
   56     49    251  Laura Needham         Jefferson Academy                       16:15.8  8:08/M    SR
   57     50    212  Laura-Li Gaide        Faith Christian                         16:17.4  8:09/M    JR
   58     51    404  Morgan Lindgren       Strasburg                               16:17.5  8:09/M    SO
   59     52    250  Kimberly Sand         Jefferson Academy                       16:21.1  8:11/M    SR
   60     53    320  Bailey Kuechenmeister Nederland                               16:23.1  8:12/M    JR
   61     54    169  Kathyrn Jacaruso      Colorado Academy                        16:24.3  8:12/M    SR
   62     55    362  Rachel Meyers         Ressurection Christian                  16:25.1  8:13/M    SO
   63     56    327  Taylor Bond           Payton                                  16:25.7  8:13/M    SR
   64     57    290  Hazel Myers           Lyons                                   16:25.9  8:13/M    SR
   65  (< 4)    393  Morgan Baldwin        St. Marys (cos)                         16:26.2  8:13/M    JR
   66     58    261  Ilinca Birlea         Kent Denver                             16:28.6  8:14/M    SO
   67     59    156  Myrissa Diamond       Buena VIista                            16:31.9  8:16/M    SR
   68     60    152  Sarah Pascarelli      Buena VIista                            16:31.9  8:16/M    JR
   69     61    347  Ellie Cannon          Platte Valley                           16:32.5  8:16/M    JR
   70     62    246  Fiona Cavanaugh       Jefferson Academy                       16:33.6  8:17/M    SO
   71     63    215  Breana Rudiger        Faith Christian                         16:38.7  8:19/M    SR
   72     64    234  Olivia Bartoletti     Holy Family                             16:40.0  8:20/M    FR
   73     65    167  Christina Bear        Colorado Academy                        16:42.5  8:21/M    FR
   74  (< 4)    435  Julia Baltazar        Wiggins                                 16:46.3  8:23/M    SR
   75     66    238  Shannon Langfield     Holy Family                             16:47.1  8:24/M    SO
   76     67    165  Emma Mellman          Colorado Academy                        16:49.7  8:25/M    FR
   77  (< 4)    415  Jessie Hild           Telluride                               16:55.6  8:28/M    SR
   78     68    225  Emily Root            Frontier Academy                        16:55.9  8:28/M    FR
   79     69    277  Kim States            Lamar                                   17:00.6  8:30/M    SR
   80     70    107  Renee Myers           Alamosa                                 17:00.6  8:30/M    JR
   81     71    273  Payton Kee            Lamar                                   17:00.8  8:30/M    SO
   82  (< 4)    394  Miranda Mitchell      St. Marys (cos)                         17:01.8  8:31/M    JR
   83     72    286  Jenna Anderson        Lyons                                   17:02.4  8:31/M    SO
   84     73    119  Lulu McRoberts        Alexander Dawson                        17:03.2  8:32/M    SO
   85     74    104  Paige DeGolyer        Alamosa                                 17:04.3  8:32/M    FR
   86     75    186  Jerika Schmitt        Denver Christian                        17:05.7  8:33/M    SR
   87     76    323  Mackenzie Radandt     Nederland                               17:06.6  8:33/M    SO
   88     77    144  Nicole Cyr            Bayfield                                17:08.5  8:34/M    SR
   89     78    140  Lexa Fleming          Bayfield                                17:08.9  8:34/M    FR
   90  (< 4)    190  Kaitlin Carey         Eaton                                   17:09.1  8:35/M    FR
   91     79    181  Abigail Miller        Denver Christian                        17:09.9  8:35/M    FR
   92     80    106  Nicole Broyles        Alamosa                                 17:10.3  8:35/M    JR
   93     81    425  Jordyn Arcuri         Vanguard                                17:13.7  8:37/M    SO
   94     82    259  Julia Jaschke         Kent Denver                             17:19.0  8:40/M    FR
   95     83    426  Amanda Eubanks        Vanguard                                17:26.2  8:43/M    SO
   96     84    337  Shannon Hessler       Platte Canyon                           17:33.0  8:47/M    JR
   97     85    405  Chelsea Viner         Strasburg                               17:34.8  8:47/M    SO
   98  (< 4)   1699  Beth Campbell         Kiowa                                   17:38.7  8:49/M      
   99     86    213  Madison Batug         Faith Christian                         17:39.9  8:50/M    JR
  100     87    237  Cassidy Hemp          Holy Family                             17:40.8  8:50/M    SO

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101  (< 4)    436  Jessica Martin        Wiggins                                 17:43.6  8:52/M    SR
  102     88    142  Danielle Miller       Bayfield                                17:44.4  8:52/M    JR
  103     89    274  Ashley Snyder         Lamar                                   17:46.6  8:53/M    SO
  104     90    324  Mattie Hlatki         Payton                                  17:53.6  8:57/M    FR
  105     91    154  Cheyenne Hargrove     Buena VIista                            17:59.7  9:00/M    SO
  106     92    275  Hannah Kalma          Lamar                                   18:01.0  9:01/M    SO
  107     93    157  Kayla Boria           Buena VIista                            18:02.2  9:01/M    SR
  108     94    372  Susie Ortega          Rocky Ford                              18:02.5  9:01/M    JR
  109     95    371  Shaylin White         Rocky Ford                              18:02.5  9:01/M    JR
  110     96    322  Rose Pineau           Nederland                               18:03.4  9:02/M    JR
  111     97    247  Lyra Wiley            Jefferson Academy                       18:05.4  9:03/M    SO
  112     98    153  Mikayla Kavanagh      Buena VIista                            18:10.4  9:05/M    SO
  113     99    145  Maggie Zink           Bayfield                                18:12.8  9:06/M    SR
  114    100    272  Aleah Eddy            Lamar                                   18:16.4  9:08/M    FR
  115    101    325  Mattie Rufenacht      Payton                                  18:16.8  9:08/M    JR
  116    102    185  Paige Peterson        Denver Christian                        18:20.3  9:10/M    SR
  117    103    203  Kelsey Crona          Estes Park                              18:24.3  9:12/M    SO
  118  (< 4)    387  Allyson Grahn         South Baca                              18:28.4  9:14/M    SO
  119    104    210  Thayne Ritter         Faith Christian                         18:30.0  9:15/M    FR
  120    105    402  Carolyn Green         Strasburg                               18:32.5  9:16/M    JR
  121    106    211  Jenna Greiner         Faith Christian                         18:43.3  9:22/M    FR
  122    107    278  Mykinthia Ebron       Lamar                                   18:44.1  9:22/M    SR
  123    108    373  Kina Mora             Rocky Ford                              18:48.7  9:24/M    JR
  124    109    401  Olivia Green          Strasburg                               18:51.5  9:26/M    FR
  125  (< 4)   1700  Mallory Patterson     Kiowa                                   18:54.3  9:27/M      
  126    110    328  Delany Nevills        Payton                                  18:58.1  9:29/M    SR
  127    111    120  Faith Rankin          Alexander Dawson                        19:00.0  9:30/M    SO
  128  (< 4)      3  Sara Taketatsu        Antonito                                19:03.6  9:32/M    SO
  129    112    183  Bri Hayes             Denver Christian                        19:04.0  9:32/M    JR
  130    113    298  Allie Eastep          Manitou Springs                         19:24.8  9:42/M    JR
  131    114    143  Ciara Enns            Bayfield                                19:28.4  9:44/M    SR
  132    115    321  Jenna Mahon           Nederland                               19:39.1  9:50/M    JR
  133    116    359  Brittney Greeno       Ressurection Christian                  19:42.0  9:51/M    JR
  134    117    406  Shayli Smith          Strasburg                               19:52.7  9:56/M    SO
  135    118    118  Maddie Fegundo        Alexander Dawson                        20:06.9 10:03/M    FR
  136    119    361  Rachel Tyler          Ressurection Christian                  20:10.3 10:05/M    SO
  137  (< 4)   1698  Hannah Maben          Kiowa                                   20:14.8 10:07/M      
  138  (&gt 6)    276  Peighton Martin       Lamar                                   20:24.4 10:12/M    SO
  139    120    351  Rosa Nunez            Platte Valley                           20:27.1 10:14/M    SR
  140    121    300  Zoe Welz              Manitou Springs                         21:04.4 10:32/M    JR
  141    122    297  Taylor Finn           Manitou Springs                         22:06.2 11:03/M    FR
  142    123    319  Sophia Lindenberger   Nederland                               22:16.7 11:08/M    FR
  143    124    121  Kirsten Rowley        Alexander Dawson                        22:38.0 11:19/M    SO
  144    125    338  Bibiana Bauer         Platte Canyon                           22:45.5 11:23/M    JR
  145    126    116  Forest-Amber Borealis Alexander Dawson                        23:17.6 11:39/M    FR
  146    127    299  Holly Benight         Manitou Springs                         23:23.1 11:42/M    JR
  147    128    117  Claire McPeak         Alexander Dawson                        23:46.8 11:53/M    FR
  148    129    370  Michelle Hargrove     Rocky Ford                              23:47.2 11:54/M    FR
  149    130    363  Allison Becker        Ressurection Christian                  23:57.9 11:59/M    SR
  150    131    374  Linnea Goebel         Rocky Ford                              25:13.4 12:37/M    JR
  151    132    375  Marisa Cruz           Rocky Ford                              25:13.5 12:37/M    SO

Team Summary Report - Girls

2A/3A Girls

                                          Top  4             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4  5*  6*            

    1 Frontier Academy                       60               2  15  20  23  41  68             
        Top  4 Times: 59:22.5

    2 Moffat County                          66               4  14  19  29  38  43             
        Top  4 Times: 59:24.6

    3 Kent Denver                            78              10  18  24  26  58  82             
        Top  4 Times: 1:00:19.8

    4 Estes Park                             97               5  22  34  36 103                 
        Top  4 Times: 1:00:33.6

    5 Holy Family                           111               9  11  27  64  66  87             
        Top  4 Times: 1:01:01.9

    6 Vanguard                              113               6  32  33  42  81  83             
        Top  4 Times: 1:01:19.2

    7 Colorado Academy                      114               3  12  45  54  65  67             
        Top  4 Times: 1:00:55.0

    8 Alamosa                               146              16  25  35  70  74  80             
        Top  4 Times: 1:03:13.5

    9 Jefferson Academy                     157              17  39  49  52  62  97             
        Top  4 Times: 1:03:30.3

   10 Lyons                                 158               8  46  47  57  72                 
        Top  4 Times: 1:02:57.8

   11 Denver Christian                      215              13  48  75  79 102 112             
        Top  4 Times: 1:05:15.3

   12 Buena VIista                          217               7  59  60  91  93  98             
        Top  4 Times: 1:05:18.4

   13 Faith Christian                       236              37  50  63  86 104 106             
        Top  4 Times: 1:06:20.0

   14 Bayfield                              244               1  77  78  88  99 114             
        Top  4 Times: 1:05:00.0

   15 Platte Valley                         249              28  40  61 120                     
        Top  4 Times: 1:08:14.9

   16 Strasburg                             271              30  51  85 105 109 117             
        Top  4 Times: 1:07:53.2

   17 Platte Canyon                         274              21  44  84 125                     
        Top  4 Times: 1:11:36.6

   18 Lamar                                 321              69  71  89  92 100 107             
        Top  4 Times: 1:09:49.1

   19 Ressurection Christian                321              31  55 116 119 130                 
        Top  4 Times: 1:11:50.2

   20 Nederland                             340              53  76  96 115 123                 
        Top  4 Times: 1:11:12.3

   21 Payton                                357              56  90 101 110                     
        Top  4 Times: 1:11:34.4

   22 Alexander Dawson                      426              73 111 118 124 126 128             
        Top  4 Times: 1:18:48.2

   23 Rocky Ford                            426              94  95 108 129 131 132             
        Top  4 Times: 1:18:41.1

   24 Manitou Springs                       483             113 121 122 127                     
        Top  4 Times: 1:25:58.6

 Inc. Antonito                             1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Crested Butte                        1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Eaton                                3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. South Baca                           1 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. St. Marys (cos)                      3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Telluride                            3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Wiggins                              3 finishers                                          
        Top  4 Times: 

 Inc. Kiowa                                3 finishers                                          
        Top  4 Times: 


Detail Team Results - Girls

2A/3A Girls

Frontier Academy    Finish Position -     1

  Team Score (places):  60  Team Score (times):    59:22.5   Average Time: 14:50.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    227  Molly Morrison         SR       2            2     13:47.9    13:47.9      0:00.0
    2    223  Taylor Bancroft        JR      15           17     15:04.9    28:52.8      1:17.0
    3    224  Megan Murray           JR      20           37     15:12.6    44:05.4      1:24.6
    4    222  Makayla Santos         JR      23           60     15:17.1    59:22.5      1:29.2
    5    226  Alexa Rose             SO      41          101     15:51.3  1:15:13.9      2:03.4
    6    225  Emily Root             FR      68          169     16:55.9  1:32:09.8      3:08.0

Moffat County    Finish Position -     2

  Team Score (places):  66  Team Score (times):    59:24.6   Average Time: 14:51.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    311  Eryn Leonard           SR       4            4     13:54.0    13:54.0      0:00.0
    2    308  Brenna Ciesco          JR      14           18     14:50.5    28:44.6      0:56.4
    3    312  Savannah Williams      SR      19           37     15:12.0    43:56.6      1:17.9
    4    310  Aubrey Campbell        SO      29           66     15:27.9    59:24.6      1:33.8
    5    309  Katelyn Peroulis       SO      38          104     15:47.2  1:15:11.8      1:53.1
    6    307  Ary Schaffer           FR      43          147     16:02.7  1:31:14.5      2:08.6

Kent Denver    Finish Position -     3

  Team Score (places):  78  Team Score (times):  1:00:19.8   Average Time: 15:04.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    258  Caroline Kawula        FR      10           10     14:27.5    14:27.5      0:00.0
    2    260  Erica Seff             FR      18           28     15:09.1    29:36.7      0:41.6
    3    262  Jen Lehr               SR      24           52     15:17.6    44:54.3      0:50.0
    4    263  Courtney Kolberg       SR      26           78     15:25.4  1:00:19.8      0:57.8
    5    261  Ilinca Birlea          SO      58          136     16:28.6  1:16:48.4      2:01.0
    6    259  Julia Jaschke          FR      82          218     17:19.0  1:34:07.5      2:51.5

Estes Park    Finish Position -     4

  Team Score (places):  97  Team Score (times):  1:00:33.6   Average Time: 15:08.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    199  Kelsi Lasota           JR       5            5     13:54.7    13:54.7      0:00.0
    2    202  Holli Holmes           SO      22           27     15:16.8    29:11.6      1:22.0
    3    201  Laurel Todd            JR      34           61     15:39.1    44:50.7      1:44.3
    4    200  Bizzy Palmer           JR      36           97     15:42.9  1:00:33.6      1:48.1
    5    203  Kelsey Crona           SO     103          200     18:24.3  1:18:57.9      4:29.5

Holy Family    Finish Position -     5

  Team Score (places): 111  Team Score (times):  1:01:01.9   Average Time: 15:15.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    236  Lindsey Chavez         JR       9            9     14:27.3    14:27.3      0:00.0
    2    239  Danielle Medearis      SR      11           20     14:28.6    28:55.9      0:01.3
    3    235  Katie Chavez           FR      27           47     15:25.9    44:21.8      0:58.6
    4    234  Olivia Bartoletti      FR      64          111     16:40.0  1:01:01.9      2:12.7
    5    238  Shannon Langfield      SO      66          177     16:47.1  1:17:49.0      2:19.8
    6    237  Cassidy Hemp           SO      87          264     17:40.8  1:35:29.9      3:13.5

Vanguard    Finish Position -     6

  Team Score (places): 113  Team Score (times):  1:01:19.2   Average Time: 15:19.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    427  Jessy Sweet            SR       6            6     14:12.2    14:12.2      0:00.0
    2    423  Jenneah Lenzini        SO      32           38     15:34.9    29:47.2      1:22.7
    3    424  Rachel Hough           SO      33           71     15:36.3    45:23.5      1:24.1
    4    422  Ariana Toland          FR      42          113     15:55.6  1:01:19.2      1:43.4
    5    425  Jordyn Arcuri          SO      81          194     17:13.7  1:18:33.0      3:01.5
    6    426  Amanda Eubanks         SO      83          277     17:26.2  1:35:59.2      3:13.9

Colorado Academy    Finish Position -     7

  Team Score (places): 114  Team Score (times):  1:00:55.0   Average Time: 15:13.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    164  Sammy Little           FR       3            3     13:53.0    13:53.0      0:00.0
    2    168  Jess Masinter          SO      12           15     14:30.8    28:23.8      0:37.8
    3    166  Anna Gallagher         FR      45           60     16:06.8    44:30.7      2:13.8
    4    169  Kathyrn Jacaruso       SR      54          114     16:24.3  1:00:55.0      2:31.3
    5    167  Christina Bear         FR      65          179     16:42.5  1:17:37.6      2:49.5
    6    165  Emma Mellman           FR      67          246     16:49.7  1:34:27.4      2:56.7

Alamosa    Finish Position -     8

  Team Score (places): 146  Team Score (times):  1:03:13.5   Average Time: 15:48.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    108  Karlee Smith           SR      16           16     15:04.9    15:04.9      0:00.0
    2    105  Brianna Apodaca        JR      25           41     15:25.1    30:30.1      0:20.2
    3    103  Emily Sowards          FR      35           76     15:42.8    46:12.9      0:37.8
    4    107  Renee Myers            JR      70          146     17:00.6  1:03:13.5      1:55.7
    5    104  Paige DeGolyer         FR      74          220     17:04.3  1:20:17.8      1:59.3
    6    106  Nicole Broyles         JR      80          300     17:10.3  1:37:28.2      2:05.4

Jefferson Academy    Finish Position -     9

  Team Score (places): 157  Team Score (times):  1:03:30.3   Average Time: 15:52.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    248  Heidi Wendt            SO      17           17     15:05.2    15:05.2      0:00.0
    2    249  Alexia Chapman         SR      39           56     15:48.1    30:53.3      0:42.9
    3    251  Laura Needham          SR      49          105     16:15.8    47:09.2      1:10.6
    4    250  Kimberly Sand          SR      52          157     16:21.1  1:03:30.3      1:15.9
    5    246  Fiona Cavanaugh        SO      62          219     16:33.6  1:20:04.0      1:28.4
    6    247  Lyra Wiley             SO      97          316     18:05.4  1:38:09.4      3:00.2

Lyons    Finish Position -    10

  Team Score (places): 158  Team Score (times):  1:02:57.8   Average Time: 15:44.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    285  Miriam Roberts         JR       8            8     14:17.8    14:17.8      0:00.0
    2    287  Faith Myers            SO      46           54     16:06.9    30:24.7      1:49.0
    3    289  Kelsey Miner           SR      47          101     16:07.1    46:31.8      1:49.3
    4    290  Hazel Myers            SR      57          158     16:25.9  1:02:57.8      2:08.1
    5    286  Jenna Anderson         SO      72          230     17:02.4  1:20:00.2      2:44.6

Denver Christian    Finish Position -    11

  Team Score (places): 215  Team Score (times):  1:05:15.3   Average Time: 16:18.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    184  Mandee Middleton       SO      13           13     14:46.0    14:46.0      0:00.0
    2    182  Baylee VerSteeg        JR      48           61     16:13.6    30:59.6      1:27.5
    3    186  Jerika Schmitt         SR      75          136     17:05.7    48:05.3      2:19.7
    4    181  Abigail Miller         FR      79          215     17:09.9  1:05:15.3      2:23.9
    5    185  Paige Peterson         SR     102          317     18:20.3  1:23:35.6      3:34.2
    6    183  Bri Hayes              JR     112          429     19:04.0  1:42:39.7      4:18.0

Buena VIista    Finish Position -    12

  Team Score (places): 217  Team Score (times):  1:05:18.4   Average Time: 16:19.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    155  Kinsey Cichowitz       SR       7            7     14:14.9    14:14.9      0:00.0
    2    156  Myrissa Diamond        SR      59           66     16:31.9    30:46.8      2:16.9
    3    152  Sarah Pascarelli       JR      60          126     16:31.9    47:18.7      2:16.9
    4    154  Cheyenne Hargrove      SO      91          217     17:59.7  1:05:18.4      3:44.8
    5    157  Kayla Boria            SR      93          310     18:02.2  1:23:20.7      3:47.2
    6    153  Mikayla Kavanagh       SO      98          408     18:10.4  1:41:31.1      3:55.5

Faith Christian    Finish Position -    13

  Team Score (places): 236  Team Score (times):  1:06:20.0   Average Time: 16:35.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    214  Hannah Payne           SR      37           37     15:43.8    15:43.8      0:00.0
    2    212  Laura-Li Gaide         JR      50           87     16:17.4    32:01.3      0:33.5
    3    215  Breana Rudiger         SR      63          150     16:38.7    48:40.0      0:54.8
    4    213  Madison Batug          JR      86          236     17:39.9  1:06:20.0      1:56.0
    5    210  Thayne Ritter          FR     104          340     18:30.0  1:24:50.0      2:46.1
    6    211  Jenna Greiner          FR     106          446     18:43.3  1:43:33.4      2:59.5

Bayfield    Finish Position -    14

  Team Score (places): 244  Team Score (times):  1:05:00.0   Average Time: 16:15.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    141  EvaLou Edwards         JR       1            1     12:58.1    12:58.1      0:00.0
    2    144  Nicole Cyr             SR      77           78     17:08.5    30:06.6      4:10.4
    3    140  Lexa Fleming           FR      78          156     17:08.9    47:15.5      4:10.8
    4    142  Danielle Miller        JR      88          244     17:44.4  1:05:00.0      4:46.3
    5    145  Maggie Zink            SR      99          343     18:12.8  1:23:12.8      5:14.7
    6    143  Ciara Enns             SR     114          457     19:28.4  1:42:41.2      6:30.3

Platte Valley    Finish Position -    15

  Team Score (places): 249  Team Score (times):  1:08:14.9   Average Time: 17:03.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    349  Victoria Zehnder       SO      28           28     15:26.0    15:26.0      0:00.0
    2    350  Abby Schorg            SR      40           68     15:49.1    31:15.2      0:23.1
    3    347  Ellie Cannon           JR      61          129     16:32.5    47:47.8      1:06.5
    4    351  Rosa Nunez             SR     120          249     20:27.1  1:08:14.9      5:01.0

Strasburg    Finish Position -    16

  Team Score (places): 271  Team Score (times):  1:07:53.2   Average Time: 16:58.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    403  Andrea Poliakon        SO      30           30     15:28.2    15:28.2      0:00.0
    2    404  Morgan Lindgren        SO      51           81     16:17.5    31:45.8      0:49.2
    3    405  Chelsea Viner          SO      85          166     17:34.8    49:20.7      2:06.6
    4    402  Carolyn Green          JR     105          271     18:32.5  1:07:53.2      3:04.2
    5    401  Olivia Green           FR     109          380     18:51.5  1:26:44.7      3:23.2
    6    406  Shayli Smith           SO     117          497     19:52.7  1:46:37.5      4:24.4

Platte Canyon    Finish Position -    17

  Team Score (places): 274  Team Score (times):  1:11:36.6   Average Time: 17:54.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    339  Rosie Cook             SO      21           21     15:14.6    15:14.6      0:00.0
    2    335  Meghan Gerritsen       FR      44           65     16:03.3    31:18.0      0:48.6
    3    337  Shannon Hessler        JR      84          149     17:33.0    48:51.0      2:18.3
    4    338  Bibiana Bauer          JR     125          274     22:45.5  1:11:36.6      7:30.9

Lamar    Finish Position -    18

  Team Score (places): 321  Team Score (times):  1:09:49.1   Average Time: 17:27.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    277  Kim States             SR      69           69     17:00.6    17:00.6      0:00.0
    2    273  Payton Kee             SO      71          140     17:00.8    34:01.5      0:00.2
    3    274  Ashley Snyder          SO      89          229     17:46.6    51:48.1      0:46.0
    4    275  Hannah Kalma           SO      92          321     18:01.0  1:09:49.1      1:00.3
    5    272  Aleah Eddy             FR     100          421     18:16.4  1:28:05.6      1:15.8
    6    278  Mykinthia Ebron        SR     107          528     18:44.1  1:46:49.7      1:43.5
    7    276  Peighton Martin        SO   More Than  6           20:24.4  2:07:14.2      3:23.8

Ressurection Christian    Finish Position -    19

  Team Score (places): 321  Team Score (times):  1:11:50.2   Average Time: 17:57.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    358  Hannah Hart            FR      31           31     15:32.6    15:32.6      0:00.0
    2    362  Rachel Meyers          SO      55           86     16:25.1    31:57.8      0:52.5
    3    359  Brittney Greeno        JR     116          202     19:42.0    51:39.9      4:09.4
    4    361  Rachel Tyler           SO     119          321     20:10.3  1:11:50.2      4:37.7
    5    363  Allison Becker         SR     130          451     23:57.9  1:35:48.2      8:25.3

Nederland    Finish Position -    20

  Team Score (places): 340  Team Score (times):  1:11:12.3   Average Time: 17:48.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    320  Bailey Kuechenmeister  JR      53           53     16:23.1    16:23.1      0:00.0
    2    323  Mackenzie Radandt      SO      76          129     17:06.6    33:29.7      0:43.5
    3    322  Rose Pineau            JR      96          225     18:03.4    51:33.1      1:40.2
    4    321  Jenna Mahon            JR     115          340     19:39.1  1:11:12.3      3:16.0
    5    319  Sophia Lindenberger    FR     123          463     22:16.7  1:33:29.0      5:53.6

Payton    Finish Position -    21

  Team Score (places): 357  Team Score (times):  1:11:34.4   Average Time: 17:53.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    327  Taylor Bond            SR      56           56     16:25.7    16:25.7      0:00.0
    2    324  Mattie Hlatki          FR      90          146     17:53.6    34:19.4      1:27.8
    3    325  Mattie Rufenacht       JR     101          247     18:16.8    52:36.2      1:51.0
    4    328  Delany Nevills         SR     110          357     18:58.1  1:11:34.4      2:32.3

Alexander Dawson    Finish Position -    22

  Team Score (places): 426  Team Score (times):  1:18:48.2   Average Time: 19:42.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    119  Lulu McRoberts         SO      73           73     17:03.2    17:03.2      0:00.0
    2    120  Faith Rankin           SO     111          184     19:00.0    36:03.2      1:56.8
    3    118  Maddie Fegundo         FR     118          302     20:06.9    56:10.1      3:03.7
    4    121  Kirsten Rowley         SO     124          426     22:38.0  1:18:48.2      5:34.8
    5    116  Forest-Amber Borealis  FR     126          552     23:17.6  1:42:05.9      6:14.4
    6    117  Claire McPeak          FR     128          680     23:46.8  2:05:52.8      6:43.6

Rocky Ford    Finish Position -    23

  Team Score (places): 426  Team Score (times):  1:18:41.1   Average Time: 19:40.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    372  Susie Ortega           JR      94           94     18:02.5    18:02.5      0:00.0
    2    371  Shaylin White          JR      95          189     18:02.5    36:05.1      0:00.0
    3    373  Kina Mora              JR     108          297     18:48.7    54:53.8      0:46.2
    4    370  Michelle Hargrove      FR     129          426     23:47.2  1:18:41.1      5:44.7
    5    374  Linnea Goebel          JR     131          557     25:13.4  1:43:54.6      7:10.9
    6    375  Marisa Cruz            SO     132          689     25:13.5  2:09:08.1      7:11.0

Manitou Springs    Finish Position -    24

  Team Score (places): 483  Team Score (times):  1:25:58.6   Average Time: 21:29.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    298  Allie Eastep           JR     113          113     19:24.8    19:24.8      0:00.0
    2    300  Zoe Welz               JR     121          234     21:04.4    40:29.2      1:39.6
    3    297  Taylor Finn            FR     122          356     22:06.2  1:02:35.5      2:41.4
    4    299  Holly Benight          JR     127          483     23:23.1  1:25:58.6      3:58.3

Antonito    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1      3  Sara Taketatsu         SO   Less Than  4           19:03.6    19:03.6      0:00.0

Crested Butte    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    176  Amber Scott            SR   Less Than  4           13:59.8    13:59.8      0:00.0

Eaton    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    192  Jill Martin            SR   Less Than  4           14:36.1    14:36.1      0:00.0
    2    191  Karalee Kothe          FR   Less Than  4           16:14.3    30:50.4      1:38.1
    3    190  Kaitlin Carey          FR   Less Than  4           17:09.1    47:59.6      2:33.0

South Baca    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    387  Allyson Grahn          SO   Less Than  4           18:28.4    18:28.4      0:00.0

St. Marys (cos)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    392  Elena Slavoski         JR   Less Than  4           14:18.5    14:18.5      0:00.0
    2    393  Morgan Baldwin         JR   Less Than  4           16:26.2    30:44.8      2:07.6
    3    394  Miranda Mitchell       JR   Less Than  4           17:01.8    47:46.6      2:43.2

Telluride    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    414  Rachel Hampton         SR   Less Than  4           13:53.1    13:53.1      0:00.0
    2    413  Anna Faike             FR   Less Than  4           16:03.4    29:56.5      2:10.2
    3    415  Jessie Hild            SR   Less Than  4           16:55.6    46:52.2      3:02.4

Wiggins    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    434  Kassidy Knutson        SR   Less Than  4           15:16.0    15:16.0      0:00.0
    2    435  Julia Baltazar         SR   Less Than  4           16:46.3    32:02.3      1:30.3
    3    436  Jessica Martin         SR   Less Than  4           17:43.6    49:46.0      2:27.6

Kiowa    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1699  Beth Campbell               Less Than  4           17:38.7    17:38.7      0:00.0
    2   1700  Mallory Patterson           Less Than  4           18:54.3    36:33.1      1:15.6
    3   1698  Hannah Maben                Less Than  4           20:14.8    56:47.9      2:36.1
Comments