2M 4A Division 2 Girls

Stampede

August 31, 2012


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

4A Div 2 Varsity Girls

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    797  Mandy Ortiz           Battle Mountain                         13:33.1  6:47/M    SR
    2      2    809  Kiah Leonard          Berthoud                                13:42.3  6:51/M    SO
    3      3   1138  Kendra Larson         Thompson Valley                         13:55.3  6:58/M    SO
    4      4    793  Sydney Gaylord        Battle Mountain                         13:58.6  6:59/M    JR
    5      5    879  Samantha Skold        Evergreen                               13:58.9  6:59/M    SR
    6      6   1061  Jessica Kleven        Pueblo South                            14:00.5  7:00/M    SO
    7  (< 5)   1023  Greta Van Calcar      Palisade                                14:08.8  7:04/M    FR
    8      7   1137  Hayley Berg           Thompson Valley                         14:11.0  7:06/M    JR
    9      8    849  Arianna Ross          Discovery Canyon                        14:12.5  7:06/M    SO
   10      9   1113  Sydney Richards       Skyline                                 14:13.5  7:07/M    SO
   11     10   1139  Megan Irvine          Thompson Valley                         14:23.4  7:12/M    SO
   12     11    833  Greta Sloan           Cheyenne Mountain                       14:24.9  7:12/M    JR
   13     12    791  Bridgett Courtois     Battle Mountain                         14:30.3  7:15/M    JR
   14     13    792  Val Constien          Battle Mountain                         14:32.8  7:16/M    JR
   15     14   1150  Sophia Fernald        Wheat Ridge                             14:36.3  7:18/M    JR
   16     15   1034  Marisa Rudolph        Poudre                                  14:51.6  7:26/M    JR
   17     16   1036  Allysa Warling        Poudre                                  14:52.1  7:26/M    SO
   18     17   1140  Kacie Kaufman         Thompson Valley                         14:52.6  7:26/M    SO
   19     18    906  Mackenzie Urban       Frederick                               14:54.8  7:27/M    SR
   20     19    877  Jane Jensen           Evergreen                               14:56.2  7:28/M    JR
   21     20    875  Caitlin Schmitt       Evergreen                               15:05.2  7:33/M    FR
   22     21    878  Camille Morales       Evergreen                               15:07.0  7:34/M    SO
   23     22    973  Dana Shellhorn        Montrose                                15:07.2  7:34/M    SR
   24     23    794  Christina Shearon     Battle Mountain                         15:13.0  7:37/M    JR
   25  (< 5)   1088  Lauren McDonald       Salida                                  15:14.8  7:37/M    SO
   26     24    834  Hannah VanHorn        Cheyenne Mountain                       15:23.7  7:42/M    JR
   27     25   1166  Savanah Ebhert        Woodland Park                           15:24.5  7:42/M    JR
   28  (< 5)   1024  Katie Mueller         Palisade                                15:25.0  7:43/M    JR
   29     26   1035  Lindsey Deringer      Poudre                                  15:27.3  7:44/M    JR
   30     27   1143  Natalie Howard        Thompson Valley                         15:27.9  7:44/M    SR
   31     28   1168  Megan Dillinger       Woodland Park                           15:28.0  7:44/M    SR
   32     29    807  Emma Degnan           Berthoud                                15:28.5  7:44/M    JR
   33     30    983  Amanda Martinez       Mullen                                  15:28.9  7:44/M    JR
   34     31    822  Erin Twaddell         Centaurus                               15:29.4  7:45/M    SR
   35     32    820  Kelsey Wood           Centaurus                               15:29.4  7:45/M    JR
   36  (< 5)   1086  Sydney Fessenmeyer    Salida                                  15:30.0  7:45/M    FR
   37     33    811  Stefani Messick       Berthoud                                15:30.2  7:45/M    SR
   38     34   1059  Tanisha Day           Pueblo South                            15:31.0  7:46/M    JR
   39     35    823  Sady Swanson          Centaurus                               15:34.4  7:47/M    SR
   40     36    824  Hannah Davinroy       Centaurus                               15:34.7  7:47/M    SR
   41     37    819  Katie Dishman         Centaurus                               15:34.9  7:47/M    FR
   42     38   1032  Annelise Sherman      Poudre                                  15:37.9  7:49/M    FR
   43     39    838  Hailey Gelzer         Cheyenne Mountain                       15:38.6  7:49/M    JR
   44  (< 5)   1087  Phoebe Powell         Salida                                  15:39.0  7:50/M    FR
   45     40    835  Sierra Kenyon         Cheyenne Mountain                       15:39.2  7:50/M    JR
   46     41   1163  Kelly Johnson         Woodland Park                           15:46.0  7:53/M    JR
   47     42    851  Courtney McCann       Discovery Canyon                        15:46.8  7:53/M    SO
   48     43   1141  Ellie Colpitts        Thompson Valley                         15:46.8  7:53/M    SO
   49     44    987  Hannah Priddy         Mullen                                  15:47.6  7:54/M    SR
   50     45    881  Ellen Kassay          Evergreen                               15:48.2  7:54/M    SR
   51     46    861  Marissa Atkins        Erie                                    15:49.1  7:55/M    JR
   52     47   1164  Anne Fisher           Woodland Park                           15:49.3  7:55/M    JR
   53     48    850  Rylee McCone          Discovery Canyon                        15:50.2  7:55/M    SO
   54     49   1062  Kaitlyn George        Pueblo South                            15:50.2  7:55/M    SO
   55     50    836  Emma Kidd             Cheyenne Mountain                       15:50.7  7:55/M    JR
   56     51    847  Beth DeLaurell        Discovery Canyon                        15:52.1  7:56/M    FR
   57  (< 5)   1089  Riley Ceglowski       Salida                                  15:53.2  7:57/M    SR
   58     52    867  Chelsea Martus        Erie                                    15:53.5  7:57/M    SR
   59     53    995  Libby Burrows         North Platte                            15:56.4  7:58/M    JR
   60     54    837  Margaret Sheahan      Cheyenne Mountain                       15:56.8  7:58/M    JR
   61     55   1127  Meg O Connell         Steamboat                               15:57.5  7:59/M    JR
   62     56   1167  Kelsey Seibel         Woodland Park                           15:58.0  7:59/M    SR
   63     57    967  Lindi Cougour         Montrose                                15:59.2  8:00/M    FR
   64     58   1033  Shea Anderson         Poudre                                  16:03.8  8:02/M    FR
   65     59    821  Nicole Rosen          Centaurus                               16:04.9  8:02/M    SO
   66     60    927  Kaitlyn Cavera        Lewis Palmer                            16:05.9  8:03/M    JR
   67     61   1058  Kaylene Khosla        Pueblo South                            16:07.6  8:04/M    FR
   68     62   1151  Gianna Ossello        Wheat Ridge                             16:09.2  8:05/M    JR
   69     63    925  Hannah Ingram         Lewis Palmer                            16:09.8  8:05/M    FR
   70     64   1076  Dani Creech           Roosevelt                               16:13.2  8:07/M    SR
   71     65    985  Sierra Ghia           Mullen                                  16:13.4  8:07/M    SR
   72     66    876  Emily Schulz          Evergreen                               16:13.4  8:07/M    FR
   73     67   1148  Nyla Chamberlin       Wheat Ridge                             16:15.3  8:08/M    FR
   74     68    852  Moriah Nelson         Discovery Canyon                        16:17.4  8:09/M    SR
   75     69    982  Quincey Gilbert       Mullen                                  16:18.5  8:09/M    JR
   76     70    880  Blair Bokelman        Evergreen                               16:18.5  8:09/M    SR
   77     71   1123  Alexandra Tumminello  Steamboat                               16:19.3  8:10/M    FR
   78     72    863  Kaitlyn Clark         Erie                                    16:20.2  8:10/M    SO
   79     73    893  Kayla Cisneros        Falcon                                  16:21.7  8:11/M    SO
   80     74   1149  Nikki Strickler       Wheat Ridge                             16:22.1  8:11/M    FR
   81     75    997  Victoria Tockey       North Platte                            16:23.2  8:12/M    SO
   82     76    971  Shelby Kenney         Montrose                                16:26.1  8:13/M    SO
   83     77    892  Mariah Meredith       Falcon                                  16:28.0  8:14/M    SO
   84     78    895  Megan Sturgess        Falcon                                  16:30.2  8:15/M    SR
   85     79    981  Ana Corral            Mullen                                  16:30.4  8:15/M    FR
   86     80    805  Annika Jessen         Berthoud                                16:33.4  8:17/M    FR
   87     81   1165  Brianna Austin        Woodland Park                           16:35.9  8:18/M    JR
   88     82    806  Josie Spitz           Berthoud                                16:37.0  8:19/M    FR
   89     83   1152  Paige Brophy          Wheat Ridge                             16:42.1  8:21/M    SR
   90     84   1037  Ellie Manning         Poudre                                  16:42.2  8:21/M    SO
   91     85    865  Lauren Powell         Erie                                    16:43.4  8:22/M    SO
   92     86    810  Joanna Pyles          Berthoud                                16:45.0  8:23/M    SO
   93     87   1075  Celeste Maldonado     Roosevelt                               16:45.9  8:23/M    SO
   94     88   1077  Abbey Kehr            Roosevelt                               16:45.9  8:23/M    SR
   95     89   1162  Myrrhish Perkins      Woodland Park                           16:47.1  8:24/M    JR
   96     90   1154  Emily Merewether      Wheat Ridge                             16:48.0  8:24/M    SR
   97     91    890  Melissa Budd          Falcon                                  16:48.6  8:24/M    FR
   98     92    795  Marlene Favela        Battle Mountain                         16:52.1  8:26/M    JR
   99     93    796  Sonya Barnett         Battle Mountain                         16:52.9  8:26/M    JR
  100     94    808  Ally Klaes            Berthoud                                16:54.1  8:27/M    JR

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101     95   1125  Lena Barker           Steamboat                               16:54.4  8:27/M    JR
  102     96   1153  Paige Anderson        Wheat Ridge                             16:54.7  8:27/M    SR
  103     97   1060  Kayleigh Shinn        Pueblo South                            16:58.1  8:29/M    JR
  104     98   1063  Gabrielle Rhode       Pueblo South                            16:58.1  8:29/M    SO
  105     99    825  Katie Dishman         Centaurus                               16:59.2  8:30/M    SR
  106    100    972  Brenna Gaber          Montrose                                17:00.8  8:30/M    SO
  107    101    928  Morgan Cogburn        Lewis Palmer                            17:05.3  8:33/M    JR
  108    102   1129  Carissa Anderson      Steamboat                               17:05.4  8:33/M    SO
  109    103    889  Leah Petrie           Falcon                                  17:06.1  8:33/M    FR
  110    104   1064  Sarah Klomp           Pueblo South                            17:08.1  8:34/M    SO
  111    105   1038  Hannah Michels        Poudre                                  17:11.3  8:36/M    SR
  112    106   1073  Mary Sargeant         Roosevelt                               17:15.1  8:38/M    JR
  113    107   1078  Zoe Kehr              Roosevelt                               17:15.5  8:38/M    SR
  114    108    941  Anna Schell           Longmont                                17:17.5  8:39/M    JR
  115    109    942  Kathryn Schell        Longmont                                17:17.7  8:39/M    JR
  116    110    839  Laura Jane Dawson     Cheyenne Mountain                       17:21.3  8:41/M    SO
  117    111   1114  Priscilla Aguirre JimeSkyline                                 17:26.1  8:43/M    SO
  118    112    939  Verena O'Malley       Longmont                                17:27.3  8:44/M    FR
  119    113    998  Mariah Wilcox         North Platte                            17:28.8  8:44/M    SO
  120    114   1126  Kelly Borgerding      Steamboat                               17:29.6  8:45/M    JR
  121    115    968  Weldyn Allen          Montrose                                17:30.1  8:45/M    FR
  122    116    954  Raina Lopez           Mesa Ridge                              17:32.7  8:46/M    JR
  123    117    984  Laura Stateler        Mullen                                  17:32.7  8:46/M    JR
  124    118    866  Foley Armknecht       Erie                                    17:33.3  8:47/M    SR
  125  (< 5)    917  Alyssa Evans          Harrison                                17:38.3  8:49/M    JR
  126    119    862  Amelia Sease          Erie                                    17:40.2  8:50/M    JR
  127    120   1100  Velia Colunga         Sand Creek                              17:42.4  8:51/M    SO
  128    121    999  Kayla Dotson          North Platte                            17:42.7  8:51/M    SR
  129    122    853  Kaylee Nolan          Discovery Canyon                        17:46.9  8:53/M    SR
  130    123   1115  Emily Jarvis          Skyline                                 17:47.3  8:54/M    SO
  131    124    970  Lauren Livermore      Montrose                                17:48.1  8:54/M    JR
  132    125    969  Kendall Cox           Montrose                                17:48.5  8:54/M    JR
  133    126    904  Ronnie Morganti       Frederick                               17:49.0  8:55/M    JR
  134    127    986  Bentley Porterfield   Mullen                                  17:58.4  8:59/M    SR
  135    128   1000  Rikki Drews           North Platte                            18:03.1  9:02/M    SR
  136    129    848  Samantha Hee          Discovery Canyon                        18:10.9  9:05/M    FR
  137    130    926  Maddie Smith          Lewis Palmer                            18:11.5  9:06/M    FR
  138  (< 5)   1050  Maggie Venegas        Pueblo County                           18:15.6  9:08/M    SR
  139    131    996  McKenna Miller        North Platte                            18:19.9  9:10/M    JR
  140    132   1097  Grace Jiang           Sand Creek                              18:20.6  9:10/M    JR
  141    133    891  Hannah Williams       Falcon                                  18:21.5  9:11/M    SO
  142    134    929  Kristina Johnson      Lewis Palmer                            18:22.3  9:11/M    SR
  143    135    945  Christine Lieberman   Longmont                                18:27.3  9:14/M    SR
  144    136    930  Katie Johnson         Lewis Palmer                            18:29.7  9:15/M    SR
  145    137    931  Katherine Schweizer   Lewis Palmer                            18:29.8  9:15/M    SR
  146    138   1074  Paige Eldridge        Roosevelt                               18:30.2  9:15/M    SO
  147    139   1128  Bailey Pugh           Steamboat                               18:41.4  9:21/M    JR
  148    140    908  Grace Lahrs           Frederick                               18:43.7  9:22/M    SR
  149    141    909  Sydney Froncek        Frederick                               18:49.4  9:25/M    SR
  150    142   1124  Gabrielle Anderson    Steamboat                               18:50.1  9:25/M    JR
  151    143    907  Emily Echelberger     Frederick                               19:11.9  9:36/M    SR
  152    144    955  Samantha Alley        Mesa Ridge                              19:16.4  9:38/M    JR
  153  (< 5)   1051  Kylee Ezell           Pueblo County                           19:20.4  9:40/M    SR
  154    145   1072  Kaitlyn Bandy         Roosevelt                               19:20.7  9:40/M    sr
  155    146   1012  Marissa Garza         Northridge                              19:25.2  9:43/M    JR
  156    147   1102  Katherine Serrano     Sand Creek                              19:27.8  9:44/M    SR
  157    148   1009  Anna Harkabus         Northridge                              19:38.4  9:49/M    JR
  158    149   1015  Kelsie Lederman       Northridge                              19:38.7  9:49/M    SR
  159    150   1103  Desiree Burdick       Sand Creek                              19:42.6  9:51/M    SR
  160    151   1014  Alicia Kelly          Northridge                              19:46.7  9:53/M    SR
  161    152    905  Kristen Kocheiser     Frederick                               19:53.9  9:57/M    SO
  162    153   1098  Kaitlin Vyvlecka      Sand Creek                              19:57.7  9:59/M    JR
  163    154    953  Jasmine Noelzelman    Mesa Ridge                              20:05.2 10:03/M    FR
  164    155   1112  Zoe Williamson        Skyline                                 20:07.4 10:04/M    JR
  165    156    903  Stephanie Ruiz        Frederick                               20:07.9 10:04/M    JR
  166    157    864  Emily Villasenor      Erie                                    20:17.9 10:09/M    JR
  167    158   1111  Avynne Trembly        Skyline                                 20:33.4 10:17/M    FR
  168  (< 5)   1046  Elena Bassan          Pueblo County                           20:35.1 10:18/M    JR
  169    159    944  Sam Cropp             Longmont                                20:50.5 10:25/M    SO
  170    160   1010  Mahli Hernandez       Northridge                              20:50.7 10:25/M    JR
  171    161   1011  Vivian Bautista       Northridge                              21:26.5 10:43/M    JR
  172    162    956  Kesira Rogan          Mesa Ridge                              21:50.6 10:55/M    JR
  173    163    959  Rita Bauer            Mesa Ridge                              21:50.8 10:55/M    SR
  174    164    958  Rushael Garcia        Mesa Ridge                              21:51.1 10:56/M    SO
  175    165   1101  Kaeun Paek            Sand Creek                              22:07.9 11:04/M    SO
  176    166   1013  Jazmine Rodriguez     Northridge                              24:15.7 12:08/M    SO

Team Summary Report - Girls

4A Div 2 Varsity Girls

                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Battle Mountain                        53               1   4  12  13  23  92  93         
        Top  5 Times: 1:11:48.0

    2 Thompson Valley                        64               3   7  10  17  27  43             
        Top  5 Times: 1:12:50.4

    3 Evergreen                             110               5  19  20  21  45  66  70         
        Top  5 Times: 1:14:55.6

    4 Poudre                                153              15  16  26  38  58  84 105         
        Top  5 Times: 1:16:52.9

    5 Cheyenne Mountain                     164              11  24  39  40  50  54 110         
        Top  5 Times: 1:16:57.3

    6 Centaurus                             171              31  32  35  36  37  59  99         
        Top  5 Times: 1:17:42.9

    7 Woodland Park                         197              25  28  41  47  56  81  89         
        Top  5 Times: 1:18:25.9

    8 Discovery Canyon                      217               8  42  48  51  68 122 129         
        Top  5 Times: 1:17:59.1

    9 Berthoud                              226               2  29  33  80  82  86  94         
        Top  5 Times: 1:17:51.6

   10 Pueblo South                          247               6  34  49  61  97  98 104         
        Top  5 Times: 1:18:27.5

   11 Mullen                                287              30  44  65  69  79 117 127         
        Top  5 Times: 1:20:19.0

   12 Wheat Ridge                           300              14  62  67  74  83  90  96         
        Top  5 Times: 1:20:05.1

   13 Montrose                              370              22  57  76 100 115 124 125         
        Top  5 Times: 1:22:03.6

   14 Erie                                  373              46  52  72  85 118 119 157         
        Top  5 Times: 1:22:19.6

   15 Falcon                                422              73  77  78  91 103 133             
        Top  5 Times: 1:23:14.9

   16 Steamboat                             437              55  71  95 102 114 139 142         
        Top  5 Times: 1:23:46.4

   17 Roosevelt                             452              64  87  88 106 107 138 145         
        Top  5 Times: 1:24:15.8

   18 Lewis Palmer                          488              60  63 101 130 134 136 137         
        Top  5 Times: 1:25:54.9

   19 North Platte                          490              53  75 113 121 128 131             
        Top  5 Times: 1:25:34.4

   20 Skyline                               556               9 111 123 155 158                 
        Top  5 Times: 1:30:07.8

   21 Frederick                             568              18 126 140 141 143 152 156         
        Top  5 Times: 1:29:29.0

   22 Longmont                              623             108 109 112 135 159                 
        Top  5 Times: 1:31:20.3

   23 Sand Creek                            702             120 132 147 150 153 165             
        Top  5 Times: 1:35:11.4

   24 Mesa Ridge                            739             116 144 154 162 163 164             
        Top  5 Times: 1:40:35.9

   25 Northridge                            754             146 148 149 151 160 161 166         
        Top  5 Times: 1:39:19.9

 Inc. Harrison                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Palisade                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pueblo County                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Salida                               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Detail Team Results - Girls

4A Div 2 Varsity Girls

Battle Mountain    Finish Position -     1

  Team Score (places):  53  Team Score (times):  1:11:48.0   Average Time: 14:21.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    797  Mandy Ortiz            SR       1            1     13:33.1    13:33.1      0:00.0
    2    793  Sydney Gaylord         JR       4            5     13:58.6    27:31.8      0:25.5
    3    791  Bridgett Courtois      JR      12           17     14:30.3    42:02.1      0:57.1
    4    792  Val Constien           JR      13           30     14:32.8    56:35.0      0:59.7
    5    794  Christina Shearon      JR      23           53     15:13.0  1:11:48.0      1:39.8
    6    795  Marlene Favela         JR      92          145     16:52.1  1:28:40.2      3:19.0
    7    796  Sonya Barnett          JR      93          238     16:52.9  1:45:33.1      3:19.7

Thompson Valley    Finish Position -     2

  Team Score (places):  64  Team Score (times):  1:12:50.4   Average Time: 14:34.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1138  Kendra Larson          SO       3            3     13:55.3    13:55.3      0:00.0
    2   1137  Hayley Berg            JR       7           10     14:11.0    28:06.3      0:15.7
    3   1139  Megan Irvine           SO      10           20     14:23.4    42:29.8      0:28.1
    4   1140  Kacie Kaufman          SO      17           37     14:52.6    57:22.5      0:57.2
    5   1143  Natalie Howard         SR      27           64     15:27.9  1:12:50.4      1:32.6
    6   1141  Ellie Colpitts         SO      43          107     15:46.8  1:28:37.3      1:51.5

Evergreen    Finish Position -     3

  Team Score (places): 110  Team Score (times):  1:14:55.6   Average Time: 14:59.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    879  Samantha Skold         SR       5            5     13:58.9    13:58.9      0:00.0
    2    877  Jane Jensen            JR      19           24     14:56.2    28:55.1      0:57.3
    3    875  Caitlin Schmitt        FR      20           44     15:05.2    44:00.3      1:06.2
    4    878  Camille Morales        SO      21           65     15:07.0    59:07.4      1:08.1
    5    881  Ellen Kassay           SR      45          110     15:48.2  1:14:55.6      1:49.3
    6    876  Emily Schulz           FR      66          176     16:13.4  1:31:09.1      2:14.5
    7    880  Blair Bokelman         SR      70          246     16:18.5  1:47:27.7      2:19.6

Poudre    Finish Position -     4

  Team Score (places): 153  Team Score (times):  1:16:52.9   Average Time: 15:22.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1034  Marisa Rudolph         JR      15           15     14:51.6    14:51.6      0:00.0
    2   1036  Allysa Warling         SO      16           31     14:52.1    29:43.8      0:00.5
    3   1035  Lindsey Deringer       JR      26           57     15:27.3    45:11.1      0:35.6
    4   1032  Annelise Sherman       FR      38           95     15:37.9  1:00:49.1      0:46.3
    5   1033  Shea Anderson          FR      58          153     16:03.8  1:16:52.9      1:12.2
    6   1037  Ellie Manning          SO      84          237     16:42.2  1:33:35.2      1:50.6
    7   1038  Hannah Michels         SR     105          342     17:11.3  1:50:46.5      2:19.6

Cheyenne Mountain    Finish Position -     5

  Team Score (places): 164  Team Score (times):  1:16:57.3   Average Time: 15:23.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    833  Greta Sloan            JR      11           11     14:24.9    14:24.9      0:00.0
    2    834  Hannah VanHorn         JR      24           35     15:23.7    29:48.7      0:58.7
    3    838  Hailey Gelzer          JR      39           74     15:38.6    45:27.3      1:13.6
    4    835  Sierra Kenyon          JR      40          114     15:39.2  1:01:06.5      1:14.2
    5    836  Emma Kidd              JR      50          164     15:50.7  1:16:57.3      1:25.7
    6    837  Margaret Sheahan       JR      54          218     15:56.8  1:32:54.1      1:31.8
    7    839  Laura Jane Dawson      SO     110          328     17:21.3  1:50:15.5      2:56.3

Centaurus    Finish Position -     6

  Team Score (places): 171  Team Score (times):  1:17:42.9   Average Time: 15:32.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    822  Erin Twaddell          SR      31           31     15:29.4    15:29.4      0:00.0
    2    820  Kelsey Wood            JR      32           63     15:29.4    30:58.8      0:00.0
    3    823  Sady Swanson           SR      35           98     15:34.4    46:33.2      0:05.0
    4    824  Hannah Davinroy        SR      36          134     15:34.7  1:02:08.0      0:05.3
    5    819  Katie Dishman          FR      37          171     15:34.9  1:17:42.9      0:05.5
    6    821  Nicole Rosen           SO      59          230     16:04.9  1:33:47.8      0:35.5
    7    825  Katie Dishman          SR      99          329     16:59.2  1:50:47.1      1:29.8

Woodland Park    Finish Position -     7

  Team Score (places): 197  Team Score (times):  1:18:25.9   Average Time: 15:41.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1166  Savanah Ebhert         JR      25           25     15:24.5    15:24.5      0:00.0
    2   1168  Megan Dillinger        SR      28           53     15:28.0    30:52.5      0:03.5
    3   1163  Kelly Johnson          JR      41           94     15:46.0    46:38.5      0:21.4
    4   1164  Anne Fisher            JR      47          141     15:49.3  1:02:27.9      0:24.7
    5   1167  Kelsey Seibel          SR      56          197     15:58.0  1:18:25.9      0:33.4
    6   1165  Brianna Austin         JR      81          278     16:35.9  1:35:01.9      1:11.4
    7   1162  Myrrhish Perkins       JR      89          367     16:47.1  1:51:49.0      1:22.5

Discovery Canyon    Finish Position -     8

  Team Score (places): 217  Team Score (times):  1:17:59.1   Average Time: 15:35.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    849  Arianna Ross           SO       8            8     14:12.5    14:12.5      0:00.0
    2    851  Courtney McCann        SO      42           50     15:46.8    29:59.4      1:34.2
    3    850  Rylee McCone           SO      48           98     15:50.2    45:49.6      1:37.6
    4    847  Beth DeLaurell         FR      51          149     15:52.1  1:01:41.7      1:39.5
    5    852  Moriah Nelson          SR      68          217     16:17.4  1:17:59.1      2:04.8
    6    853  Kaylee Nolan           SR     122          339     17:46.9  1:35:46.1      3:34.4
    7    848  Samantha Hee           FR     129          468     18:10.9  1:53:57.1      3:58.3

Berthoud    Finish Position -     9

  Team Score (places): 226  Team Score (times):  1:17:51.6   Average Time: 15:34.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    809  Kiah Leonard           SO       2            2     13:42.3    13:42.3      0:00.0
    2    807  Emma Degnan            JR      29           31     15:28.5    29:10.8      1:46.2
    3    811  Stefani Messick        SR      33           64     15:30.2    44:41.1      1:47.9
    4    805  Annika Jessen          FR      80          144     16:33.4  1:01:14.6      2:51.1
    5    806  Josie Spitz            FR      82          226     16:37.0  1:17:51.6      2:54.7
    6    810  Joanna Pyles           SO      86          312     16:45.0  1:34:36.7      3:02.7
    7    808  Ally Klaes             JR      94          406     16:54.1  1:51:30.8      3:11.8

Pueblo South    Finish Position -    10

  Team Score (places): 247  Team Score (times):  1:18:27.5   Average Time: 15:41.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1061  Jessica Kleven         SO       6            6     14:00.5    14:00.5      0:00.0
    2   1059  Tanisha Day            JR      34           40     15:31.0    29:31.5      1:30.4
    3   1062  Kaitlyn George         SO      49           89     15:50.2    45:21.8      1:49.7
    4   1058  Kaylene Khosla         FR      61          150     16:07.6  1:01:29.4      2:07.0
    5   1060  Kayleigh Shinn         JR      97          247     16:58.1  1:18:27.5      2:57.5
    6   1063  Gabrielle Rhode        SO      98          345     16:58.1  1:35:25.7      2:57.6
    7   1064  Sarah Klomp            SO     104          449     17:08.1  1:52:33.9      3:07.6

Mullen    Finish Position -    11

  Team Score (places): 287  Team Score (times):  1:20:19.0   Average Time: 16:03.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    983  Amanda Martinez        JR      30           30     15:28.9    15:28.9      0:00.0
    2    987  Hannah Priddy          SR      44           74     15:47.6    31:16.6      0:18.6
    3    985  Sierra Ghia            SR      65          139     16:13.4    47:30.0      0:44.4
    4    982  Quincey Gilbert        JR      69          208     16:18.5  1:03:48.6      0:49.5
    5    981  Ana Corral             FR      79          287     16:30.4  1:20:19.0      1:01.5
    6    984  Laura Stateler         JR     117          404     17:32.7  1:37:51.8      2:03.8
    7    986  Bentley Porterfield    SR     127          531     17:58.4  1:55:50.3      2:29.5

Wheat Ridge    Finish Position -    12

  Team Score (places): 300  Team Score (times):  1:20:05.1   Average Time: 16:01.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1150  Sophia Fernald         JR      14           14     14:36.3    14:36.3      0:00.0
    2   1151  Gianna Ossello         JR      62           76     16:09.2    30:45.6      1:32.9
    3   1148  Nyla Chamberlin        FR      67          143     16:15.3    47:00.9      1:38.9
    4   1149  Nikki Strickler        FR      74          217     16:22.1  1:03:23.0      1:45.8
    5   1152  Paige Brophy           SR      83          300     16:42.1  1:20:05.1      2:05.7
    6   1154  Emily Merewether       SR      90          390     16:48.0  1:36:53.2      2:11.7
    7   1153  Paige Anderson         SR      96          486     16:54.7  1:53:47.9      2:18.4

Montrose    Finish Position -    13

  Team Score (places): 370  Team Score (times):  1:22:03.6   Average Time: 16:24.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    973  Dana Shellhorn         SR      22           22     15:07.2    15:07.2      0:00.0
    2    967  Lindi Cougour          FR      57           79     15:59.2    31:06.4      0:52.0
    3    971  Shelby Kenney          SO      76          155     16:26.1    47:32.6      1:18.9
    4    972  Brenna Gaber           SO     100          255     17:00.8  1:04:33.4      1:53.6
    5    968  Weldyn Allen           FR     115          370     17:30.1  1:22:03.6      2:22.9
    6    970  Lauren Livermore       JR     124          494     17:48.1  1:39:51.8      2:40.9
    7    969  Kendall Cox            JR     125          619     17:48.5  1:57:40.3      2:41.3

Erie    Finish Position -    14

  Team Score (places): 373  Team Score (times):  1:22:19.6   Average Time: 16:27.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    861  Marissa Atkins         JR      46           46     15:49.1    15:49.1      0:00.0
    2    867  Chelsea Martus         SR      52           98     15:53.5    31:42.6      0:04.4
    3    863  Kaitlyn Clark          SO      72          170     16:20.2    48:02.8      0:31.0
    4    865  Lauren Powell          SO      85          255     16:43.4  1:04:46.3      0:54.2
    5    866  Foley Armknecht        SR     118          373     17:33.3  1:22:19.6      1:44.1
    6    862  Amelia Sease           JR     119          492     17:40.2  1:39:59.8      1:51.0
    7    864  Emily Villasenor       JR     157          649     20:17.9  2:00:17.7      4:28.7

Falcon    Finish Position -    15

  Team Score (places): 422  Team Score (times):  1:23:14.9   Average Time: 16:38.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    893  Kayla Cisneros         SO      73           73     16:21.7    16:21.7      0:00.0
    2    892  Mariah Meredith        SO      77          150     16:28.0    32:49.8      0:06.3
    3    895  Megan Sturgess         SR      78          228     16:30.2    49:20.0      0:08.5
    4    890  Melissa Budd           FR      91          319     16:48.6  1:06:08.7      0:26.9
    5    889  Leah Petrie            FR     103          422     17:06.1  1:23:14.9      0:44.4
    6    891  Hannah Williams        SO     133          555     18:21.5  1:41:36.4      1:59.7

Steamboat    Finish Position -    16

  Team Score (places): 437  Team Score (times):  1:23:46.4   Average Time: 16:45.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1127  Meg O Connell          JR      55           55     15:57.5    15:57.5      0:00.0
    2   1123  Alexandra Tumminello   FR      71          126     16:19.3    32:16.8      0:21.7
    3   1125  Lena Barker            JR      95          221     16:54.4    49:11.3      0:56.9
    4   1129  Carissa Anderson       SO     102          323     17:05.4  1:06:16.8      1:07.9
    5   1126  Kelly Borgerding       JR     114          437     17:29.6  1:23:46.4      1:32.1
    6   1128  Bailey Pugh            JR     139          576     18:41.4  1:42:27.9      2:43.9
    7   1124  Gabrielle Anderson     JR     142          718     18:50.1  2:01:18.1      2:52.6

Roosevelt    Finish Position -    17

  Team Score (places): 452  Team Score (times):  1:24:15.8   Average Time: 16:51.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1076  Dani Creech            SR      64           64     16:13.2    16:13.2      0:00.0
    2   1075  Celeste Maldonado      SO      87          151     16:45.9    32:59.1      0:32.7
    3   1077  Abbey Kehr             SR      88          239     16:45.9    49:45.1      0:32.7
    4   1073  Mary Sargeant          JR     106          345     17:15.1  1:07:00.2      1:01.9
    5   1078  Zoe Kehr               SR     107          452     17:15.5  1:24:15.8      1:02.2
    6   1074  Paige Eldridge         SO     138          590     18:30.2  1:42:46.0      2:16.9
    7   1072  Kaitlyn Bandy          sr     145          735     19:20.7  2:02:06.7      3:07.4

Lewis Palmer    Finish Position -    18

  Team Score (places): 488  Team Score (times):  1:25:54.9   Average Time: 17:10.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    927  Kaitlyn Cavera         JR      60           60     16:05.9    16:05.9      0:00.0
    2    925  Hannah Ingram          FR      63          123     16:09.8    32:15.8      0:03.9
    3    928  Morgan Cogburn         JR     101          224     17:05.3    49:21.1      0:59.3
    4    926  Maddie Smith           FR     130          354     18:11.5  1:07:32.6      2:05.5
    5    929  Kristina Johnson       SR     134          488     18:22.3  1:25:54.9      2:16.3
    6    930  Katie Johnson          SR     136          624     18:29.7  1:44:24.6      2:23.7
    7    931  Katherine Schweizer    SR     137          761     18:29.8  2:02:54.5      2:23.9

North Platte    Finish Position -    19

  Team Score (places): 490  Team Score (times):  1:25:34.4   Average Time: 17:06.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    995  Libby Burrows          JR      53           53     15:56.4    15:56.4      0:00.0
    2    997  Victoria Tockey        SO      75          128     16:23.2    32:19.7      0:26.8
    3    998  Mariah Wilcox          SO     113          241     17:28.8    49:48.5      1:32.4
    4    999  Kayla Dotson           SR     121          362     17:42.7  1:07:31.3      1:46.2
    5   1000  Rikki Drews            SR     128          490     18:03.1  1:25:34.4      2:06.7
    6    996  McKenna Miller         JR     131          621     18:19.9  1:43:54.4      2:23.5

Skyline    Finish Position -    20

  Team Score (places): 556  Team Score (times):  1:30:07.8   Average Time: 18:01.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1113  Sydney Richards        SO       9            9     14:13.5    14:13.5      0:00.0
    2   1114  Priscilla Aguirre JimenSO     111          120     17:26.1    31:39.6      3:12.6
    3   1115  Emily Jarvis           SO     123          243     17:47.3    49:26.9      3:33.8
    4   1112  Zoe Williamson         JR     155          398     20:07.4  1:09:34.4      5:53.9
    5   1111  Avynne Trembly         FR     158          556     20:33.4  1:30:07.8      6:19.9

Frederick    Finish Position -    21

  Team Score (places): 568  Team Score (times):  1:29:29.0   Average Time: 17:53.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    906  Mackenzie Urban        SR      18           18     14:54.8    14:54.8      0:00.0
    2    904  Ronnie Morganti        JR     126          144     17:49.0    32:43.8      2:54.1
    3    908  Grace Lahrs            SR     140          284     18:43.7    51:27.6      3:48.8
    4    909  Sydney Froncek         SR     141          425     18:49.4  1:10:17.1      3:54.6
    5    907  Emily Echelberger      SR     143          568     19:11.9  1:29:29.0      4:17.0
    6    905  Kristen Kocheiser      SO     152          720     19:53.9  1:49:23.0      4:59.0
    7    903  Stephanie Ruiz         JR     156          876     20:07.9  2:09:30.9      5:13.1

Longmont    Finish Position -    22

  Team Score (places): 623  Team Score (times):  1:31:20.3   Average Time: 18:16.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    941  Anna Schell            JR     108          108     17:17.5    17:17.5      0:00.0
    2    942  Kathryn Schell         JR     109          217     17:17.7    34:35.2      0:00.2
    3    939  Verena O'Malley        FR     112          329     17:27.3    52:02.5      0:09.8
    4    945  Christine Lieberman    SR     135          464     18:27.3  1:10:29.8      1:09.8
    5    944  Sam Cropp              SO     159          623     20:50.5  1:31:20.3      3:33.0

Sand Creek    Finish Position -    23

  Team Score (places): 702  Team Score (times):  1:35:11.4   Average Time: 19:02.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1100  Velia Colunga          SO     120          120     17:42.4    17:42.4      0:00.0
    2   1097  Grace Jiang            JR     132          252     18:20.6    36:03.1      0:38.2
    3   1102  Katherine Serrano      SR     147          399     19:27.8    55:31.0      1:45.4
    4   1103  Desiree Burdick        SR     150          549     19:42.6  1:15:13.7      2:00.2
    5   1098  Kaitlin Vyvlecka       JR     153          702     19:57.7  1:35:11.4      2:15.3
    6   1101  Kaeun Paek             SO     165          867     22:07.9  1:57:19.3      4:25.4

Mesa Ridge    Finish Position -    24

  Team Score (places): 739  Team Score (times):  1:40:35.9   Average Time: 20:07.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    954  Raina Lopez            JR     116          116     17:32.7    17:32.7      0:00.0
    2    955  Samantha Alley         JR     144          260     19:16.4    36:49.2      1:43.6
    3    953  Jasmine Noelzelman     FR     154          414     20:05.2    56:54.4      2:32.4
    4    956  Kesira Rogan           JR     162          576     21:50.6  1:18:45.1      4:17.9
    5    959  Rita Bauer             SR     163          739     21:50.8  1:40:35.9      4:18.0
    6    958  Rushael Garcia         SO     164          903     21:51.1  2:02:27.0      4:18.3

Northridge    Finish Position -    25

  Team Score (places): 754  Team Score (times):  1:39:19.9   Average Time: 19:51.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1012  Marissa Garza          JR     146          146     19:25.2    19:25.2      0:00.0
    2   1009  Anna Harkabus          JR     148          294     19:38.4    39:03.6      0:13.1
    3   1015  Kelsie Lederman        SR     149          443     19:38.7    58:42.4      0:13.4
    4   1014  Alicia Kelly           SR     151          594     19:46.7  1:18:29.1      0:21.4
    5   1010  Mahli Hernandez        JR     160          754     20:50.7  1:39:19.9      1:25.5
    6   1011  Vivian Bautista        JR     161          915     21:26.5  2:00:46.4      2:01.3
    7   1013  Jazmine Rodriguez      SO     166         1081     24:15.7  2:25:02.2      4:50.5

Harrison    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    917  Alyssa Evans           JR   Less Than  5           17:38.3    17:38.3      0:00.0

Palisade    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1023  Greta Van Calcar       FR   Less Than  5           14:08.8    14:08.8      0:00.0
    2   1024  Katie Mueller          JR   Less Than  5           15:25.0    29:33.9      1:16.2

Pueblo County    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1050  Maggie Venegas         SR   Less Than  5           18:15.6    18:15.6      0:00.0
    2   1051  Kylee Ezell            SR   Less Than  5           19:20.4    37:36.1      1:04.8
    3   1046  Elena Bassan           JR   Less Than  5           20:35.1    58:11.2      2:19.5

Salida    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1088  Lauren McDonald        SO   Less Than  5           15:14.8    15:14.8      0:00.0
    2   1086  Sydney Fessenmeyer     FR   Less Than  5           15:30.0    30:44.8      0:15.2
    3   1087  Phoebe Powell          FR   Less Than  5           15:39.0    46:23.9      0:24.2
    4   1089  Riley Ceglowski        SR   Less Than  5           15:53.2  1:02:17.1      0:38.3
Comments